Autor Wątek: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju  (Przeczytany 1474 razy)

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« dnia: Sierpień 23, 2020, 14:05:40 pm »
Witam, wczoraj była wymiana oleju przy przebiegu 128tkm, po 7600 kilometrach olej został zmieniony z filtrami. Olej millers 5w30 c1, filtr paliwa delfi hdf955, oleju mann i powietrza purflex. Po wymianie przeglądnąłem filtr i znalazłem że 3 niewielkie opiłki które "chyba" Magnes przyciagał, były płaskie i niewielkie więc ciężko stwierdzić czy lepiły się od oleju, czy magnes je przyciągnął..  Nie spałem całą noc bo jest zonk. Silnik pracuje ok, jeździ tylko po autostradach ~150/160kmh. Poprzedni właściciel zmieniał olej co 25 TKM do 75 tkmtkm,  następnie ja wymieniam co 8-10 tkm. Jestem ciekawy czy ktoś z Was patrzył w filtr. Czyżby silnik się kończył? U góry wałki wszystko czyste żadnego nagaru dosłownie nic...

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2020, 09:50:59 am »
Niefajnie, że znalazłeś co takiego, opiłków nie powinno być. Może warto byłoby, abyś znowu wymienił olej, ale teraz ze zdjęciem miski olejowej? Wiesz, żeby obejrzeć czy tam czegoś nie ma. A przy okazji umyć ją dokładnie.
Odpowiadając na Twoje pytanie o zaglądanie w filtr. 2 miesiące temu wymieniałem olej w moim 5,0l. Oglądałem filtr z mechanikiem i niczego nie było, czyściutko.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2020, 11:53:10 am »
Miskę ściągnąłem dzisiaj rano i nic nie ma czysto. Turbiny bez luzów...

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2020, 20:42:58 pm »
A moze z filtra cos sie odlamalo, kiedys cos takiego czytalem, ze przy wymianie filtra oleju i oleju, byly kawalki metalu, okazalo sie ze to byly czesci z samego filtra, byl z obudowa metalowa, no i oczywiscie nie byl to Jaguar.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2020, 23:37:13 pm »
Panewki w super stanie górne które dostają bardziej w dupę są eleganckie, jeszcze dzisiaj zlałem olej z wiaderka po odstaniu i patrzyłem czy na dnie coś jest. Nic nie ma w wiaderku, ani ziarenka metalu, bądź innych obcych ciał. Może coś się wypłukało z góry silnika bo jak pisałem wyżej na olej nie żałuję i wymiana co 8 tkm, teraz po 7600km wymieniłem. W silniku nie ma nagaru czy szlamu... 🤔 Jutro pompa oleju idzie do przeglądu, ale myślę że jest ok bo ciśnienie było zajebiste jak w książce pisze.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Parę małych srebrnych płaskich opiłków w filtrze oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2020, 18:23:28 pm »
Silnik przeglądnięty i nic nie znaleźlismy, szpec od jaga powiedział że może fabryczne śmieci wyplukało. Zobaczę przy nast wymianie oleju za 8 tkm.