Autor Wątek: Ograniczona wydajność silnika /jag v6 3.0D 241KM rok prod. 2010  (Przeczytany 1415 razy)

Offline Obeliks1973

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Ograniczona wydajność silnika /jag v6 3.0D 241KM rok prod. 2010
« dnia: Sierpień 07, 2019, 22:15:35 pm »
 Witam wszystkich,
Mam pewien problem w postaci utraty mocy, w momencie przyspieszania ale takiego gdzie kręcę motor do 3 tysi. na zmianę biegu i po rozpędzeniu auta zaczynam jechać stałą prędkością poczuje parę szarpnieć i wtedy silnik traci moc i wyświetla komunikat jak w temacie.
Na kompie pokazało, że czujnik ciśnienia turbiny (czy coś w tym stylu).
Może to ma coś wspólnego? Na zimnym silnik nierówno pracuje, ale kiedy się rozgrzeje jest już ok., lub też w momencie wolnej jazdy około 1200 obr/min. po gwałtownym wciśnięciu gazu i tym samym momencie zwolnieniu pedału gazu słychać jakby z układu wydechowego (od spodu) taki dźwięk coś jakby się duże podciśnienie robiło. (zawyje przy zaciągania?)  ;D
Proszę o jakieś informacje, podpowiedzi.
Dziękuję.  :-help

Offline chomicek199

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Kocham to forum
Odp: Ograniczona wydajność silnika /jag v6 3.0D 241KM rok prod. 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2019, 17:06:17 pm »
Na początek wymień czujnik mieszkam w UK może ci tu taniej znajdę jak coś daj znać powodzenia

Offline Obeliks1973

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Ograniczona wydajność silnika /jag v6 3.0D 241KM rok prod. 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2020, 18:05:24 pm »
Witam ponownie po roku  :-clap
Przez ponad rok miałem spokój bez żadnej wymiany części aż... pojawił mi się ponownie ten problem, tyle że teraz nawet przy spokojnej jeździe pierwsze co to wymieniłem przepływki, dwa to mechanik powiedział, że najprawdopodobniej będzie actuator zaworu egr(lewy) zakupiłem (nie drogi w britcar) ale pojechałem do drugiego mechanika i się okazało, że kolektor ssący dziurawy, wymieniłem
Teraz jest o niebo lepiej normalnie przyspiesza, ale też się raz mi pojawił ten błąd.  :- pojecia