Autor Wątek: Problem z DPF  (Przeczytany 731 razy)

Offline M737

• Starszy Forumowicz
  • **
  • The White Cat
Odp: Problem z DPF
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2020, 23:18:47 pm »
wymiana oleju częściej nie jest zabroniona na gwarancji
jeżeli nie chcesz pożegnać się dość szybko z silnikiem to jak pisałem wcześniej

w zasadzie nie musisz dodatkowych wymian robić w ASO (bo zapłacisz dużo za dużo)
jest na rynku wybór olejów dedykowanych do tego silnika (także lepszych niż serwisowy Castrol)
niestety wymiana oleju co 30kkm to proszenie się o kłopoty...

Offline Jaro

• Aspirant
  • Kocham to forum
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2020, 13:35:19 pm »
Haaa...to mnie zaskoczyles...nie sadzilem ze w aucie tej klasy bede musial cos robic sam miedzy wymianami serwisowymi...(poprzednio mialem 5 lat Hyundaia IX35 i do glowy by mi i serwsowi to nie przyszlo ;-)
W takim razie mam pytanie...jaki olej polecasz? silnik 2.0 diesel...
Z gory dzieki...

Offline M737

• Starszy Forumowicz
  • **
  • The White Cat
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2020, 14:54:03 pm »
każdy spełniający normę producenta samochodu czyli ST JLR 03.5007 oczywiście 0W30

osobiście gdy szukałem alternatywy dla Castrola trzy lata temu - wybrałem olej angielskiej firmy Millers
(dlatego że jest to olej produkowany tylko w ich fabryce, oparty na bazie IV)
w tym momencie jest więcej opcji wyboru na rynku m.in. Mobil. Champion, Petronas, Liqui Moly

osobiście kupuję w tym sklepie ten właśnie olej:
https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-silnikowe/millers-oils/xf/millers-xf-longlife-0w30-ford-c2-5l,p1151973726
https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-silnikowe/millers-oils/xf/millers-xf-longlife-0w30-ford-c2-1l,p1981329323

do wymiany i osiągnięcia MAX na bagnecie potrzebujesz 6,5 litra czyli konieczny jest zakup 7 litrów

będziesz potrzebował także filtra oleju, ja kupuję Purflux L994 (ta sama firma dostarcza filtr oleju do XE na montaż fabryczny)
kosztuje niewiele a częstsza wymiana to dłuższe życie silnika :)

czy to marka JAG czy jakakolwiek inna... obecne interwały olejowe są bardzo wydłużone a wymiana oleju co 30 czy 34 tysiące km
w żadnej marce nie prowadzi do niczego dobrego...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2020, 15:19:39 pm wysłana przez M737 »