Autor Wątek: Check engine Jag xj358  (Przeczytany 1881 razy)

Offline Tomek81

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Check engine Jag xj358
« dnia: Czerwiec 30, 2020, 10:24:40 am »
Witam. Jestem tu nowym użytkownikiem. Posiadam xj358 4,2 298km i mam mały problem a mianowicie po odpaleniu silnika na zimnym samochód zaczyna się trząść i po po gdzieś około 2-4 minutach zaczyna chodzić równo pali się check. Wiem że najlepiej podłączyć pod komputer i zrobię to w najbliższym czasie ale może pierwsze wasze przypuszczenia? Kolega mówił że moga to być zawory do wyregulowania? I mówił że coś może być z odmą bo gdy odkręcił korek wlewu oleju to samochód spadł z obrotów nie wyrównał i był świst.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2020, 12:37:45 pm wysłana przez Tomek81 »

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Check engine Jag xj358
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2020, 22:15:24 pm »
Stawiam na problem z układem secondary air /bezpiecznik, pompa, przekaźnik, mały elektrozawór, wiązka/. Zawory ... bez komentarza.
Kup najprostszy ELM327 /no może nie taki za 10 zeta, za 30 będzie gites/, zainstaluj na fonie free apkę z play /Torque etc, cokolwiek polecanego, co będzie działało na Twoim fonie i połączy się z ELM/ i dowiesz się z czym masz do czynienia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2020, 22:25:35 pm wysłana przez PeterX »

Offline camaro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Kocham to forum
Odp: Check engine Jag xj358
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2020, 23:21:36 pm »
pare postow nizej dalem linka do najlepszego darmowego programu obd2 , nim szybko znajdziesz co jest nie tak , stawiam na ktorys z czujnikow , czy przez te pare minut wyczuwalne jest paliwo w spalinach ?

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Check engine Jag xj358
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2020, 22:38:18 pm »
Podepnę się pod temat, bo dokładnie mam ten problem - po starcie silnika wyczuwalny jest zapach spalin. Czy miałeś podobną sytuację?
Doradzono mi odpięcie sond lambda i sprawdzenie jak będzie się zachowywał silnik na domyślnych parametrach. A jak było u Ciebie?
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Check engine Jag xj358
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2020, 19:07:21 pm »
Wymieniłem sondę lambda, tę dolną i błąd znikną. O ile drgania są zdecydowanie słabsze, to nadal coś jest nie tak. Komputer w tej chwili nie pokazuje żadnego błędu.

Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć?
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2