Autor Wątek: kontrolka DSC i czujniki parkowania.  (Przeczytany 1388 razy)

Offline TomekLew

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« dnia: Czerwiec 28, 2020, 15:03:40 pm »
Witam serdecznie wszystkich urzytkowników forum, zastanawiam się nad zakupem pierwszego jaguara i padło na Xe, w oglądanym aucie martwią mnie 2 sprawy, ciągle świecąca kontrolka DSC a także nie działające czujniki parkowania albo ich brak, fizycznie są ale przy wrzuceniu wstecznego nic się nie dzieje.
Auto bardzo zadbane, czarne z jasną skórą 2016r(takie jakie szukałem) 1 właściciel z pełną historią serwisową, 100k przebiegu.
Podpowiecie coś panowie?
Dzięki i pozdrawiam.

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2020, 19:10:09 pm »
może to być drobiazg o może być naprawa za wiele tysięcy zł...
podłączenie się pod komputer i to najlepiej nie jakikolwiek do odczytu błedów tylko JLR tak aby odczyt był precyzyjny

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:06:04 pm »
Jeśli chodzi o czujniki , to wystarczy , że jeden nie będzie działał i cały system jest odłączony.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline TomekLew

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:22:39 pm »
dziękuję za odpowiedzi, dsc zaświecił po przejechanych 20-30km i już tak zostało, dziwią mnie te czujniki parkowania bo jakby był jakiś błąd to info powinno wywalić a tu nic jakby nie istniały. Nie mam na dzień dzisiejszy możliwości odstawić auta do serwisu, muszę się zastanowić do wtorku, albo biorę albo nie, inaczej jakaś firma bierze to z automatu do swojej floty. Tak przynajmniej powiedział koleś z komisu i jak widzę w d...ie ma sprzedaż tego samochodu, czyli albo biorę albo nie.

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:28:25 pm »
Info wywali jak podłączysz kompa. Na desce nie pokaże żadnego błędu. 
U mnie jeden czujnik był walnięty i cały system nie działał, ale obraz z kamery był.
Przy odpalaniu auta, na ekranie powinien wyświetlić się komunikat o niedzialającym systemie parkowania.


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline TomekLew

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:36:58 pm »
"Przy odpalaniu auta, na ekranie powinien wyświetlić się komunikat o niedzialającym systemie parkowania"

czytałem o tym i nie ma takiego i żadnego innego komunikatu, jest możliwość że błąd czujników "wycięty" programowo?

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:39:21 pm »
Nie mam pojęcia.  Ale ten komunikat pojawia się dość krótko i łatwo to przeoczyć.  Bez kompa będzie trudno stwierdzić czy to faktycznie wina czujnika czy być może modułu lub instalacji.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline TomekLew

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2020, 20:50:27 pm »
Dziękuję za Twoje podpowiedzi ale info o błędzie na 100% nie ma, stąd moje rozmyślania, w jagu jestem nowy ale bez problemu ogarniałem alfy wraz z alfadiag, vagi i dużo innych marek na landroverze kończąc, o mogę polecić fajny sprzęt http://www.diagnostic-world.com/pages/jaguar_code_readers__diagnostic_scan_reset_amp_tools_189118.cfm do przydomowego warsztatu jak znalazł, a cena 5 stówek bardzo ok.
Nie reklamuję bo sprzedaje, ale jestem użytkownikiem od długiego czasu i jestem bardzo zadowolony.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2020, 21:39:54 pm »
Czujniki bardzo łatwo sprawdzić czy cykają - zapłon, wrzuć wsteczny i przykładaj ucho do każdego z czujników. Powinno być słychać cykanie i jeśli nie działa chociażby jeden to cały system jest wyłączony. Jeśli nie odzywa się ani jeden to albo bezpieczniki albo centralka do sprawdzenia - nie wiem gdzie jest umieszczona w XE ale zapewne gdzieś z tyłu.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2020, 22:02:09 pm »
jeśli świeci się kontrola trakcji to jakiś błąd jest, podłączyłeś cokolwiek żeby sprawdzić jaki?
uwalone może być nic lub bardzo dużo (ostatnio ktoś wymieniał elektronikę za 12kzł bo sobie ledy powsadzał w tylne lampy...)

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: kontrolka DSC i czujniki parkowania.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2020, 21:45:19 pm »
Hej

Tomek podlec, jesli masz po drodze, zerkniemy co sie dzieje ..,

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...