Autor Wątek: Błąd p1383  (Przeczytany 886 razy)

Offline Arek7828

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Błąd p1383
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 23:54:49 pm »
Witam was kupiłem wczoraj jaga s type 3.0 automat bez gazu wracałem 150 km do domu jechał normalnie 180 190 na miejscu dałem więcej gazu i wyskoczył check po czym jechał normalnie miał moc po chwili daje gaz auto warczało a nie jechało odczucie było takie jakby szedł do odciny ale toczylo się po kilometrze juz wogole nie jechał zgasiłem odpalilem i narazie tak nie zrobił na komputerze wyskoczył błąd p1383 😏😏

Offline ArtureK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Kocham to forum
Odp: Błąd p1383
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2020, 18:14:07 pm »
Mam ten sam nawracający problem. Wymieniłem czujnik zmiennych faz rozrządu, który polecał mi wymienić mechanik. Błąd wskazuje właśnie na owy czujnik bądź problemy z łańcuchem rozrządu. Po wymianie i wykasowaniu błędu miałem spokój przez kilka miesięcy aż do czasu bardzo dynamicznej jazdy. Check powrócił. Czy po nocy, po odpaleniu, słyszysz delikatne stukanie z okolic silnika?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Błąd p1383
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2020, 11:25:35 am »
Masz na myśli cewke zmiennych faz bo czujnika tam żadnego nie ma. Sprawdzić instalacje miedzy ecu a cewka ,ich rezystacje i rezystancje samej cewki. Pokusił bym sie też nad sprawdzeniem dziłania samej cewki podajac bezposrednio zasilnie ,oraz sprawdzić górny łańcuch z napinaczem.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.