Autor Wątek: Czy stać mnie na Jaguara?  (Przeczytany 9960 razy)

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 29, 2020, 20:18:33 pm »
niestety czesto panuje zasada "zastaw sie a postaw sie"...

A ja mam szwagra w Niemczech który siedzi na benefitach i jeszcze dorabia na lewo na budowie i właśnie kupił 2-letniego Merca e klasy, wcześniej miał A6 z 2015, a jeszcze wcześniej Q7 i jakoś nie narzeka na koszty utrzymania, a Q7 miał oklejoną folią czego koszt był około 3 tysiaków euro. - coś dziwny ten twój kolega ... Chyba ta korporacja gdzie pracuje nazywa się McDonald ...

Co do rozumowania w przy zakupie auta to przy takim rozumowaniu sprzedawałaby się tylko Dacia ... hahahahaha
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Online piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2020, 21:39:55 pm »
Po pierwsze pisałem o rodowitym obywatelu Niemiec (a to różnica), po drugie to jedna z największych na świecie korporacji IT i  wiem jakie są w niej zarobki.
Po trzecie - rozumowanie jest właściwe, tylko Polacy mają pod tym względem dziwne przyzwyczajenia - dokładnie jak napisał kolega, zastaw się a postaw się.
Tu nie chodzi o narzekanie, tylko o pragmatyczne podejście, dla ludzi na zachodzie samochód to takie samo narzędzie jak wiertarka, pralka czy telewizor.

Przepraszam, że poza tematem ale w Polsce ludzie potrafią wydać pensję na telefon, więc co można dyskutować o kwotach przeznaczanych na auto.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2020, 23:35:34 pm wysłana przez MicGin »

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 29, 2020, 22:10:47 pm »
No i tu musisz odróżnić zachód niemiecki od reszty zachodu bo takie idiotyczne podejście jak kolega z Niemiec to jest tylko w tym kraju w GB Anglicy mają zupełnie inne podejście - pieniądze są po to aby je wydawać, a Niemiec będzie oszczędzać na starość tylko jaka radość z pieniędzy gdy poruszać się będziesz z balkonikiem i nie będziesz już pamiętać gdzie jest hamulec, a gdzie sprzęgło. No i czy te pieniądze zabierzesz do grobu czy o nie będzie walczyć twoja rodzina ? Z kasy trzeba korzystać puki masz pomysły i energie ... Byłem u mojego kumpla Anglika - kilka miesięcy temu wprowadził się do nówki domu za pół bańki funa, pod domem stoi nowe BMW Competition za 80 000 funa, a na ścianie TV za 3,5 tysiaka funa - i jest szczęśliwy że za ciężko zarobione pieniądze może spełniać swoje marzenia - i na tym polega życie ...
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 29, 2020, 22:18:40 pm »
Ale jakby....ten tego....nikt nie broni wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Rozchodziło się o to, czy wydawać nie swoje (czyli banku) pieniądze ;)

Także jakby komentarz nieco obok tematu.

Jak mawia przysłowie, w Polsce za pierwsze zarobione 100k zł kupuje się samochód za 200k zł. Można i tak.

Jadąc dalej na zachód trafimy na Holandię. Tam to już w ogóle cudaki. Chłopina ma firmę z dość sensownymi obrotami (ok. 50 mln EUR rocznie) i dochodem również przyzwoitym i jeździ sobie samochodem za 20k EUR. Niedawno rozstał się z Passatem B5  ;D

Może taka postawa ma jakiś związek z generalną zamożnością tamtego społeczeństwa? Nie wiem, nie znam się.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2020, 23:29:43 pm »
Moja odpowiedź jest w temacie bo u mojego kumpla Anglika tylko TV jest za gotówkę ...
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 30, 2020, 01:01:00 am »
Agole i ludzie na wyspach żyją na kredytach. Kogo stać na dom za 300 tysięcy euro plus auto za 50 tysi?
Tam ludzie mają inne życie, bo nie wszystko musi być za gotówkę? A  u nas nauczeni, że tylko praca i zero  przyjemności, stworzyła punkt widzenia, że jak nie ma gotówki  w portfelu , tzn. że nas nie stać.
Ja również jestem takim osobnikiem, ale jak ktoś zarabia 5k PLN poza Warszawą i ma swoje lokum, to nie sądzę by utrzymanie jaga było problemem.  Chyba że wydaje wszystko na zabawowe życie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 30, 2020, 07:42:23 am »
Mieszkam w DE i jeszcze nikogo nie spotkałem kto by kupił auto za gotówkę. Turki  na przykład wożą się takimi autami, że głowa mała. Ludzie żyjący z socialu - Härtz 4 wożą się V8 amg lub S6 haha ci to potrafią się ustawić - pasożyty je.....  :-zly W tamtym roku było tak, że nie można było kupić nowego auta za gotówkę tylko kredycik- salon zarobi bank tez. Mam dwa jagi i oba za gotówkę i tak jak piszę jestem chyba jedyny pod Frankfurtem który jeździ autem za gotówkę. Znam ludzi którzy mają interesy i wszystko na raty. Tez mam na raty kino domowe czy ps4 pro ale wzięte w raty na potrzeby schufy- dobrze jest coś wziąść i spłacić i widzą że człowiek wyplacalny jest. Piniądz jest po to żeby wydawać bo nie wiadomo co przyjdzie jutro. Znam Polaków w de mieszkajacych w jednym pokoju z żoną i dzieckiem bo zbierajo piniądz i w de nie żyją i w Polsce tez nic nie mają. Głupota, raz się żyje

Offline EVO636

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Nigdy ponad stan
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 30, 2020, 12:53:47 pm »
Też mieszkam w Niemczech i biedniejsi ludzie biorą i owszem auta na kredyt ale nie Jaguar, a nowe reno clio które
 kosztuje 10 tysięcy euro a biorą je a kredyt na 10 lat i płacą rate po 100e czyli w większości przypadkow 1/15 swoich dochodów miesięcznych, więc jak kolega nie wie niech sie nie wypowiada tutaj większość aut jest w leasingu bo możesz na działalność gospodarczą typu (gewerbe) je wziąść, a turki maja wszystko z przekrętów, mało który turek jest tutaj udcziwy. P. S i te auta nowe mają gwarancję, a części do nich kosztują tyle co nic, kupowanie tak drogiego auta w utrzymaniu jak Jaguar na kredyt to czysty idiotyzm

Offline EVO636

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Nigdy ponad stan
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 30, 2020, 13:02:17 pm »
Tak patrząc na szybko ubezpieczenie ok 5tysi zł, klocki tarcze komplet 2,5tysiąca, a jak dojdzie do tego coś jeszcze i złoży się wszystko w jeden miesiąc? To co weźmiesz drugi kredyt na to?

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 30, 2020, 13:26:25 pm »
Ale przecież raz się żyje ;)

Tak jakby posiadanie samochodu marki X cokolwiek mówiło o jakości życia czy czerpaniu pełnymi garściami ;)

Pomijam też drobną subtelność, która sprawia, że analogia do Niemiec jest bez sensu: jakie jest oprocentowanie kredytów na samochód w Polsce i w Niemczech?
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 30, 2020, 16:20:54 pm »
Też mieszkam w Niemczech i biedniejsi ludzie biorą i owszem auta na kredyt ale nie Jaguar, a nowe reno clio które
 kosztuje 10 tysięcy euro a biorą je a kredyt na 10 lat i płacą rate po 100e czyli w większości przypadkow 1/15 swoich dochodów miesięcznych, więc jak kolega nie wie niech sie nie wypowiada tutaj większość aut jest w leasingu bo możesz na działalność gospodarczą typu (gewerbe) je wziąść, a turki maja wszystko z przekrętów, mało który turek jest tutaj udcziwy. P. S i te auta nowe mają gwarancję, a części do nich kosztują tyle co nic, kupowanie tak drogiego auta w utrzymaniu jak Jaguar na kredyt to czysty idiotyzm
To mało widziałeś. Jaguar jest drogi w utrzymaniu?

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 30, 2020, 17:16:54 pm »
Panowie, dajcie sobie spokój. Kolegę tak zachęciliście do kupna Jaguara, że dawno przestał się udzielać...

Tak aoropos "Turków" i innych imigrantów chcecie mi powiedzieć, że ludzie żyjący z zasiłków w de mają drogie samochody w kredytach? Chyba z niemieckiego Providenta.

Nordyk, kolega przesiada się na Jaguara z Mondeo nie z Maserati więc w tym wypadku Jaguar to auto drogie w utrzymaniu. Tym bardziej jeśli porównujemy do małego nowego auta jak to miało miejsce w cytowanej przez ciebie wypowiedzi. .

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 30, 2020, 18:39:28 pm »
Szwagier w DE kupił akurat za gotówkę.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 30, 2020, 18:54:44 pm »
Mam przychodnie rehabilitacyjne i mnie stać - w czym mają koledzy wyżej problem. Nemcy przyjeżdżają trupami pod praxis, rumuni, cyganie bulgarzy i inni tego pokroju jak wyżej napisałem amg s8, f11 z 4.4 litra  i to wszystko jest sponsorowane z zasiłków i kindergeld. Po jedzenie z miasta jadą s8 stawiają za rogiem i idą z torbami z jedzeniem spowrotem. Niedawno była łapanka bi normalni niemcy służby porzadkowe powiadomiły. Nikt tego nie kobtroluje czym taka rodzinka jeździ. Polski zresztą też żyją z miasta i na czarno po 15 h na czarno dymają. Powiem tak każdy ma swój rozum i niech kupuję co chce. Tak turki i inne maści dostają kredyty na auta w Targobanku który jest turecki. Niemiec już nie ma. Dostają od erdogana kredyty na kupno domów i mieszkań w DE 🤣🤣🤣 niedaleko mnie mieszka taki Fernando z 5 dzieci jezdzi w213, żona mini meble co 2 lata dostają a on od czasu do czasu jakiegoś golfika kupi sprejem pomaluje i sprzeda 🤣🤣🤣
Dziki kraj
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2020, 19:01:13 pm wysłana przez nordyk »

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Czy stać mnie na Jaguara?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 30, 2020, 21:39:53 pm »
Ale pamiętaj że wg kolegów piszących powyżej powinieneś kupić auto max 3 x miesięczne wynagrodzenie.... Tym tokiem rozumowania to oczywiście nawet prezydenta RP nie stać na Passata ...  :-boks
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000