Autor Wątek: Bicie na kierownicy, wibracje  (Przeczytany 3782 razy)

Offline Tompl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Bicie na kierownicy, wibracje
« dnia: Czerwiec 14, 2020, 11:40:40 am »
Jaguar XF SV8, kierownica drży lewo- prawo, wibruje od 70km/h w górę. Zbieżność, geometria prawidłowa, piasty nowe, zero bicia, tarcze nowe- 0,03 bicia czyli w normie, koła proste, wyważane kilkakrotnie, ostatnio wyważane Hunterem z testem drogowym- nic to nie dało. Na stacji diagnostycznej stwierdzono że jest wszystko ok. Nie mam już siły walczyć z tym dalej. Prawdopodobnie oddam auto do serwisu i niech sami szukają. Podejrzewam że przyczyna tkwi w zawieszeniu, gdzieś może być luz którego nie można zdiagnozować na stacji kontroli pojazdów. Co o tym sądzicie? Może ktoś miał podobny problem? Te wibracje odbierają całą przyjemność z jazdy samochodem...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2020, 11:55:36 am »
A koła zamieniane przód tył? Opony też mogą być problemem i wtedy żadne wyważanie nic nie da.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Tompl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2020, 12:07:27 pm »
Felg nie zamieniałem, muszę to sprawdzić o ile szeroka tylna felga zmieści się z przodu. Jeśli chodzi o opony to zmieniłem na inne, nic to nie dało.

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2020, 15:19:04 pm »
Stawiałbym na opony (jeśli kupiłeś nowe to raczej odpada) lub krzywe felgi. Czasami felga jest minimalnie krzywa w jednym miejscu, da się normalnie wyważyć ale jednak przy pewnej prędkości daje i tak o sobie znać w postaci drgań. Dobrym pomysłem byłoby przełożenie kół z tyłu na przód, jak kolega pisał wyżej (zmieszczą się w nadkola bez problemu).

Offline Tompl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2020, 05:20:11 am »
Zamienię te koła, a jeśli to nic nie da to oddaje auto na serwis. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, jak ruszam energicznie kierownicą lewo prawo na zgaszonym silniku to słychać pukanie. Możliwe że maglownica ma luzy i to może powodować te wibracje, no chyba że takie pukanie to normalne jak silnik nie pracuje i w układzie nie ma ciśnienia...

Offline Robertleniwiec48

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Kocham to forum
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2020, 23:37:38 pm »
Mam ten sam problem jednak tylko na letnich gumach i innych felgach . Teraz po jednym kole będę zmieniał i testował na drodze do momentu wyeliminowania złego koła . Kupiłem te felgi zeby nie mieć problemu z przekładaniem letnie / zimowe i tak się męcze z nimi 👿

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2020, 07:43:33 am »
Jesli wszystko co sie dalo bylo sprawdzone i jest ok -moze pomoze poluzowanie i ponowne dokrecenie srub lapy skrzyni biegow (47.5 +/- 7.2 Nm):
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline marcinw

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2020, 16:21:34 pm »
Ja miałem podobny objaw - okazało się, że pomiędzy tarczą a piastą było trochę rdzy / nalotu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin
2006 XK8 4.2 cabrio Victory Edition

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2020, 18:40:22 pm »
Mnie się wydaje, że zacznij od felg/ opon, jeśli podczas hamowania się nasila to piasty i tarcze

Offline EVO636

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Nigdy ponad stan
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2020, 22:04:55 pm »
  :-help mam ten sam problem najpierw lekkie drgania były na kierownicy przy prędkości 70-100 przy większych znikło ale nie zawsze, od tygodnia pojawiło sie dosyć mocne bicie podczas hamowania i właśnie zastanawiam się czy to piasta? Czy jednak tarcze już mają spory rant może sie pokrzywiły?

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2020, 23:19:26 pm »
U mnie był spokój z 10tkm, od niedawna  w xf jest bicie przy hamowaniu od około 120 do 80. Na pewno tarcze brembo nie dają rady, jazda normalna i nie były przegrane. Pozostaje wymiana na oryginały + chyba dwie piasty dla pewności, co by się potem nie okazało, że od krzywej piasty krzywią się oryginały

Offline EVO636

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Nigdy ponad stan
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2020, 21:04:39 pm »
Właśnie a Oem tarcze jakiej marki bo znaleźć nie mogę, przy brembo nawet pisze oem...

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2020, 06:19:26 am »
Trzeba do sklepu v12 dzwonić i pytać

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2020, 21:57:37 pm »
Niedawno miałem podobną sytuację. Na krótkich przejażdżkach wszystko było OK, po dłuższej jeździe pojawiało się wyraźne drganie na kierownicy. Szarpanie kierownicą pojawiało się podczas jazdy, nie podczas hamowania. Przyczyną okazał się zapieczony prawy przedni zacisk hamulcowy. Regeneracja zacisku wyeliminowała problem, koszt 150zł. Przejechałem już od tego czasu prawie 1000km i jest przyjemność z jazdy, szarpanie kierownicy nie wróciło.
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Bicie na kierownicy, wibracje
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2020, 10:07:34 am »
Witam
Zauważyłem że oleju od wspomagania ubywa a wszędzie sucho czy to normalne ?
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala