Autor Wątek: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć  (Przeczytany 10866 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:52:32 pm »
Marne szanse że wejdzie ten projekt
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline flavius

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • XKR 4.2 V8 SC
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2017, 12:59:41 pm »
Myślałem, że to już na 100% Osobiście sam nie wiem co lepsze, tańsze droższe, czy droższe tańsze ;)
Mariusz

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:25:54 pm »
Ogólnie i tak auta podrożały wg mnie.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2017, 23:50:26 pm »
A mnie się wydaje patrząc na to co dzieje się dookoła że to całkiem możliwe. Tutal nie obowiązują zasady rozsądku ale maksymalizacji zysku

Offline Coma

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2019, 13:08:17 pm »
Odświeżam temat. Poniżej link do artykułu o potencjalnych klasykach (jest też XK8):
https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat.pl/klasyki/youngtimer/przyszle-klasyki-na-ktorych-nie-stracisz/54xvpfe.amp

Offline chris1796

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • XJ6 1993r
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2019, 21:47:35 pm »
Jaka nowa akcyza? Jest kwiecień.

Offline PMT

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2020, 10:43:51 am »
Cześć wszystkim,
jestem nowym użytkownikiem, mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe, że odgrzewam tak stary wątek  :)
Chciałbym Was zapytać - jak z perspektywy czasu oceniacie kwestię posiadania XK8 /XK jako inwestycji? Czy jeśli w czasach pisania wątku (2016) kupilibyście taki egzemplarz to czy bylibyście stratni?  ;)

Rozważam zakup modelu XK, jako samochodu to potrzymaniam z planem, aby za "kilka lat" sprzedać go bez straty lub nawet z ewentualnym zyskiem. Będę wdzięczny za aktualne opinie :)

A tak przy okazji, czy ktoś z Was może zna ten egzemplarz?
https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-xk-piekny-czarny-jaguar-xk-i-xk8-swietny-stan-okazja-cena-w-dol-ID6D6mas.html

Offline wojtek03

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2020, 11:18:06 am »
Moim zdaniem jest kilka innych lepszych opcji . Cały zysk zjedza Ci ubezpieczenie ,  zabezpieczenie podwozia , na pewno coś będzie do roboty itd. To auto kupuje się raczej z chęci jego posiadania . Jeżeli chcesz je zachować w dobrym stanie musisz w niego inwestowac . I te inwestycje zjedza Twój zysk. Jest to piękne , w mojej opinii , auto  ale kupno go nie ma nic wspólnego z rozsądkiem i kalkulacją. Jeżeli już by myślec o tym aucie jako o inwestycji to rzeczywiście auto w nienagannym i trzeba by je trzymać co najmniej 10 lat , co też przekreśla sens takiej inwestycji. Dodatkowo jak np uszkodzisz takiego XK to będziesz miał problem z odzyskaniem pieniędzy które zainwestowałeś.  To oczywiście tylko moja opinia.

Offline jako_tako

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • X308 4.0 & X308 XJR
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2020, 11:26:23 am »
Mysle, ze XK8 nie będą już tanieć i będziesz w stanie sprzedać takie auto za kilka lat po cenie nie mniejszej niz go kupiles.
Nie oznacza to, ze zarobisz pieniadze. Po prostu nie za wiele stracisz. No i pojezdzisz kilka lat fantastycznym samochodem:)

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.276
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2020, 18:31:15 pm »
O, tototo :)

Chyba to już ten moment, kiedy X100 szura po dnie. Niestety oznacza to wiele wyeksploatowanych i powypadkowych egzemplarzy na rynku.

Także można kupić jakiś złom, żeby pojeździć i niewiele stracić ale nie oczekuj wiele ;)

Te auta mocno korodują, nie są przyjazne użytkownikowi w zakresie majsterkowania. I nie doszukiwałbym się potencjału do wzrostu w przedliftowym XK ;)

Na placu boju pozostaje właściwie tylko XKR, convertible, jakieś edycje limitowane typu Silverstone.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline PMT

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: XK8 / XKR czy nie będą już tanieć
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2020, 18:44:17 pm »
Dziękuje za głosy rozsądku :)
Te argumenty do mnie przemawiają.