Autor Wątek: Kilka Pytań Od Świeżego Użytkownika Kotka  (Przeczytany 857 razy)

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Kilka Pytań Od Świeżego Użytkownika Kotka
« dnia: Czerwiec 06, 2020, 23:25:33 pm »
Witam
Dzisiaj nabyłem Jaguara S Type 3.0 1999 r. Skrzynia Manualna B+G,To mój pierwszy Jaguar i mam kilka problemów i pytań, proszę o wyrozumiałość, używałem szukajki na forum ale nie znalazłem konkretów pewnych problemów występujących w tych modelach :

1. Ogrzewanie - cały czas grzeje na full, nie reaguje na zmianę temperatury - czy to ten nieszczęsny zawór padł ? bo jedni piszą zawór, inni kostki, a jeszcze inni że silniczki nawiewu
U mnie wszystko wygląda na sprawne, temperaturę można zmieniać jak również siłę nadmuchu więc chyba te silniczki jak i panel odpada ?, brać się od razu za ten zawór? co proponujecie zakup nowego? co z tymi zestawami naprawczymi z allegro warte zachodu ?

2.Kontrolka pasów nie gaśnie po ich zapięciu, gdzie konkretnie szukać ? domyślam się że jest jakiś czujnik, gdzie on się znajduje ?

3. Zauważyłem że wszystkie przyciski są mocno nagrzane czy u was też tak jest ? efekt za mocnych żarówek ? nigdy wcześniej w żadnym aucie się z tym nie spotkałem.

4. Czy w tych autach jest coś takiego jak antena ? obszedłem auto dookoła i nie widzę, nie ma jej na zewnątrz ? jest gdzieć ukryta pod plastikami czy karoserią ? czy może te auta nie mają jej w ogóle ?

5. LPG, mam problem z gazem auto jest bardzo słabe a przy mocniejszym dępnięciu gazu auto chwilę jedzie po czym odcina gaz tak jak by auto zgasło obroty spadają a dopiero po przełączeniu na benzynę jedzie normalnie ( po kilku sekundach znów można włączyć na gaz) wyregulować dam radę ale prosiłbym o kilka porad : Jakie wtryski u was pracują bez zarzutu ? jakie macie ciśnienie na reduktorze ? jakie dysze będą odpowiednie do tego silnika ?

6.Radio, Czy standardowe odtwarzacze 2 din będą pasować ? chciałbym kupić jakiegoś Alpine lub pioneera dvd tylko nie jestem pewien czy będą pasować bo coś mi się wydaje że to oryginalne jest ciut mniejsze od standardowych 2dinowych odtwarzaczy.

Na razie to tyle z zauważonych mankamentów po pierwszym dniu, jutro dokładniej mu się przyjrzę i jeśli jeszcze coś wyjdzie to dam znać, liczę na porady od osób z ww. problemami które uporały się już z nimi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2020, 23:42:12 pm wysłana przez raddim »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Kilka Pytań Od Świeżego Użytkownika Kotka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2020, 11:00:32 am »
ad. 1. Kiepsko szukałeś. Z 99% prawdopodobieństwem to zawór. Nie baw się w używki i zestawy naprawcze. Niewiele mogą pomóc a jak już to na krótko i problem szybko powróci. Finalnie może kosztować to więcej niż oryginał.
ad. 2. Czujnik jest w samym zamku. Może jeszcze być uszkodzona wiązka pod fotelem. Częsta przypadłość.
ad. 3. Możliwe lecz chyba nic się nie topi do tego?
ad. 4. Antena jest jednocześnie ogrzewaniem szyby z tyłu.
ad. 5. Rozpocząłbym od wymiany filtrów. Jeśli nie pomoże to może reduktor źle dobrany
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Kilka Pytań Od Świeżego Użytkownika Kotka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2020, 17:09:33 pm »
Dzięki Mic za odpowiedź, w takim razie od razu zamawiam nówkę, przyciski się nie topią tak tylko z ciekawości pytam na zimę dobre bo nie będą zimne :), z anteną ciekawe rozwiązanie ale chyba ona nie zbiera tak dobrze jak normalna, bynajmniej na oryginalnym radiu coś słabo łapie stacje i często przerywa, mam wzmacniasz do anteny z mazdy to podepnę może się coś poprawi, a gaz ogarnę, jest stag a na nim akurat  znam się bardzo dobrze więc to pikuś jutro jadę po kabel i podpinam go pod kompa.