Autor Wątek: Elektronika? POMOCY  (Przeczytany 1658 razy)

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Elektronika? POMOCY
« dnia: Maj 27, 2020, 16:16:22 pm »
Witam serdecznie, zacznijmy od poczatku pierwszy podobny probelm mialem 1 tydzien temu gdy chcialem odpalic Jaga (byl przymrozek) chcialem go otworzyc jednak tylko zaswiecily sie swiatla a auto nie otworzylo sie, po chwili prob jednak sie udalo i tu przechodzimy do sedna sprawy , dzis (w goracy dzien) otwieram Jaguar chce go odpalic a tu wywala blad brake pads i zaraz abs , gearbox faulti, wychodzę z auta, chce go zamknac(tylko nawiewy sie zamykaja) ,nie da sie auto trabi jak gdyby byly niedomkniete drzwi, moze faktycznie prze swiatla ktore sie zapalily przed włączeniem silnika?) Moje pytanie o co chodzi dodam ze przed tym owym faktem jechalem to sklepy i bylo ok ) Elektronika ? Akumulator(lecz nie bylo takiego bledu z tym zwiazane) ? Murowana laweta?. Ostanie naprawy jakie byly to 4 miesiace temu zwiazane z hamulcami ale wszystko bylo ok az do tej pory).Dzieki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2020, 18:06:26 pm wysłana przez Lojer »

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2020, 16:27:28 pm »
Hej

odpala jeszcze choc czasem ?
czy juz tylko laweta ?

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2020, 17:29:25 pm »
Twoja Odpowiedz jest bardzo Pomocna.Auto sluzy do codziennej jazdy, wiec chce sie dowiedziec czy ktos mial podobny problem? Czy to jakies zwarcie czy cos
..powazniejszego wczesniej nie bylo takiego problemu.Czlowiek potrzebuje pomocy jest zdenerwowany a Ty sobie jaja robisz pozdro i nawzajem.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2020, 17:41:13 pm wysłana przez Lojer »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2020, 18:04:03 pm »
Proponuje sprawdzić aku. Stary/rozładowany akumulator będzie miał takie objawy jak u Ciebie.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2020, 18:07:35 pm »
Ok, wymienie aku i dam odpowiedz.Dzieki.

Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2020, 20:58:17 pm »
Miałem tak kiedyś jak zabrakło mi prądu. Wywaliło mi błąd wszystkich chyba systemów elektrycznych ABS, Gear box itp...

Mi wówczas przestał ładować alternator jak już wracałem z przejażdżki do domu. Na resztkach prądu z akumulatora zaparkowałem pod domem i tyle. Ruszyłem dopiero jak podładowałem akumulator.

Problem najprawdopodobniej z akumulatorem. Naładuj do pełna i wtedy spróbuj odpalić. Ja do ładowania swojego używam takie sprytne urządzenie CITEK test & charge  , bez wyjmowania akumulatora z samochodu.
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2020, 12:16:49 pm »
Jadę dziś po akumulator, co dziwne dzis po sprobowaniu auto odpalilo i wszystko chodzilo jak nalezy,jedynie wyswietlalo blad gearbox fault, jedank przy odpinaniu akumulatora usyszalem syczenie w pobliżu plusa tam gdzie jest ta dziurka ala "odpowietrznik" gdy go odpiolem i polozylem na ziemi tez syczal czy to normalne ?

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2020, 19:34:44 pm »
Takie pytanko.  Mozna odlaczyc calkiem aku? Bo jak bylem w serwisie to mowili,ze nie.  Podobno musi byc prad do podtrzymania elektroniki.
Dlatego podladowuje bez odpinania.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2020, 20:44:00 pm »
Ale co ty chcesz w aucie robić? możesz awaryjnie je zamknąć i otworzyć kluczem w pilocie jeśli o to chodzi.(mówię tu o roczniku 2010 nie wiem jak jest w innych.)
Ps : kupiłem nowy aku i narazie jest git , jak miezyli stary to wykazało że ma 60%.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2020, 20:50:46 pm wysłana przez Lojer »

Offline bibor80

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Kocham to forum
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2020, 21:04:25 pm »
Takie pytanko.  Mozna odlaczyc calkiem aku? Bo jak bylem w serwisie to mowili,ze nie.  Podobno musi byc prad do podtrzymania elektroniki.
Dlatego podladowuje bez odpinania.
Mam rocznik 2009 i odpinałem bez podtrzymania, bez żadnych problemów.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Offline Paki_GD

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 96
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2020, 19:02:41 pm »
Co do odłączania akumulatora to byłem zmuszony zrobić to kilkakrotnie w swoim XF-ie 3.0 D z 2013 roku. Dwa razy wymieniałem alternator, w tym raz na gwarancji. Nie ma żadnych problemów. Elektronika sama się zestraja jak dostanie prąd. Nic nie trzeba kodować. (nie pamiętam niestety jak jest z radiem, ale chyba też nie potrzebowałem bo nie mam takiego numeru w dokumentacji, sprawdziłem).
był
X-Type 2.0 D SE 2004
Jest
X-Type 2.0 D SE 2005
XF 3.0  D 2013 Premium Luxury

Offline Lojer

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2020, 15:14:56 pm »
Dzis ponownie to samo.... gdy jechalem zaczol resetowac sie ekran glowny, potem gdy stanolem i dalem na bieg p wyskoczyl blad hamulca recznego i auto samo zgaslo(yylko swoecily sie swiatla, wiec postanowilem odlaczyc aku i podlaczyc go ponownie ..zadzialalo, auto odpalilo wyswietlal sie tylko blad gearbox fault gdy wylaczylem auto i wlaczylem, blad znikl i jechalo sie normalnie.Wiec moje pytanie co to moze byc? Bo stawiam ze na bank elektronika ale co ?
-Jeszcze wpadla mi jedna mysl do glowy, gdy montowalem czujnik do klockow lekko mi sie kabelek naderwa ale go sklejilem.Moze on  powodowac jakies zwarcie?, i sa takie skutki ? ??????
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2020, 15:46:49 pm wysłana przez Lojer »

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Elektronika? POMOCY
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2020, 17:28:50 pm »
Hej

przewod od czujnika klockow odpusc sobie, w/g mnie nie jest powodem ..,

jesli mozesz skontaktuj sie ze mna i podjedz, zostaw auto,
sprobuje tobie pomodz ...

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...