Autor Wątek: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM  (Przeczytany 1674 razy)

Offline maniek1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« dnia: Maj 21, 2020, 23:14:33 pm »
Witam wszystkich, mam problem i pytanie gdzie znajduje się sterownik automatycznej skrzyni biegów w XF z 2009r. 4,2 benzyna, mam taki problem że brak komunikacji z TCM , auto odpala przełącznik PRND na konsoli środkowej wysuwa się lecz nie można nim obracać i na liczniku PRND nie jest zaznaczone na jakiej pozycji się znajduje, po podłączeniu komputera sterownik silnika i przełącznik wyboru biegów rejestruje usterkę brak komunikacji z TCM.

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2020, 09:48:53 am »
Witaj,

jeśli dobrze kojarzę to w tym modelu jest skrzynia ZF6HP26 więc TCM jest zainstalowany w skrzyni biegów na płycie zaworowej. 
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline maniek1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2020, 20:13:38 pm »
dokładnie tak jest jak piszesz, sprawdziłem zasilania, masy, can i wygląda że jest ok. problem jest taki że na wyłączonym silniku komunikacja z TCM jest po uruchomieniu auta przez chwilę jest, przełącznik się wysuwa, po  mogę przełączać biegi i po chwili ginie komunikacja z TCM po ponownym uruchomieniu jest tak samo, mam podejrzenia na moduł TCM.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2020, 22:03:56 pm wysłana przez MicGin »

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2020, 20:56:20 pm »
A zerknij jeśli jeszcze tego nie robiłeś pod auto i zobacz wtyczkę od mechatroniki (ta okrągła od strony pasażera z tyłu skrzyni) bo to często pomijana kwestia przy serwisach skrzyni i lubi tam puścić uszczelnienie przez co zalewa piny i dzieją się cyrki. Sam kołnierz kosztuje 40zł niestety jego wymiana wiąże się ze zdjęciem miski bo jest zabezpieczony od wewnątrz. Jakbyś odłączył wtyczkę i jest mokro w środku to może być przyczyną problemów.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline maniek1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2020, 22:50:19 pm »
jest ok. mierzyłem instalację przy wtyczce , tam jest sucho, dziwna sprawa po uruchomieniu po chwili traci komunikację skrzynia, podczas pracy silnika zasilanie na mechatronikę jest, jeżeli na canie coś by zwierało to innymi modułami też by nie było komunikacji.

Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: XF BRAK KOMUNIKACJI Z TCM
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2020, 16:36:54 pm »
Hej

wstrzymalbym sie z mechatronika, bo to nie musi byc przyczyna w tym sterowniku,
moze cos z szyna can ..., albo zasilaniem,
wszystko dobrze zmierzyles i caly czas bez skokow napiec ?

czym odczytujesz bledy ?

Pozdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...