Autor Wątek: Świeci się kontrolka ABS i trakcji, Nie działają światła stop w x type 2.0d 2005  (Przeczytany 1601 razy)

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
Witam, pacjentem jest mój jaguar x type 2.0d. 2005r. Pewnego dnia chcialem "zarzucić bokiem" na mokrej nawierzchni, zaciągnąłem ręczny usłyszałem jakies puknięcie w lewym tylnym kole, i na zegarach zaświecila mi się kontrolka  ABS i trakcji. Potem z ciekawości włączyłem przednie przeciwmgielne, nie działały.
Później gdy parkowałem tylem okazało się że nie świeci mi się żadne światło stop, reszta działa, (pozycyjne, mijania, długie, wsteczne jak i czujniki), dzisiaj przyszedłem zobaczyć co z nim jest, przednie przeciwmgielne działają, reszta jak była tak jest dalej. Proszę o pomoc, Pozdrawiam.
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Jag to nie bmka żeby bokiem latać 🤣 Stop zacznij od bezpieczników, czujnika przy pedale. Koło obejrzyj czy wtyczka nie wypadła, koronka nie pękła.. 4x4 tam nie ma to nie za bardzo ma co tam stukać poza zawiasem albo w bagażniku coś się przesunęło. Z lewej strony jest dvd i zmieniarka i wiazki to może coś Ci w to uderzylo i zrobiło zwarcie.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
Dzięki wielkie, jutro zobaczę co i jak, mokry plac i tak mnie podkusiło :/ teraz mam nauczkę :(
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
 Niech mi ktoś jeszcze powie, gdzie leży problem w palących się kontrolkach ABS i trakcji? przedtem nie mogłem wyłączyć ani włączyć trakcji, tak jakby przycisk po prostu nie działał
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Jeżeli samochód wykryje usterkę systemu trakcji to z oczywistych przyczyn nie będziesz mógł go włączyć/wyłączyć za pomocą przycisku, gdyż system ten nie działa poprawnie.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
od razu jak go kupiłem nie mogłem wyłączyć ani włączyć trakcji, ot z ciekawości, lecz żadnych błędów nie było
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
ma ktoś rozpiskę bezpiecznikow do mojego modelu i roku?
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
6 post na głównej stronę x-type
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
dzięki, czy kluczem do tego może być to że kończą mi się klocki z tyłu, przez co wywala błędy i nie działa światło stop? wątpię żeby było to jakoś powiązane ale wole się was zapytać :)
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Podepnij pod kompa i zczytaj błędy.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
który bezpiecznik odpowiada za światło stop? W żadnym opisie nie ma żadnego
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
F90 - odpowiada za światło stopu i tempomat - w Twoim roczniku powinien być 7,5A brązowy.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
przy silniku czy pod kierownicą?
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Kolego F90 jest tylko jeden. Wystarczy spojrzeć na schematy... Pod kierownicą.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline szeerii

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • witam pozdrawiam
 Dobra, wszystko już działa, to była kwestia bezpiecznika, faktycznie jest tylko jeden, ale no po prostu jakiś Mirek mechanik włożył jakiś bezpiecznik czerwony5cio amperowy pierwszy lepszy I problemu nie było widać. Wszystko już działa jeśli chodzi o stop, teraz kwestia skasować błędy, dziękuję wszystkim za pomoc jesteście wielcy  ;D

nigdy więcej latania bokiem  :-wstyd
Jaugar X-Type 2.0d Spórt  2005r. all black