Dział Techniczny > XJ X350, X358 (2003-2009)

Słabe ogrzewanie

(1/4) > >>

PeterX:
Jeśli na dworze robio się zimno, a skuteczność grzania w Waszych kotach spada, nie ma co od razu panikować, że to legendarne nagrzewnice, czy moduł klimy.
Zaraz za chłodnicami po lewej, dość nisko /stojąc frontem do kota/ jest sobie pompka Boscha wspomagająca obieg płynu, b. trudno ją dostrzec od góry. Pompa jest taka zupełnie zwyczajna, bez elektrozaworów jak w Esce i zupełnie zwyczajnie kończą się w niej szczotki, łatwo je zdemontować i wymienić o ile tylko znajdzie się podobne i dopiłuje, mi się nie udało. Zaletą tej pompy jest powszechność występowania w dziesiątkach modeli różnych marek. Ważne, żeby dobrać model z odpowiednią wtyczką, z tego co widziałem występują prostokątne i półokrągłe. Ceny ori i zamienników od ok. 150 zeta. Trzeba szukać po numerze Boscha, a nie Fomoco, bo cena od razu +100%.

a1410:
Możesz podać ten numer Boscha? Jeżeli komuś będzie kiedyś potrzebne łatwiej będzie szukać.
Pozdrawiam

PeterX:
Jest na foto, na metalowej obudowie. Ostatnie dwie cyfry mogą się różnić, to nie ma znaczenia. Można jeszcze dopytać przed zakupem o średnicę przyłączy, byleby nie były cieńsze, grubsze 1-2mm mogą być.

a1410:
Sorry, nie powiększyłem zdjęcia to i nie dostrzegłem tego numeru  ::). Wygląda na to, że pasująca będzie pompka od kilku modeli Audi i całego stada Wieśwagenów

auto_san:
A ma ktoś może pomysł jak zdiagnozować czy to wina akurat tej pompki? U mnie ogrzewanie jest baaardzo słabe. Ustawiam temperaturę maksymalną to gdzieś tam trochę w oddali czuję jakiś niby wzrost temperatury. Idzie do zimy i pasuje mi to zrobić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej