Autor Wątek: Szarpanie przy nagłym ruszaniu  (Przeczytany 1245 razy)

Offline Mecho

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« dnia: Maj 01, 2020, 23:26:35 pm »
Cześć,
Skrzynia 6hp26, silnik 2,7.Skrzynia teoretycznie chodzi bardzo dobrze, jakiś czas temu wymieniałem konwerter. Jedyny problem pojawia się, gdy chcę dynamicznie ruszyć. Wciskam gaz, silnik wchodzi na obroty i dopiero po 2 sek mocne uderzenie/szarpnięcie i auto jedzie. Tak jakby nie zdążył zapiąć biegu. Biegi zmienia płynnie, redukuje bez problemu. Przy normalnej jeździe i spokojnym/normalnym ruszaniu skrzynia  zachowuje się super.

Jakieś pomysły ? Jeździć spokojnie ?

Z pozdrowieniami,
Robert

Offline Perfromante

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2020, 14:50:34 pm »
Nie wiem jak w Jaguarze, ale czy domyślnie nie rusza z 2 biegu? Czy możesz manualnie zejść na "1" i czy problem nadal występuje?

Offline jurkiel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • X300 4,0 Sovereign
Odp: Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2020, 21:41:20 pm »
Obojętnie czy rusza z 2 czy z 1 nic walić nie powinno, wspomniałeś o konwerterze - czy to pojawiło się po jego wymianie ? chociaż te objawy nie wskazują na wine konwertera
myśle ze trzeba poszukać kogos zaufanego/sprawdzonego od automatów - moze aktualizacja oprogramowania/sterownika by wystarczyła, a moze jakiś zawór jest do wymiany....a tymczasem ... jeździć spokojnie :)
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi samochodami / Honda Accord CC7, Chrysler New Yorker, Lexus SC430, Honda Legend KA9, Volvo V70 2,5T, Volvo PV544, Mercedes W114 280C, Jaguar X300, Mercedes C140 500SEC

Offline Eagle

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • XF 3.0D 275KM 75th
Odp: Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2020, 23:47:19 pm »
Witam.
Moim skromnym zdaniem to wina jednego z zaworów w bloku sterującym. Ja też mam w XF 3.0DS 2010 6 biegową skrzynię i blok sterujący można wyjąć bez demontażu samej skrzyni biegów. Bloki sterujące można regenerować. Zapraszam do Lublina, mam tutaj magików co ogarną w rozsądnych pieniądzach. Robiłem u nich skrzynię zaraz po zakupie i jestem zadowolony, śmiga nienagannie :-super.
U mnie podobnie jak u Ciebie bardzo gwałtownie i z dużym szarpnięciem zapinał bieg wsteczny. Szefu wsiadł przejechał się 2km i powiedział prawie wszystko co bolało skrzynię. Uważam że godni polecenia.
Kupiony ot tak, zobaczyłem ogłoszenie i pomyślałem czemu nie??

Offline Perfromante

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2020, 10:45:48 am »
Obojętnie czy rusza z 2 czy z 1 nic walić nie powinno, wspomniałeś o konwerterze - czy to pojawiło się po jego wymianie ? chociaż te objawy nie wskazują na wine konwertera
myśle ze trzeba poszukać kogos zaufanego/sprawdzonego od automatów - moze aktualizacja oprogramowania/sterownika by wystarczyła, a moze jakiś zawór jest do wymiany....a tymczasem ... jeździć spokojnie :)

Fajnie, czyli nie wiem ale wypowiem się? Jeśli nie wiesz dlaczego pytam czy nie szarpie podczas kickdown w dół przy starcie, to nie wiem po co się odzywasz. Dobrze, że nie doradziłeś jak wszyscy fachowcy od automatów od wymiany oleju.

Uważam, że zawory do weryfikacji - rozumiem że błędów brak?

Offline XFKamil

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Szarpanie przy nagłym ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2020, 22:49:23 pm »
Dolaczam sie do pytania. Ja mam 3.0DS. Dzisiaj jak wlaczylem skrzynie na sport samochod tak jakby chodzil na biegu jalowym skoczyly obroty i po 50m toczenia wbil bieg. Druga sprawa ze przy ruszaniu czy ostrym hamowaniu slysze w tylu jakis gluchy dzwiek jakby cos uderzało, nie mam pojecia, o co chodzi, jestem przed sporym serwisem,a mianowicie w poniedzialek autko oddaje na wymiane rozrzadow paskow, lancuchow, i wszystkich plynow ustrojowych, dokupic zestaw olei z micha do skrzyni czy lepiej zainwestowac w nowa skrzynie..? Dodam ze auto zmienia biegi bardzo plynnie podczas normalnej jazdy, wczesniej przy ostrej pi*** tez. Dzisiaj pojawil sie problem i nie wiem o co chodzi, co dzialac. Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi, jezdzilem juz roznymi automatami, i po zaparkowaniu i wrzuceniu P te auta stawaly i sie nie ruszaly tak jak na recznym, z kolei w Xf da sie wyczuc luz i nie wiem czy to normalne...