Dział Techniczny > XE (2014 - obecnie)

Jaguar XE 20d

(1/4) > >>

SorrowSDW:
Witam :-JCPF. Jestem zainteresowany kupnem Jaguar XE 2.0 diesel (180 KM) 2016 r.  Byłbym wdzięczny za konkretne porady na co zwracać uwagę przy zakupie tego modelu. Domyślam się że przy przebiegu ok 100 tyś. km mogą a nie muszą występować jakieś usterki. Która skrzynia biegów jest mniej awaryjna, manualna czy automatyczna? Liczę na podpowiedzi doświadczonych kierowców/forumowiczów również w innych kwestiach technicznych.
Pozdrawiam

M737:
manualna to zaledwie 1% produkcji, bardzo trudno sprzedać takie auto, ma 6 biegów a nie 8 jak automat co wpływa na osiągi, hałas i spalanie
automat to 8 biegowy ZF znany m.in. z BMW czy Rolls-Royce

przy 2.0d lubią padać poduszki silnika lewa i prawa, uruchom auto najlepiej zimne, zamknij drzwi i stojąc w miejscu oprzyj głowę o słupek B - jeśli poczujesz wibracje znacznie
mocniejsze niż podczas jazdy - poduszki do wymiany

osłuchać zimny silnik czy nie piszczą wałki wyrównoważające

mój ma ciut ponad 90kkm / 2015r i oprócz wspomnianych usterek poduszek silnika nic innego się nie działo

SorrowSDW:
Dziękuję za odpowiedź.  Zapomniałem dodać że chodzi dokładnie o wersje R sport( pewnie i jedna z ważniejszych informacji  :-wstyd). Jest tam właśnie włożony 6-o biegowy manual, przebieg ok 90k km. Co do silnika na pewno zastosuję Twoją poradę :-super. Do tej pory jeździłem samochodami "nudnymi i bezpiecznymi", tak bym to określił (Opel Vectra, VW Golf, Alfa Romeo 156) więc jest to dla mnie dość duży, ważny krok w zmianie klasy samochodu i wielkości inwestycji. Poziom hałasu, spalanie i osiągi są dla mnie ważne, lecz jako spokojnemu, zdyscyplinowanemu kierowcy różnice w przyspieszeniu między ręczną a automatyczną skrzynią biegów nie będą stanowiły problemu. Zdaję sobie sprawę z tego że kupuję samochód osobowy a nie bolid F1 i własnie w ten sposób auto traktuje. ;)

M737:
R-sport w większości zdecydowanej to też automat
pomyśl, wymieniłem kilka ważnych plusów automatu, przyspieszenie jest tu najmniej istotne (róznica bardzo mała) - bardziej chodzi o ciszę w aucie przy prędkościach
autostradowych, ekonomię... no i możliwość odsprzedaży w przyszłości
popatrz na automaty, targuj się i to solidnie
jak masz FB to odezwij się, podsyłam link na PW, jak będziesz miał jakiś egzemplarz z ogłoszenia to omówimy razem plusy i minusy

...156 to nie aż taka nuda, car of the year i przełomowy design w chwili premiery, też miałem tyle że SW

M737:
nie mam jak wysłać PW, masz pełną skrzynkę więc wklejam tutaj:

cena niby niska, ledwie 80kzł bez targowania się...
minusy - manual, przebieg
plusy - dach panorama, pakiet zimowy - grzana szyba przednia, grzana kierownica, grzane fotele, asystent martwego pola, najładniejsze wg mnie felgi do XE

da się kupić automat za podobne $$$ i to z 3x mniejszym przebiegiem, zobacz to:
https://approved.pl.jaguar.com/pl_pl/vdp/118820-2015-XE-2.0-I4D-180KM-PRESTIGE-Latte-Odyssey-Red
dach ma, pakiet zimowy ma... jedna bzdura w opisie > Dach panoramiczny - stały, z elektrycznie zamykanymi roletami > to nie prawda, dach jest normalnie odsuwany :)

nie wiem jakie masz priorytety ale w tej klasie auta manuala naprawdę bym nie oglądał :) salon 84000... zadzwoniłbym i zapytał co powiedzą na 75 :)

ten przebieg jest o tyle istotny że można już przewidywać wymianę rozrządu - łańcuchy się wyciągają a to ładnych kilka tysięcy zł w PL (blizej 10), w niemczech z 3k euro jak nic

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej