Autor Wątek: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?  (Przeczytany 2079 razy)

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« dnia: Kwiecień 11, 2020, 16:41:57 pm »
Witajcie ponownie, projekt XJ Nigdy niekończąca się opowieść ciąg dalszy. Tym razem kwestia amortyzatorów. Jeżdzę od miesiąca głównie miasto i niby jest ok, ale na badaniu wyszło coś takiego. Czy naprawdę wszystkie 4 powinny być wymienione?   :-boks :-boks

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2020, 16:53:28 pm wysłana przez nowyzielony »
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2020, 17:07:10 pm »
A sprawdzane były na zgaszonym aucie. Bo widzę inaczej elektronika będzie korygować.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2020, 18:18:05 pm »
Cholera, kto wie czy wyłaczył silnik. W takim razie zrobię jeszcze raz teraz na pewno z wyłączonym. Zakładając jednak że był wyłączony, to przecież z takim wynikiem nie dałoby się jeździć - czy się myle?
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2020, 18:37:44 pm »
Dodam że auto stoi równo, nie opada nawet po wielu dniach, kompresor niesłyszalny. Teoretycznie na co mam 90% pewności auto ma 130tys km, zakładam jednak że nikt wcześniej ich nie wymieniał, a ich żywotność kończy się przy około 150tys.
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2020, 18:46:50 pm »
Czy są jakieś charakterystyczne objawy niesprawnych/niewydajnych amortyzatorów oprócz opadania etc.?

A jezeli chodzi w końcu o wymianę, to oczywiście wymieniać parami. Widziałem firmę, które sprzedaje zapewne regenerowane po 1200zl z 2 letnią gwarancją lub w Gdańsku z roczną gwarancją. Pytanie które wybrać, bo zakładam że kupowanie używanych to loteria i strata pieniędzy.

Zakładam że niestety nie obejdzie się bez wymiany, ale z tego co czytam to mimo wymiany ludzie czasami nadal mają problemy. Czy macie sprawdzone miejsca, w których robiliście tą usługę?

Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2020, 08:58:29 am »
Amortyzator sam w sobie nie odpowiada za opadanie auta tylko nieszczelny miech. A tu musimy rozróżnić. W zawieszenie 350 można wymienić sam amor jak i sama gumę i takie regenerację się przeprowadza. Trzymanie poziomu i nie opadanie nie ma nic wspólnego z amortyzatorem. Jeśli czujesz że auta pływa lub jest zbyt miękkie może to być oznaką zużycia samych amorów nie całego elementu resującego.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2020, 15:06:10 pm »
ok, dziękuje za wyjaśnienie tej kwestii.

Powtórzę badanie amortyzatorów i zobaczymy czy wyniki będą podobne.

Martwi mnie jednak fakt, że o ile przód ma podobny wynik: 17% i 15%, to tył lewy jest bardzo dobry (74%), a prawy jedynie 26%. Czy może tak być i czy w takiej sytuacji wymieniać tylko jeden, bo przód wiadomo że dwa.  Wiedziałem że z tymi amorami może być problem, ale że od razu wszystkie do wymiany.

I ostatnie pytanie, czy ich wymianę przeprowadzić w warsztacie, który już coś takiego robił, czy zrobi to każdy dobry warsztat? Chyba, że możesz kogoś polecić, mieszkam co prawda w Olsztynie, ale mogę dojechać, to nie problem. Lepsze to niż stres, że ktoś coś spieprzy.

Z góry dziękuje Ci za informację, widzę że dużo się udzielasz i masz sporą wiedzę. Zakładam, że jeździsz Jaguarami od dłuższego czasu i wiedza poparta empirią :) Ja z kolei kiedyś kupowałem i sprzedawałem same S-typy i zawsze podobał mi się X350, udało mi się kupić okazyjnie auto z oryginalnym przebiegiem 130tys km i naprawdę wizualnie oraz wnętrze jest w bardzo dobrym stanie. Silnik, skrzynia pracują idealnie, czysty, suchy, garażowany.
Z problemami z zawieszeniem się pogodziłem, nie mam jednak doświadczenia z mechanikami, którzy takimi autami się zajmują i nie kasują kosmicznych kwot. Rozumiem, że to Jaguar i trzeba liczyć się z kosztami, ale warto je chociaż trochę próbować zoptymalizować :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
pozdrawiam
Dawid
Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2020, 16:04:05 pm »
zawsze podobał mi się X350, udało mi się kupić okazyjnie auto z oryginalnym przebiegiem 130tys km i naprawdę wizualnie oraz wnętrze jest w bardzo dobrym stanie. Silnik, skrzynia pracują idealnie, czysty, suchy, garażowany.
I tu jest przyczyna Twoich problemów. Obawiam się, że ta "okazja" będzie Ciebie jeszcze sporo kosztować. Przednie amorki pewnie do wymiany, bo gdyby system korygował to byłoby jak z tyłu, jeden idealny a drugi słabszy...

Offline nowyzielony

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Nowy, już mniej zielony
    • Entropy State
Odp: Po badaniu amortyzatorów - zdjęcie - wyniki. Wszystkie do wymiany?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2020, 16:26:22 pm »
Powiem tak, wiele osób na forum pisało, że za tą cenę braliby w ciemno :D więc uznałem że w razie czego na pewno odzyskam zainwestowane pieniądze - to po pierwsze. Liczyłem się z kosztem 10 tys zł które będę musiał dołożyć do auta i jest to do zaakceptowania. Znam całą historię auta i to mnie skłoniło do jego zakupu. Niemniej jednak tak jak mówisz, może być sporo problemów i mam jedynie nadzieje, że uda się go doprowadzić do porządku.

Było kilka S-typów, X-Type, jest X350 4.2