Autor Wątek: Kupiłem S-Type. Odszczurzanie, co wymienić, co sprawdzić, checklista itp. ?  (Przeczytany 1067 razy)

Offline S-Andy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Kupiłem Jaguara S-Type 4.0, 1999. Jak go dobrze odszczurzyć?

Czy może ktoś zrobić mini checkliste co muszę koniecznie sprawdzić, zrobić, wymienić bez sprawdzania, dolać, odlać itp.

Na pewno przyda się takie step by step. Można zacząć od olejów, płytnów itp. ale jakich konkretnie? Z góry dziękuję:)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Kupiłem S-Type. Odszczurzanie, co wymienić, co sprawdzić, checklista itp. ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2020, 23:42:31 pm »
Kolego, witaj na forum, w ostatnim czasie to forum trochę wymiera, ale czasami ktoś tu zaglądnie i coś pomoże. Niestety już w pierwszym poście napisałeś jaki silnik posiadasz z którego roku i z tego co mi wiadomo, to jest to najbardziej wadliwa jednostka (nie licząc ropniaków), w dodatku z nikasilem... Ale żeby nie było tak ponuro to na pocieszenie mogę napisać, że w sumie do czasu, aż samochód trzyma równo obroty i nic nie szarpie/brzęczy to nie masz co szukać sobie problemów. Oczywiście taki standardowy serwis by się przydał po zakupie kota, typu: wymiana oleju w silniku, skrzyni, filtry, sprawdzenie luzów, no i oczywiście dobrze byłoby zrzucić plastikowe nakładki na progi i sprawdzić ich stan, bo lubią gnić. Co do płynów/olejów, to szukaj po serwisówkach, coś powinno pisać na http://www.jagrepair.com/ lub w książce którą powinieneś mieć gdzieś schowaną w schowku. Ja leję olej Fucha 5W/30, najważniejsze, aby olej był zgodny z zaleceniami producenta (olej, niekoniecznie jego producent).

Offline S-Andy

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Kupiłem S-Type. Odszczurzanie, co wymienić, co sprawdzić, checklista itp. ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2020, 23:10:15 pm »
Dzięki za info.

Auto za niewielkie pieniądze także zobaczymy co z tego wyjdzie. THX