Autor Wątek: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.  (Przeczytany 1738 razy)

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 15:21:32 pm »
Witam wszystkich

Mam taki problem, że nie działa mi grzanie fotela kierowcy, gdy klikam na przycisk grzania to się nie zapala dioda - fotel też czuć, że nie grzeje. Myślałem, że przycisk się popsuł i wymieniłem na inny - i ta sama sytuacja. Natomiast fotel pasażera grzeje jak trzeba i dioda normalnie się zapala. Patrzyłem pod fotel kierowcy i wszystkie wtyczki są po podłączane do modułu.

Co to może być? Jak się za to zabrać?

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2020, 08:35:14 am »
Zacznij szukanie od sprawdzenia bezpieczników a później spróbuj znaleźć moduł odpowiedzialny za grzania fotela i sprawdź, czy stan wyjścia po wciśnięciu przycisku się zmienia, być może masz uwalony moduł. Schematy elektryczne są gdzieś podwieszone na forum.

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2020, 02:13:49 am »
Właśnie mam taki problem, że nie wiem czy są dwa bezpieczniki do grzania foteli: oddzielne na lewy i prawy fotel czy jeden wspólny. Wydaje mi się, że jest jeden bezpiecznik, a skoro jest jeden bezpiecznik i prawy fotel działa normalnie czyli w takim przypadku drogą dedukcji wychodzi, że bezpiecznik jest ok.
Natomiast nie mogę nigdzie znaleźć przekaźnika do grzania foteli - podejrzewam, że skoro fotele można włączać niezależnie to powinny być dwa przekaźniki - oddzielny przekaźnika na każdy fotel. Problem w tym, że nigdzie w dokumentacji ich nie znalazłem i nie mam pojęcia gdzie te przekaźniki są - a sądzę, że jakieś powinny być. Gdzie ich szukać?

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2020, 23:06:52 pm »
Kolego, poszukaj na http://www.jagrepair.com/ schematu elektrycznego swojego modelu kota, tam wszystko jest bardzo klarownie opisane co gdzie idzie i co za co odpowiada, bo tak to wróżenie z fusów.

Offline ckmot

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Jaguar S-Type
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2021, 16:49:10 pm »
Wymieniłem przycisk, wymieniłem cały moduł grzania fotela kierowcy (BOSCH 10 pin) i nic się nie zmieniło. Czy jest oddzielny bezpiecznik na grzanie fotela kierowcy? Grzanie fotela pasażera działa idealnie. Mam dokumentację od mojego kota, ale co do bezpiecznika grzania fotela to nie mam pewności - nie mogę tego jednoznacznie ustalić. W dokumentacji jest napisane, że bezpieczniki grzania foteli dotyczą obu modułów na raz (tak to wygląda) i kilka innych rzeczy korzysta z dych bezpieczników - a te inne rzeczy u mnie działają prawidłowo. Ja już nie wiem jak i dalej czego szukać...  :-zly
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2021, 16:59:42 pm wysłana przez ckmot »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2021, 12:13:54 pm »
5A to troszke malo jak na grzanie foteli wg mnie (max obciazenie 60W). Moze sa jeszcze gdzies bezpieczniki ktorych nie sprawdziles
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Nie grzeje fotel kierowcy, dioda na przycisku się nie zapala.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2021, 08:17:44 am »
Zapewne mata uszkodzona wystarczy podeprzeć się kolanem na fotelu i po temacie albo lata zrobiły swoje .

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.