Autor Wątek: czujnik otwierania drzwi  (Przeczytany 949 razy)

Offline gonzo11

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
czujnik otwierania drzwi
« dnia: Marzec 28, 2020, 15:37:44 pm »
Witam wszystkich,
Mam problem z moim kociakiem  x-type 2.0d 2005r
Załącza się alarm ni z tego ni z owego, samochód stoi drugi dzień nie używany i w nocy załączył się alarm po czym nie idzie go zamknąć bo widnieje kontrolka informująca o niedomkniętych drzwiach
Ten sam problem miałem około 2 lata temu, przez dwa dni był problem z zamknięciem samochodu bo odczytywał któreś drzwi jako otwarte
Po kilku próbach zamknięcia się udawało i problem zniknął aż do teraz
Niestety kontrolka informująca o niedomkniętych drzwiach nie wskazuje które drzwi są otwarte tylko pokazuje ogólnie
Problem na tyle irytujący ze mogę zamknąć z kluczyka i zatrzasnąć wszystkie drzwi ale lampka na podsufitce i pod nogami się cały czas świeci więc na tą chwile odłączam akumulator i zamykam z kluczyka
Dzisiaj zajrzałem do zamka w bagażniku, wyczyściłem kostkę, obejrzałem czy wszystko styka i to samo z czujnikiem pod maską lecz nic nie pomogło
Moje pytanie brzmi ;D
Jest jakiś sposób wskazania w których drzwiach jest problem ?

Offline aksel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: czujnik otwierania drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2020, 04:46:31 am »
Miałem ten sam problem. Kupiłem na alledrogo używany zamek drzwi za jakieś grosze i problem znikł. Na wyświetlaczu pisało mi które drzwi są otwarte.
są:
x type 3,0
Ford Mondeo Hybryd
Citroen C5
Citroen C-elysee
Renault Espace
Renault Trafic

Online kamilos_sid

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: czujnik otwierania drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2020, 16:04:54 pm »
tu masz kolego schemat kostek nad nogami pasożyta :) z oznaczeniami krańcówek drzwi, może przy pomocy woltomierza ustalisz która to krańcówka.
Życie jest za krótkie żeby jeździć Volkswagenem...

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: czujnik otwierania drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2020, 18:42:33 pm »
u mnie na wyświetlaczu też podaje które drzwi nie są zamknięte

Offline gonzo11

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: czujnik otwierania drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2020, 15:14:35 pm »
Jeśli bym wiedział w których drzwiach jest problem również bym kupił zamek i go po prostu wymienił
kamilos_sid Dziękuje za schemat, dzisiaj zobaczę czy coś mi to pomoże i dam znać ! ;)