Autor Wątek: Jaguar S-TYPE 99r. 4.0 nie kręci  (Przeczytany 892 razy)

Offline maxtym1

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Jaguar S-TYPE 99r. 4.0 nie kręci
« dnia: Marzec 27, 2020, 16:56:30 pm »
Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałbym uzyskać od Was pomocy odnośnie mojego problemu z Jagiem. Otóż nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Odpala od strzała czy zimny czy ciepły, elektryka, silnik wszystko jest git. Wczoraj pojechałem do mojego mechanika na wymianę oleju z filtrami. Olej wymieniony, filtry też, przed zainstalowaniem filtru kabinowego (wiem, że pewnie nie ma to żadnego znaczenia bo tam nie ma żadnych przewodów) samochód normalnie, tak jak zawsze odpalił. Po wymianie filtra, minęło może z 10 min Jag nie kręci. Wszystkie kontrolki przy przekreceniu na zaplon są, prądu mu nie brakuje, ladowanie aku nie pomaga. Po prostu przy probie uruchomienia silnika jest cisza. Więc rozrusznik wyjęty, całkowicie zregenerowany, wsadzony z powrotem i dalej cisza. Czytalem gdzieś na forum aby sprawdzić masę, sprawdzona na wszystkie sposoby, i nic. Co może być przyczyną tego problemu? Nic dodatkowo w aucie nie bylo grzebane, sam z siebie po prostu nie chce zapalic. Mechanik już rozłożył ręce bo nie ma już pojęcia co może być. Wrzucony na komputer, zero błędów....

Błagam o pomoc  :-K

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Jaguar S-TYPE 99r. 4.0 nie kręci
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2020, 15:57:36 pm »
Posprawdzaj sobie na spokojnie wszystkie bezpieczniki. Jeśli są ok to może Ci się rozkodował kluczyk (dioda powinna przestać mrugać). Może też w jakiś magiczny sposób zadziałał Ci wyłącznik wstrząsowy. Obstawiam rozkodowany immo, S-ka nie łączy się ze wszystkimi OBDII na rynku, więc to, że nie wywala błędu nie znaczy, że go nie ma.