Autor Wątek: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?  (Przeczytany 1113 razy)

Offline jurkiel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • X300 4,0 Sovereign
Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« dnia: Marzec 25, 2020, 22:27:57 pm »
Witam serdecznie
Od niedługiego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem czarnego x300 Sovereign z 1995 r a jako że udało mi się go zarejestrować na żółte blachy  ( prawie bo mam wszystkie dokumenty ale przez korona-wir urzędy pozamykane )
no i staram sie wyeliminować wszystkie usterki

Przy okazji wymiany chłodniczki nagrzewnicy odkryłem że jest woda pod nogami kierowcy i pasażera ( jest to czysta woda a nie płyn chłodniczy ),
sprawdziłem odprowadzenie wody z szyberdachu i jest ok , więc pomyślałem o odprowadzeniu wody z podszybia lub ze skroplin z klimy,
Czy Ktoś może podpowiedzieć gdzie ich szukać bądź ma jakieś inne sugestie

z góry dzięki
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi samochodami / Honda Accord CC7, Chrysler New Yorker, Lexus SC430, Honda Legend KA9, Volvo V70 2,5T, Volvo PV544, Mercedes W114 280C, Jaguar X300, Mercedes C140 500SEC

Offline ZAIC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • XF SV8
Odp: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2020, 12:45:32 pm »
Miałem taki przypadek w Mondeo MK3. Woda dostawała się do wnętrza przez filtr kabinowy, który był wymieniony i niewłaściwie zabezpieczony (filtr znajduje się w tym aucie w podszybiu, po jego wymianie trzeba było zabezpieczyć plastiki silikonem). Nie wiem jak jest w Twoim Jaguarze, jeśli podobnie to łatwo to sprawdzić. Ja "odgiąłem" wewnętrzną tapicerkę pod schowkiem pasażera (po tej stronie w Mondeo jest filtr kabinowy) i lałem wodą po szybie. Po chwili miałem wodospad i wielką kałużę pod nogami. Po uszczelnieniu podszybia problem ustał.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2020, 17:28:52 pm »
Woda z klimy o ile pamiętam jest odprowadzana wężykiem niedaleko skrzyni biegów ( pod samochodem ) , ale jak masz wodę u kierowcy i pasażera , to można zerknąć na odprowadzenie wody z podszybia ( jak zatkane , może się lać przez blower-y do środka ). Zerknij przez kratkę przy wycieraczkach , czy nie ma tam syfu jakiegoś.
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline jurkiel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • X300 4,0 Sovereign
Odp: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2020, 22:37:06 pm »
Dziękuję za uwagi
Jestem na etapie demontażu wykładziny - doszedłem do wniosku że to nie taka straszna robota, a będzie można ją dokładnie wysuszyć  - tym bardziej że pianka wygłuszająca ma chyba z centymetr grubości. Przy okazji chyba zafunduje jej profesjonalne czyszczenie  ( w końcu ma 25 lat ),
po zdjęciu od strony pasażera wygląda na to ze przeciek jest z podszybia, filtra kabinowego nie mam
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi samochodami / Honda Accord CC7, Chrysler New Yorker, Lexus SC430, Honda Legend KA9, Volvo V70 2,5T, Volvo PV544, Mercedes W114 280C, Jaguar X300, Mercedes C140 500SEC

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2020, 22:38:56 pm »
Filtr kabinowy był montowany tylko w wersjach na rynek niemiecki

Offline jurkiel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • X300 4,0 Sovereign
Odp: Woda w kabinie x300 - odprowadzenie wody z klimy ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2020, 14:12:30 pm »
Po etykiecie sądząc moj jest chyba na rynek niemiecki -
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi samochodami / Honda Accord CC7, Chrysler New Yorker, Lexus SC430, Honda Legend KA9, Volvo V70 2,5T, Volvo PV544, Mercedes W114 280C, Jaguar X300, Mercedes C140 500SEC