Autor Wątek: Oleje i filtry  (Przeczytany 5614 razy)

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 28, 2020, 21:28:19 pm »
Witam wszystkich ja w swoim jaguarku zalewałem 0w20 i teraz jest pytanie czy moge wlać 5w20 czy 5w30 a mam 3,0 V6 kompressor. Mam dylemat bo już musze wymienić i orzez to spać nie mogę  :-cry
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2020, 18:42:17 pm »
A dlaczego chciałbyś zmienić olej, taki inżynierowie przeznaczyli do tego silnika x uwagi na długą magistralę olejową. Nie słuchaj domorosłych mechaników chyba że mają długą praktykę przy projektowanie silników.

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2020, 06:05:58 am »
Dziękuję za odpowiedz ale chce zmienić bo już mam nalatane jakieś 157 000 km a po drugie w Szwajcarii olej w serwisie jaguara kosztuje 34 chf za litr hehehe wariaty, 0w20 ciężko dostać
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala

Offline zbychuro

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2020, 11:01:32 am »
Taki przebieg nie ma znaczenia, a olej jeden z najlepszych z właściwą specyfikacją kupisz w sklepie internetowym Petrostar i zapłacisz 185 pln za 5 litrów. Wyślą Tobie bez problemu

Offline Gabriel001

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Kocham to forum
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2020, 20:38:37 pm »
Dziękuję Ci bardzo  :-super bendę tam szukał
szukam szukam zmiany ale xf nie pozwala

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2020, 21:12:28 pm »
Tak jak napisał Zbychuro taki przebieg nie ma znaczenia. Generalnie żaden przebieg nie powinien być zaleceniem do przechodzenia na inny olej. 

Gabriel, który masz rok tego auta.

P.S. A tak z innej beczki. Mieszkasz w Szwajcarii? Napiszę do Ciebie prywatną wiadomość.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2020, 21:25:51 pm wysłana przez Amper »

Offline tomas90

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Kocham to forum
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 04, 2020, 13:36:53 pm »
Panowie a jaki olej możecie polecić z czystym sumieniem do 2.0 ecoboost ? poprzednio zalany był mobil 1 i nie wiem czy pozostać czy poszukać czegoś lepszego.
XF 2015r. lift 2.0T

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 05, 2020, 13:32:37 pm »
Pytanie mam do Was.

Mam możliwość sprowadzenia 20l oleju- Liqui Moly Special Tec LR 5w20. Niestety to minimalna ilość. Olej niedostępny w Polsce, przynajmniej w oficjalnej dystrybucji. Jest to olej spełniający rekomendowaną przez Jaguara normę WSS-M2C 925-A dla silników 5,0l wolnossącego, jak i z kompresorem. Jest to norma oleju z dużą zawartością składników myjących (antyszlamowych), jak i typu "full saps", czyli z wysoką zawartością popiołów, składników ograniczających zużycie elementów silnika, co jest ważne zwłaszcza przy ciasnym pasowaniu naszych V8. Ze względu na ekologię co raz więcej produkowanych olejów to oleje niskopopiołowe, ewentualnie mid saps, więc póki są jeszcze dostępne "full" do silników, które tego wymagają cieszmy się, że są :) Niskopopiołowe zużyją te silniki dużo szybciej.
Wezmę 10l, więc jeżeli ktoś chce odstąpię mu 10l. Cena będzie po kosztach, nie zarabiam na tym. Wszystko do wglądu. Jak ktoś chce zapraszam. Będę zamawiał na dniach. Temat mam już mocno zgłębiony :)

Jak ktoś chce poczytać o olejach nisko i wysokopopiołowych to jest to przystępnie napisane tutaj. "http://blog.bestdrive.pl/10358-nowoczesne-oleje-nie-do-starych-aut-na-co-uwazac-1
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 13:59:32 pm wysłana przez Amper »

Offline nordyk

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 432
Odp: Oleje i filtry
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 05, 2020, 18:17:11 pm »
Ekologia i dpf-y są zabójcami silników, jaka to ekologia jak silnik diesla po 100tkm to padaka.... Znam paru właścicieli xfów którzy mają na budziku ponad 300tkm przebiegu ale dpy są wycięte i leją olej 5w40