Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Oleje i filtry

(1/8) > >>

Amper:
Nadszedł czas wymiany oleju w silniku i filtrów w moim 5,0l. Chcę kupić olej 5W-20 zgodny ze specyfikacją jakiej wymaga Jaguar, czyli WSS-M2C925-A, a filtry Manna lub Knechta.
Gdzie kupujecie oleje i filtry? Możecie polecić jakiś sklep?

jakubbanan:
5W20 ? Do 5.0L ? Omg :D Ja tam bym lał co najmniej 5W40 albo 5W50, jak lubisz deptać. Przecież 5W20 przy wysokiej temperaturze to będzie woda, która zniszczy ten silnik.

zbychuro:
Nie słuchaj, ten silnik ma tak długą magistralę, że to co podaje fabryka jest słuszne, powinien być 0 W 20 np. Millers xf LONGLIFE 14 FE spełnia on wymagania specyfikacji jaguara do tego silnika. Millers to prawdopodobnie najlepsze oleje.

Amper:

--- Cytat: jakubbanan w Kwiecień 24, 2020, 12:09:47 pm ---5W20 ? Do 5.0L ? Omg :D Ja tam bym lał co najmniej 5W40 albo 5W50, jak lubisz deptać. Przecież 5W20 przy wysokiej temperaturze to będzie woda, która zniszczy ten silnik.

--- Koniec cytatu ---

Skąd u Ciebie pewność, że zniszczy? :) Osobiście w doborze oleju kieruję się zaleceniami inżynierów producenta. W instrukcjach po polsku i w angielskiej znalazłem informację, że Jaguar zaleca olej 5w20 o specyfikacji WSSM2C925-A do 5,0l również do tych najmocniejszych z kompresorem (ja mam wersję wolnossącą, więc mniej obciążoną). To samo powiedzieli mi w serwisie Jaguara. Do 5,0l zalecany jest taki właśnie olej. Jaguar akurat leje Castrola. A ponieważ z tego co przeczytałem z rozlewaniem Castrola w Polsce nie jest zbyt pewnie, zamierzam kupić Liqui Moly 5w20 o dedykowanej specyfikacji. Chciałem jeszcze lepszego Millersa, ale ten nie produkuje oleju o specyfikacji WSSM2C925-A.

5w20 zalecany jest również do silników 5,7l Hemi i to właśnie taki olej sprawdza się najlepiej. Tutaj jest sporo o tym i testach różnych marek oleju 5w20 http://jeepnieci.pl/wk_mds_olej.html

Myślę, że prawdopodobnie może chodzić o przelotowość kanałów olejowych i tzw.ciasne spasowanie silnika, a w związku z tym konieczności dotarcia rzadszym olejem. Przyjmuję, że konstruktorzy wiedzą co skonstruowali i nie chcę "poprawiać" fabryki :)

jakubbanan:
Inżynierowie na bank maja wiedze i to co robia, aczkolwiek co do olejów jakos nie mam przekonania :) znając kilka przyjladow (jeden orzywolam na koncu filmiku) oraz okresowosc wymiana olejów zalecanych przez producentow na poziomie 30.tyś.km to do konca nie ma co w to wierzyć. Przeciez 5w30 ( nie mowiax o 5w20 ) przy mocnym obciążeniu czytaj wysokiej temperaturze robi sie woda ( a jest zalecany przez większość producentow, czy to wysilone, czy to najmocniejsze odmiany) nie wiem jak z chłodzeniem oleju w tym silniku ale sam fakt, tego co dzieje sie z olejami podobnej lepkosci wprawia mnie w osłupienie, ze cos takiego nie rozpie...la motoru.

Apropo producentow ASO itp. Inzynierow. Ogladnijcie ten filmik pierwsze 4 minuty. Gosc robi tylko z nissanami, glownie 350/370z

https://youtu.be/8h9pNzbdgFg

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej