Autor Wątek: Bład niskiego ciśnienia oleju gdy samochód się zatrzymuje  (Przeczytany 1128 razy)

Offline Vonlovcic

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Bład niskiego ciśnienia oleju gdy samochód się zatrzymuje
« dnia: Marzec 13, 2020, 15:47:32 pm »
Cześć. Dzisiaj podczas kilkunasto kilometrowej  jazdy zaczęła mi się zapalać kontrolka oleju i komunikat błędu "low oil pressure". Co istotne działo się to na ciepłym silniku, tylko i wyłącznie w momencie zatrzymania się (np. na światłach). Zaraz po ruszeniu lampka gasła, aż do następnego postoju. Silnik nie wydaje dziwnych dźwięków, nie ma czarnego dymu itd.

Samochód to XJR '99 rok, ok 111 000 km.

Będę wdzięczny za pomysły co mogło pójść nie tak.   

Offline jurkiel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • X300 4,0 Sovereign
Odp: Bład niskiego ciśnienia oleju gdy samochód się zatrzymuje
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2020, 22:37:33 pm »
powodów może być kilka
- ciepły olej i niskie obroty to warunki gdy ciśnienie jest najniższe, po dodaniu gazu pompa zwiększa obroty i ciśnienie wzrasta
więc moze być:
- zła gęstość oleju ( zbyt niska)
- przytkany filtr olejowy ( osobiście miałem coś takiego w motocyklu na firmowym oleju i firmowym filtrze - byłem bardzo zdziwiony ze wymiana oleju i fitra rozwiązała problem, myślę że jakiś filtr z defektem mi sie trafił
- niewydolna pompa olejowa
- przytkane kanały olejowe
- uszkodzony czujnik ciśnieniea

pozdr
Zycie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi samochodami / Honda Accord CC7, Chrysler New Yorker, Lexus SC430, Honda Legend KA9, Volvo V70 2,5T, Volvo PV544, Mercedes W114 280C, Jaguar X300, Mercedes C140 500SEC

Offline sebek1111

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 255
Odp: Bład niskiego ciśnienia oleju gdy samochód się zatrzymuje
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2020, 19:16:35 pm »
 Najczesciej przyczyna jest czujnik cisnienia oleju. Poczytaj archiwum temat przewija sie na okraglo.