Autor Wątek: Wskaźnik temperatury oleju  (Przeczytany 1523 razy)

Offline kajoj69

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Czarny kot
Wskaźnik temperatury oleju
« dnia: Luty 25, 2020, 20:40:41 pm »
Witam serdecznie. Posiadam dwu litrową  benzyne 300km 2019 po liftowy. Przejechałem nią zaledwie 3 tyś km po torach sportowych  i autostradach czego mi brakuje to wskaźnika temperatury oleju by zagwarantować mojemu silnikowi maximum komfortu smarowania wiadomo ze za niska temperatura nie dobrze za wysoka tym bardziej wiec jak to sprawdzić czy można za instalować jakiś wskaźnik  czy aplikacje by nie świadomie nie skrócić mu życia ? :( po drugie strasznie mnie drażni przejście z trybu Dynamic do eko czy innego automatycznie uruchamia start/stop i po dojechaniu do swiateł silnik maxumalnie rozgrzany turbina czerwona silnik gaśnie  :-zly gdy nie zapomnę go wyłączyć trzeba całą kolejność świateł trzymać nogę na pedale hamulca spotkałem sie juz z tym w mniej zawansowanych samochodach ze hamulec zaciąga się samoczynnie i nie stacza sie czy rusza do przodu po zwolnieniu nogi z hamulca a rusza w momencie  muśnięcia pedału przyspieszenia. zna ktoś rade by umilić mi radość z dalszej jazdy. proszę i dziękuje za każdą rade i wskazówkę.

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • XF 3.0 S/C
Odp: Wskaźnik temperatury oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2020, 20:16:22 pm »
Mówię na przykładzie swojego XF-a ale z tego co znalazłem w sieci widzę że w XE również nie ma funkcji auto hold - czyli automatycznego zaciągania hamulca postojoego po zatrzymaniu. Trzeba to robić ręcznie. Ja sobie już wyrobiłem taki nawyk w korkach że zatrzymuję samochód delikatnie wciskając hamulec nożny, kiedy auto stoi zaciągam elektroniczny "ręczny".

Offline wemar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Wskaźnik temperatury oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2020, 09:36:28 am »
... brakuje to wskaźnika temperatury oleju...
Możesz kupić nakładkę na złącze OBD i widzieć więcej danych, niż podaje komputer pokładowy. Nie wiem jednak, czy silniki XE posiadają czujnik temperatury oleju, z odczytem wartości chwilowej, czy mają tylko zwykły przełącznik termiczny, załączający się po przekroczeniu wartości maksymalnej.