Autor Wątek: Tylna półka z głośnikami  (Przeczytany 2923 razy)

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Tylna półka z głośnikami
« dnia: Luty 24, 2020, 20:25:48 pm »
Witam serdecznie drogich forumowiczów, zakupiłem tylna półkę z głośnikami B&W i dziś zamontowałem ją w aucie. W słupku była poprowadzona odpowiednia instalacja i w zasadzie wszystko odbyło się plug n play. Niestety gdy włączyłem audio głośniki nadal nie grają. Teraz moje pytanie bo podejrzewam że to kwestia pewnie jakiegoś bezpiecznika i pytanie teraz którego a jeśli nie to co muszę zrobić aby głośniki zagrały. Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2020, 22:01:39 pm »
Nie napisałeś, czy masz przed czy polifta?

Może dziwne pytanie zadam, ale czy drugi koniec instalacji masz podłączony?

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2020, 22:11:10 pm »
Mam przed lifta. Nie bardzo rozumiem wątku z końcem instalacji gdzie ewentualnie go szukać? Gdzie powinien być wpięty??

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2020, 22:35:31 pm »
Może ja czegoś nie zrozumiałem? Napisałeś "W słupku była poprowadzona odpowiednia instalacja i w zasadzie wszystko odbyło się plug n play." Zrozumiałem, że skorzystałeś z czegoś co już tam było w słupku, co nie było wcześniej wykorzystywane przy zwykłym audio. Wykorzystałeś jakiś kabel, który przedtem gdzieś leżał niewykorzystany? Jeżeli tak, to może drugi jego koniec nie jest podłączony do wzmacniacza? :) Źle zrozumiałem?

P.S.
Z przedliftem to niewiele pomogę. W polifcie znalazłem info o bezpieczniku wzmacniacza systemu audio. Jest w bagażniku F4 40 A Pomarańczowy. Może w przedlifcie jest podobnie?

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2020, 23:02:27 pm »
Dobrze zrozumiałeś, nawet bardzo, jutro popatrzę przy wzmacniaczu czy przypadkiem nie ma jakiegoś wolnego kabla. Bo skoro w słupku była odpowiednia kostka do głośników to gdzieś musi być jej drugi koniec. Kwestia teraz tego gdzie czy przy wzmacniaczu czy gdzie indziej....

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2020, 23:49:11 pm »
To koniecznie napisz czy problem rozwiązał się czy nie :)

Tak myślę teraz, czy przy B&W nie dawali innego wzmacniacza, który jest mocniejszy i ma więcej wejść w stosunku do standardu?
Kupiłeś tylko głośniki na tył?
Czy kostkę znalazłeś w tylnym słupku pod osłoną? Tylko przy jednym słupku, którym?
Przy B&W na tylnej półce jest więcej o co, w stosunku do zwykłego audio?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2020, 00:19:59 am wysłana przez Amper »

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2020, 21:46:05 pm »
Witam, dostałem się dzisiaj do wzmacniacza i odkryłem problem. Instalacja jest puszczona natomiast brakuje wejścia na wzmacniaczu do tej wtyczki od tylnich głośników. Sprawdziłem numer części i mój to 6H52-18C808-CD a potrzebny jest 6H52-18C808-DD. Dodatkowo planuje dokupić radio z systemem DAB natomiast obawiam się że bez edycji pliku CCF się nie obędzie.

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2020, 22:31:51 pm »
Czyli niestety dobrze mi się wydawało, że przy B&W był inny wzmacniacz, pewnie mocniejszy i z większą liczbą wejść. Napisałbyś mi odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania?

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2020, 17:28:10 pm »
Przepraszam, pisałem dość późna porą i pominąłem pytania ale już nadrabiam.  W swoim modelu miałem Jaguar Premium sound 320 W, 9 głośników, w tym subwoofer. Dlatego też kupiłem półkę z głośnikami i głośniki do przednich drzwi. Te zamontowane w samochodzie są takie same jak B&W. Wzmacniacz udało mi się zdobyć i będę go miał jutro. Nie wiem czy jest mocniejszy ale chyba tak pewne jest to że ma brakujące wejście. Kostkę znalazłem  tylko z jednej strony (tylna lewa) za kierowca. Dziś ściągłem boczek z przednich drzwi i odkryłem że nie mam tam miejsca na dodatkowy głośnik tak więc muszę coś wymyśleć jak go zamontować, instalacja jest poprowadzona .

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2020, 22:40:31 pm »
To w wersji B&W w przednich drzwiach były 2 głośniki? Dziwne, że instalacja jest poprowadzona, a miejsca na głośnik nie ma.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2020, 08:19:21 am »
W lepszych wersjach audio sa 3 glosniki.

Woofer na dole, sredniak kolo klamki i tweeter przy lusterku
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2020, 16:40:21 pm wysłana przez MicGin »
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2020, 10:12:30 am »
Byłem mocno nieprecyzyjny w pytaniu :) U mnie, a mam standardowe audio też mam 3 głośniki, w takiej lokalizacji jak napisałeś rmazurek. Dlatego przyjąłem, że wszystkie wersje miały conajmniej 3 głośniki. Pytając o 2 głośniki w wersji B&W miałem na myśli dodatkowy woofer czy coś podobnego w dolnej części. Wtedy byłyby 4 głośniki w drzwiach :)
Z tym, że phoenix0000 ma przedlifta, a ja mam polifta, stąd może u mnie już w standardzie mam 3? A może u mnie są tylko maskownice, a głośników tam nie ma? :-hehe Aż sprawdzę dzisiaj.

« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2020, 10:16:32 am wysłana przez Amper »

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2020, 16:39:23 pm »
Witam, dziś postanowiłem podłączyć nowy zasilacz z dodatkowym gniazdem i okazuje się że po podłączeniu cały system z ekranu środkowego siada. W tle słychać zmieniarkę CD i nic się nie wyświetla. Podejrzewam, że trzeba będzie jeszcze wymienić całą jednostkę środkową i dodatkowo ją adaptować. Pytanie czy ktoś już z forumowiczów dogrywał jakieś funkcję?? Jak to się robi i co jest potrzebne. Bardzo proszę o wsparcie.

Offline phoenix0000

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Kocham to forum
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2020, 11:12:36 am »
Czy ktokolwiek jest w stanie pomóc w doprogramowaniu funkcji??

Offline anutemix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Samochód jest dobry do kiedy jeździ
Odp: Tylna półka z głośnikami
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2020, 18:30:20 pm »
Napisz do Zyg Zak może on coś Ci doradzi
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2020, 21:55:34 pm wysłana przez MicGin »