Autor Wątek: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów  (Przeczytany 1684 razy)

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« dnia: Luty 23, 2020, 13:38:47 pm »
Cześć  :-bry. Chce zacząć przygodę z tymi wyjątkowymi Kotami jcpf-stanby Fascynuję mnie wygląd konkretnie XType, szyk, elegancja, klasa a z tym idzie agresywność bo kiedy naprawdę trzeba to potrafi pokazać pazur. Rozglądam sie za silnikiem 2.5 benzyna v6 196 hp mam już kilka wypatrzonych chce przeznaczyc 10 k. Powiedzcie mi jak to wygląda czy mocno są zajechane silniki czy jesli mam dwie lewe ręce to kosztowne i częste są naprawy? Prosze o wskazówki  :-thank

Offline peter1801

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • X-type V6 3.0 2008
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2020, 18:04:10 pm »
Cześć ... przy niskim budżecie trzeba się liczyć z tym że na pewno będzie coś do zrobienia ... a co to już zależy od tego jaki egzemplarz Ci się trafi. Generalnie naprawy bieżące nie są jakieś mocno kosztowne ... ale jak już coś grubszego z silnikiem albo przeniesieniem napędu to zaczynają się koszty. Ale za to przyjemność z jazdy jest mega  ;D ... a tak w ogóle to pomyśl o 3.0 - spalanie podobne a 230 kucy robi swoje  :-za 

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2020, 19:52:59 pm »
Dzięki za odzew, za każdą odpowiedz jestem wdzieczny  :-thank
Podeslalem wiadomość na priv, mozesz cos doradzić :)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2020, 22:01:01 pm »
Serio ktoś na forum myśli o kupnie jeżdżącego Jaguara za takie grosze?????
Alfy Romeo już miały handlarzy i kupców za 10tyś i w świat plebsu poszło, że Alfy to złomy, bo igła a tu klops.

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2020, 22:39:17 pm »
To według Ciebie tylko cena znaczy o jakości? A gdyby byla wystawiona jaga za 20k w super idealnym wizualnie stanie a w środku trup i trafiła by na kupca który rentgenu w oczach nie ma to ma sie sugerować cena? Hmmm ?????? Ja tutaj szukam właśnie porad na co zwrócić uwage bo gdybym miał wysoki budżet to bym kupił "bite" auto z salonu  ;) ale dziekuje za sugestie.

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2020, 12:12:37 pm »
Yyyyy przepraszam że przerywam...z własnego doświadczenia wiem że przyczepić się można do wszystkiego a kupienie iXa za 10k wcale nie graniczy z cudem. W większości przypadków są już wyleczone z chorób dzieciństwa przez poprzednich właścicieli. Wszechobecna rdza jest do ogarnięcia ale jest jedno ale, trzeba dokładnie delikwenta przetrzepać pod każdym względem. Jest też w drugą stronę, niektórzy cenią sobie za model już nie produkowany kwot z sufitu/kosmosu czy jak je tam zwał a nie zawsze cena jest adekwatna do stanu. Jak widać u mnie w stopce jeździłem różnymi samochodami (nie jestem handlarzem) i każdego da się ogarnąć i z każdego można wynegocjować odpowiednią ceną bo dla przykładu zejście z ceny 14k do 10k do żaden wyczyn tylko trzeba wiedzieć jak do tego podejść. W znakomitej większości przypadków ceny są sporo zawyżone. Nie ma ideałów i cenę zbić to żadna sztuka a dogadać idzie się z każdym. Zgadzam się też z niektórymi moimi przedmówcami że trzeba się liczyć że jeżeli kupisz tanio lub zbijesz cenę do akceptowalnej trzeba mieć parę ziarek na ew naprawy lub od razu na miejscu te stwierdzone ale akceptowalne do zrobienia na później.

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2020, 14:10:52 pm »
Jestem podobnego zdania jak Szpadel68  :)  ja to czesto podchodze do pewnych spraw sceptycznie, jeśli mi coś nie pasuje  :-X a wrecz odwrotnie, optymista ze mnie gdy ma mnie coś cieszyć i wierzę w to że sie uda, chociaż bywa tak że mnie to gubi i spijam później gorzki trunek. Co do negocjacji to zakładam że tak jast, kto potrafi to cos ugra. Z moim rzeczoznawstwem raczej kiepsko stąd te porażki  :-\
Dzięki  :)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2020, 15:10:23 pm »
Alfy Romeo już miały handlarzy i kupców za 10tyś i w świat plebsu poszło, że Alfy to złomy, bo igła a tu klops.

Święta prawda tyczy to każdego samochodu, który w nowości kosztował spore pieniądze, a później przez koszty naprawy ich cena ryła o ziemię.
W Alfie miałeś do dupy prawie wszystko, zawieszenie mega drogie w utrzymaniu to i tak były dbane przez kolejnych n-tych właścicieli.
Problem w tym, że większość z nich nie została rozbita o drzewa, ujeżdżana przez rycerzy ortalionu, a najzwyczajniej w świecie się rozkraczyły i czar pryskał. Nie to co E36...

Podobnie jest z X-typem - te po dzwonach już rynek wyeliminował, bo koszt naprawy mija się z celem.
Resztę zabija rdza, koszt utrzymania napędu 4x4 (gównianego mega zresztą), problemy z elektryką i wieczne narzekanie na LPG, które to tak pięknie miały paść 230 koni bo gazownik powiedział, że będzie cacy.

Co do wyleczenia z chorób dziecięcych i kupna samochodu - te samochody wyszły 19 lat temu, więc raczej mowa o przewlekłych chorobach geriatrycznych, które nawracają bo z nich się nie da wyleczyć.

P.S. Kotmarcin - co 10 post na forum jest o tym co pytasz, jedyne co to cena budżetu zmieniła się z 12K na proponowane 10.
Stąd koledzy, co mają te samochody dłużej nawet nie odpisują - bo nie ma sensu, wszystko masz już opisane przez parę ładnych lat.
Odgrzeb te tematy i zagadaj do osób, które je zaczęły, a zobaczysz ile z nich dalej posiada te samochody.
Bo to jeśli je mają to są na pewno są forum dalej i na pewno Ci odpowiedzą.

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2020, 17:40:11 pm »
Gonzo7 ceeelowa odpowiedź  :-clap to sie nazywa dobre podejście do leniwców bo myślałem że pójdę na łatwiznę i sami sie do mnie odezwą... Dziękuję Kolego  :-thank
I uważam temat za zamknięty  :-off
No chyba że ktoś ma jakieś sugestie  :)

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2020, 09:21:31 am »
Mhm, ja mam... Zwróć uwagę na progi, spód/ranty drzwi, w wersji ESTATE zwróć uwagę w tylnej części za światłami i wykładzinami czy rdza nie chrupie od środka, czy nie masz choinki na cyferblatach, czy prosto jedzie, hamuje i skręca, czy turbina (o ile występuje  ;D ) nadmiernie nie świszczy no i w niektórych egzemplarzach (2.0D na przykład) były robione wtryski, czy w wersjach 4x4 nie hałasuje "dyfer"... to na pewno nie wszystko ale w sumie najważniejsze to, to czy Ci się spodoba  :-A

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline aksel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2020, 00:40:51 am »
Kolego nie ma takiej tragedii. Oczywiście utrzymanie tej zabawki jest kosztowne, ale ja 2 lata temu kupiłem x-a za 12k, dołożyłem parę tysiaków, a teraz jeżdżę i delektuję się jazdą bez problemów. Mam starego bo z 2002 roku i nie narzekam.
są:
x type 3,0
Ford Mondeo Hybryd
Citroen C5
Citroen C-elysee
Renault Espace
Renault Trafic

Offline Kotmarcin

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2020, 01:58:25 am »
Na dniach jadę na pierwsze oględziny, jestem dobrej myśli, zobaczymy co z tego bedzie :)  :)

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Nowy Kocur X TYPE szukam porady od starych Kotów
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2020, 09:40:30 am »

I tak trzymaj  ;D A jak kupisz i zainwestujesz to będziesz wiedział co masz/czym jeździsz.

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2020, 16:37:32 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...