Autor Wątek: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)  (Przeczytany 1783 razy)

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« dnia: Luty 13, 2020, 13:06:39 pm »
Podczas ostatniej mokrej "pogody" ekran mojego Jaga zaczął migać i nie może się włączyć. Pierwsze co kupiłem monitor...podłączyłem to samo? Może to moduł komfortu (gdzie on jest??). Może zawilgotniał? Pomocy !!!

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2020, 21:20:01 pm »
Usterki nie naprawiłem...jednak odnalazłem moduł komfortu. Lewa strona bagażnika pod tapicerką. Spisałem nr i zamówię...a nóż się uda.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2020, 22:35:15 pm »
A czy monitor nie jest czasem podpięty do samego DVD/CD ? To raczej tam trzeba szukać usterki bo wygląda to jakby nie dostawał zasilania.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2020, 07:01:43 am »
najprawdopodobniej winowajca lezy pod siedzeniem kierowcy, notorycznie zalewany moduł bluetooth. Zrzuc siedzenie, zmostkuj ten modul (taka czarna skrzynka, pierwsza patrzac od strony boku auta) za pomoca petli fakra/most (https://masterantena.pl/lwl-most-swiatlowod.html) i zobacz co bedzie :) powinno hulac

edit: nie pamietam jaki ten modul ma zlacze - zenskie czy meskie, byc moze to taka petelka : https://masterantena.pl/lwl-most-swiatlowod-meski-petla.html

generalnie taka petelka bardzo sie przydaje przy diagnozowaniu tej magistrali swiatlowodowej w xfach

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2020, 19:29:58 pm »
Dzięki za pomocną radę. Odnalazłem ten moduł pod siedzeniem i caly pływał. Rozebrałem go i wysuszylem...ale nic nie pomogło. Nie zmostkowalem, bo nie mam tej końcówki. Zamówiłem nowy moduł (używany). Kosztował tyle co ten "most" więc kupiłem od razu moduł. Wiecie może czy trzeba taki moduł adaptować??

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 23, 2020, 16:38:40 pm »
Z tego co pamiętam to jest plug and play, działa bez adaptacji, warto przy zakładaniu nowego dać na jego szpilki montażowe po dwie nakrętki. To spowoduje iż będzie on wyżej i go nie zaleje

Offline apawlo14

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2020, 18:21:54 pm »
Niestety... wymieniłem ten moduł i bez zmian :(... kupię ten most dla pewności...@asnailx wiesz moze czy ten światłowòd powinien migać? Nie mam pojęcia co to może być:(

Offline xsnailx

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Kocham to forum
Odp: Migający wyświetlacz - pomocy (moduł komfortu?)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2020, 10:18:20 am »
tam pod fotelem na tej szynie jest tez modul usb ten od zlacza w schowku. Wiec moze kup odrazu 2 szt tej petelki jak byla tam woda.
Czy ten swiatlowod swieci na starcie juz nie pamietam - zajmowalem sie tym z 2 lata temu.
Mam taki modul na 100% sprawny - moge podeslac za zwrot kosztow przesylki