Autor Wątek: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane  (Przeczytany 1425 razy)

Offline Karol Malinowski

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« dnia: Luty 04, 2020, 12:06:55 pm »
Witam wszystkich. Od 3 miesięcy posiadaposiadam jaguara xf s w troszkę biednej wersji ale za to zadbany bardzo mimo 300tys przebiegu (oglądałem w tej samej cenie takiego co miał ponoć 90tys i był 3 razy gorszy).
Za miesiąc przerabiam lampy na bi-led ale męczy mnie brak granych i wentylowanych foteli. Można to zmienić??
Dziękuję za odpowiedzi I miłego dnia :)

Offline Maretti

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2020, 09:25:01 am »
Witaj

W poprzednim XF 2.7D z 2009 mialem podgrzewane i wentylowane fotele, dziwne ze nie masz podgrzewanych u siebie, myslalem ze to jest standard?
Wentylowane sa jako opcja i z mojego doswiadczenia to wielkie G, napisze tak, w goracy dzien siedziska nagrzewaja sie, wsiada sie do samochodu i gorace sa, ale zanim wentylacja zaczynala dzialac, to minelo kilka minut, wiec cialo przyzwyczailo sie do temperatury fotela i nie potrzeba bylo juz wentylowac, to jest moje doswiadczenie, ale mam nadzieje ze jeszcze jacys uzytkownicy beda mogli dodac swoje bys mial rozeznanie czy jest warto montowac i wentylowane fotele.
Wiem tez ze jezeli cos chcesz dodac to czeka cie programowanie, bo wszystko sterujesz z ekranu.

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2020, 11:48:04 am »
Mój Jag z 2013 też nie ma grzanych foteli co mnie troszkę irytuje i też myślałem o wymianie ale doszedłem do tego że to zbyt dużo mieszania bo oczywiście trzeba wymienić program w komputerze co raczej nie będzie tanie. Kupując Jaga byłem przekonany że przy skórzanej tapicerce zawsze są grzane fotele.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2020, 15:56:35 pm »
Wentylacja foteli nie służy do tego, aby schłodzić ich powierzchnię. Wentylacja foteli ma zapewnić komfort przy kilku(nasto) godzinnej jeździe, gdy koszulka nieuchronnie zaczyna się przyklejać do ciała...
Natomiast bez wątpienie podgrzewania foteli jest dużo bardziej przydatne, a podgrzewana kierownica i przednia szyba to już w ogóle miodzio, bo prawie nie trzeba skrobać zimą :-)

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • XF 3.0 S/C
Odp: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2020, 18:41:01 pm »
Konfiguracje są przeróżne. U mnie są podgrzewane fotele, podgrzewane szyby, nie ma wentylacji w siedzeniach i nie ma podgrzewanej kierownicy. Mnie osobiście brak wentylowanych siedzeń bardziej przeszkadza niż możliwość ich podgrzewania z czego mało korzystam nawet zimą.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk


Offline Zyg zag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 260
    • Facebook
Odp: Jaguar xf s 2009 wymiana foteli na grzane/wentylowane
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2020, 09:07:25 am »
Hej

oprocz instalacji, mat foteli , modulow pod fotelami trzeba to wszystko skonfigurowac ...,

Pzdr
Jesli nie moge pomodz zdalnie wiecej info tutaj..
https://www.facebook.com/Pierun-Jaguar-Land-Rover-Chiptuning-Hamownia-107072637627373/
Diagnostyka, elektronika, konwersja usa/eu, naprawa, chiptuning ...