Autor Wątek: Nie wkreca sie na obroty  (Przeczytany 6858 razy)

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2020, 10:06:54 am »
Powrót paliwa masz zrobiony czy nie?
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2020, 10:25:38 am »
Dzieki za workschop znalazlem to ale powiem wam ze az tak na elektronice sie nie znam duzo zrobie sam szybko sie ucze i lubie sam robic ale mam tez duze braki takze cale te ecm i te piny numery jak by mi to ktos raz pokazal to juz bym wiedzial ecu znam to komputer ale wpisywalem ecm jaguar xj8 na google zeby wiedziec co to jest jak to ugryzc itd ale jakies glupoty tylko mi wyskakiwaly....chcialbym to ogarnac ale chyba latwiej mi bedzie poprostu wymienic ten czujnik i po sprawie.....a o co chodzi z tym powrotem paliwa?? Seryjnie tego nie robili :)??? 

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2020, 11:00:02 am »
Wyobraź sobie że nie robili  :-hehe. Jak już wymienisz wszystkie czujniki to poczytaj na forum o powrocie paliwa przy instalacji lpg. Ja mam teraz dwa Jagi w plg XJ6 i Xf-a, miałem też kilka sztuk wczesniej ale mam prawo się nie znać bo mechanikiem nie jestem. Powodzenia  :-super

P.s możesz spróbować odłączyć akumulator na kilkanaście minut aby sterownik pompy paliwa zresetować. Jest szansa że pomoże na jakiś czas, dopóki nie włączysz znów gazu. Sprawdz na benzynie i na lpg cisnienie paliwa.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2020, 11:29:46 am »
Na prawej listwie od wtryskow jest taki wentylek jak rowerowy czy wlasnie tam sie polacza zegar do sprawdzenia cisnienia? Sprawdze to cisnienie tez ale najpierw zrobie porzadek z tymi dwo ma bledami czyli wymienie ten sensor i sonde i jak znikna bledy i nic soe nie poprawi bede dalej dzialal....dzisiaj jade wyciagnac kat i ten sensor bo widze ze sa trzy rodzaje musze sprawdzic jakie sa u mnie i zamowoc....

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2020, 11:42:19 am »
Masz dwa katy jak wiesz, każdy wart w skupie ponad 500zł, pallad jest droższy od złota   :-V. Pod sondy nr.2 musisz zastosować emulatory ale też trzeba wiedzieć jak to zrobić aby nie było błędu. Gdybyś potrzebował porady amatora to dzwoń, doradzę 516568356.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2020, 17:30:37 pm »
Szybko poszło bo od padniętej sondy i czujnika przeszliśmy do przelewu paliwa i wycinania katalizatorów  :o. Proponuję buberts1977 nie robić koledze wody z mózgu tylko niech najpierw wymieni uszkodzone czujniki bo to nie układ zasilania paliwem jest problemem. Poza tym znawcą nie jestem ale nie wydaje mi się żeby XJ8 potrzebował w ogóle coś takiego jak przelew mechaniczny przy lpg jeśli już to porządny emulator. Uszkodzony czujnik spalania stukowego powoduje tryb awaryjny i ograniczoną moc silnika niezależnie od paliwa jakim jest zasilany w tym momencie silnik. Niech kolega najpierw wymieni właściwe czujniki i zobaczymy co będzie jak błędy znikną.

Co do wątpliwości kolegi na temat ecu,ecm itd. to ECM właśnie jest komputer silnika ale jeśli nie czujesz się na siłach żeby to sprawdzać to możesz zaryzykować wymianę w ciemno aczkolwiek może się okazać, że problemem jest sama wiązka przewodów czy wtyczka. Warto by było jednak sprawdzić bo nowy czujnik tani nie jest ewentualnie możesz zaryzykować zakup używanego. Jeśli masz do niego dobry dostęp to może najpierw sprawdź czy jest dobrze przymocowany, odkręć bo i zamontuj ponownie, sprawdź czy przewody nie są gdzieś uszkodzone lub wtyczka (nawet wilgoć może stać we wtyczce i masz gotowy problem). Ten czujnik musi idealnie przylegać do głowicy. Najprostsze rzeczy, a można sporo zaoszczędzić bo czasami błahostka powoduje najwięcej problemów i kosztów. Sonda raczej jak już zgłasza błąd to śmietnik ale pisałeś, że była skrzynia wymieniana więc może też coś się kabelkami podziało podczas pracy ?   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2020, 18:21:27 pm wysłana przez Adt81 »
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2020, 22:34:05 pm »
Co do kabelkow raczej nie bo dzisiaj dwa razy sprawdzalem czy dobrze wpiete i czy we wlasciwe mieksca i niby na okonwszystko ok...tak jak slyszalem i gdzies pisza to raczej ta dolna jest do wymiany??? Im woecej opinii tym lepiej.No taki mam plan najpierw pozbyc sie tych bledow z mila checia bym to podpial i sprawdzil bo miernik umiem obslugiwac tylko ktory gdzie jest pin i na ktorym bym musial te wartosci sprawdzic....chce najpierw go doprowadzic do stanu dobrego na benzynie pozniej bede myslal o lpg a jezeli ten powrot ma pomoc w lepszym dzialaniu to czemu go nie wykonac.....tylko glowie sie jeszcze czy to sonda padla czy katy sa zapchane 🤷🏻‍♂️ i ich nie wywali i ten adapter wstawic do oszukania tylko pewnie duzo roboty z tym wywaleniem srodka kata bo musze to zrobic bez rozcinania....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2020, 22:46:21 pm wysłana przez Halunnn »

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2020, 08:27:55 am »
Daj spokój tym katalizatorom :) - P1646 to jest Bank1 Sonda1 więc nie za katem tylko przed. Wymień sondę, a później sobie wycinaj co chcesz ;)
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2020, 13:27:46 pm »
Krotko i na temat :) dzisiaj to zrobie i dam znac wieczorem czy pomoglo bo akurat te gorne sondy mam z innego jaguara ktorego na czesci rozebralem i on byl sprawny bez bledow jezdzacy tyle ze anglik wiec przezuce sonde i zobaczymy

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2020, 16:39:22 pm »
Witam w koncu mialem troche czasu i wymienilem ta sonde wyciagnalem ten knock sensor co mialem jako drugi blad poczyscilem wkrecilem skasowalem bledy odpalilem auto juz nie ma zadnych bledow narazie nie wyskakuja na benzynie ciezko sie wkreca do 3 tys dusi sie itd powyzej kreci sie normalnie do konca przy takim szybszym dodawaniu i odejmowaniu gazu strzela w puszcze od filtra powietrza czyli strzela z przepustnicy na dolocie powietrza auto sie troche nagrzalo przelaczylo na lpg i na gazie chodzi ok normalnie od zera do konca wkreca sie ladnie....czyli cos teraz z paliwem moze pompka paliwa moze filtr paliwa dzisiaj zaraz jeszcze wymienie filtr paliwa i zobaczymy....chcialem zmierzyc cisnienie paliwa mam zegar ale znalazlem tylko jedno miejsce na listwie paliwa taki zaworek jak rowerowy i nie za bardzo wiem jak to podpiac bo zeby paliwo lecialo trzeba ten dzyndzel wepchnac a moze go sie wykreca jak ten rowerowy srodek i wtedy wezyk zaloze jak bedzie przelot....zaraz to sprawdzam

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2020, 18:34:51 pm »
Podlaczylem zegar i taka wartosc mi pokazuje i na wolnych obrotach i jak sie gazu dodaje to samo...aha dodam ze wskazowka przeleciala od zera zgodnie z kierunkiem zegara az do tego momentu jak by na druga skale wskoczyla od tylu

To p1646 to napewno blad sondy tej pierwszej gornej? Teraz znowu taki blad wyswietla a zostala sonda wymieniona auto chodzilo z 20min i bylo ok zgasilem sprawdzalem to cisnienie paliwa i wyskoczyl blad sondy....ja gdzies na forum czytalem ze ten blad tyczy sie sondy z czarna wtyczka czyli jest to sonda dolna druga....

Tak troche poczytalem popatrzylem i widze ze ten moj zegar to jakis trefny dzisja sprawdze takim normalnym co bary pokazuje bo gdzies chyba mam cos takiego....
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 14:49:17 pm wysłana przez Choina »

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2020, 17:58:48 pm »
No dzisiaj sprawdzalem na normalnym zegarze i pokazuje 4 bary ale jest te 4 bary i na wolnych obrotach i nawet jak gazu dodaje....tak powinno byc czy powinno cisnienie rosnac jak tak to do ilu? I nie wiem co z ta sonda bo ta gorna wymienilem i dalej wyswietla blad....a wiec cisnienie paliwa jest dobre bledu tego sensoru zniknal tylko zostala ta sonda....

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2020, 12:24:34 pm »
Znalazlem cos takiego czyli jezeli bank 1 to prawa strona pasazera to wymienilem dobra sonde a dalej ten blad wywala....jezeli bedzie w miare dobre dojscie od dolu to sproboje je podmienic z prawa na lewa i zobacze czy blad sie przeniesie na lewa strone....bo nie wiem co tam jeszcze moge sprawdzic jakies pomysly???

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2020, 12:45:46 pm »
Panowie gdzie sie podzialiscie????

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 29, 2020, 21:51:54 pm »
Witaj, podmień te sondy i sprawdź czy się błąd nie przeniesie na drugi bank.
Jeśli się przeniesie to ta sonda którą wymieniłeś padła.
Właściwie to może faktycznie masz zapchany katalizator?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<