Autor Wątek: Nie wkreca sie na obroty  (Przeczytany 6573 razy)

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Nie wkreca sie na obroty
« dnia: Styczeń 26, 2020, 19:50:12 pm »
Witam xj8 z 2002 z lpg nie wkreca sie na obroty jedynie do 3 tys i to z problemami. Nie wyswietla rzadnych bledow...ani na desce ani po ppdpieciu kompa....i na benzynie i na gazie to samo....odpala ladnie na wolnych obrotach pracuje idealnie...podlaczylem znowu komputer i tam takie bledy p0327 i p1646....i teraz mi na desce taki komunikat sie pojawia mot. Leistung begrenzt..... czego wczesniej nie bylo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2020, 20:37:15 pm wysłana przez Halunnn »

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2020, 02:08:26 am »
Uklad paliwowy mozna wykluczyc bo tak samo soe na pb zachowuje jak i na lpg....cos z wtryskami moze przepustnica moze przepływomierz a moze przez ktorys z tych bledow

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2020, 10:21:59 am »
P1646 to błąd sondy lamba a p0327 to czujnik spalania stukowego. Zacznij od tego

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2020, 13:40:01 pm »
Wczoraj troche zagraniczne fora przetrzepalem i wychodzi ze sonda z prawej strony czyli od pasarzera tylko ze ja mam dwie na kacie jedna przed druga za i teraz pytanie ktora to....gdzies tez pisali ze to ta z siwa wtyczka bo jedna ma czarna druga siwa musze to dzisiaj sprawdzic....i ppdobno jak ten blad wyskakuje to silnik tylko kreci soe do 3 tys bo jest w trybie awaryjnym....a ten drugi blad ten czujnik jeszcze nie rozgryzlem za co jest odpowoedzialny no i jest ich dwa na lewej glowicy i na prawej i tez nie jest opisane dokladnie ktora to strona....

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2020, 13:56:35 pm »
A czy przypadkiem nie masz zapchanych katalizatorów?
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2020, 15:10:45 pm »
Jak je sprawdzic bo moge wyciagnac je bo niedawno byly odkrecane bo skrzynie zmienialem wiec jest to jeszcze w miare swierze tylko jak zweryfikowac czy sa dobre czy nie....chyba ze calkiem wywale srodek ale czy wtedy sondy beda dobrze dzialac

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2020, 15:02:35 pm »
Odkrec sondy i sprawdz bez wkreconych sond jak dziala. Jak lepiej to zatkany katalizator, jak to samo, to szukaj dalej. Ktora jest która sonda, sprawdzasz pod OBD, odlaczasz i patrzysz ktora znika pod OBD i tyle.

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2020, 19:58:03 pm »
Dzisiaj bylem w garazu auto odpalilem zero bledu chodzil w miare normalnie wkrecal soe na obroty prawoe do konca ale z problemami pochodzil chwile wlaczyl sie gaz i dupa znowu to samo i te same dwa bledy mam zdjecia z odczytow z kompa.......no i dziwne ze po nocy stania odpalil wkrecal sie na obroty ale troche sie dlawil no ale nie byl w trybie awaryjnym dopiero jak sie na lpg przelaczyl bo zapomnialem wylaczyc lpg....skasowalem te bledy odpalilem i nic nie pomoglo sprawdzilem jeszcze raz bledow juz nie wywalalo ale auto w trybie awaryjnym
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2020, 20:02:16 pm wysłana przez Halunnn »

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2020, 20:24:37 pm »
Korekty stoją na 0 więc któraś z sond nie działa - nie wiem jak w XJ ale w S-Type R jak mi sondy padły na dwóch bankach (jedna przed katem i jedna za) to wszystkie korekty stanęły bo kot jakoś omija cały system wtedy tak samo jak miałem padnięty MAP - też przyjął sobie fabryczne doładowanie chyba na 1.03bar i ominął czujnik razem z EGR bo też jest czytany przez MAP. Musiałem doprowadzić wszystkie sondy do porządku żeby korekty wróciły - gazu też bez działających korekt nie wyregulujesz poprawnie. 
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2020, 20:37:57 pm »
Dobra to wimienie sondy w prawym kacie i dalej zobaczymy jak to bedzie dzialac bo z tego co czytalem to ten blad u mnie tyczy sie prawj strony....aha zapomnialem dodac ze czasami strzela tak jak by w filtrze powietrza i tej rurze dolotowej przy dodawaniu gazu...

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2020, 21:13:25 pm »
Co do ograniczonej mocy silnika to bardziej przyjrzyj się czujnikowi spalania stukowego P0327 bo to jego awaria powoduje włączenie ograniczonej mocy. Sondy raczej tylko check bo jak któraś padnie to i tak kot je oleje - ja jeździłem całkiem sporo czasu nie mając pojęcia, że nie działaja dwie i nic się nie działo (bo mój kot nie posiada kontrolki check engine :) ). Z sondą upstream czyli przednią zapewne jest tak jak w innych kotach czyli działa tylko i wyłącznie oryginał, downstream można użyć uniwersalne.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2020, 21:33:26 pm »
A widzisz to calkiem zmienia postac rzeczy tylko tam sa dwa takie same czujniki na lewej i prawej stronie jak ogarnac ktory to czy oba wymienic?

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2020, 21:49:36 pm »
P0327 to KnockSensor Bank 1 czyli od strony pasażera - może to być zły kontakt z głowicą, zwarcie do masy lub uszkodzenie czujnika. Ściągnij sobie Workshop Manual i tam znajdziesz Pinpoint test L - sprawdzisz czy jest uszkodzony lub czy ma zwarcie.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Halunnn

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Kocham to forum
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2020, 22:11:44 pm »
Powiem szczerze ze szukalem juz tego Workshop Manual ale jakos mi to nie poszlo z powodzeniem ma ktos namiary na to?

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nie wkreca sie na obroty
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2020, 08:40:31 am »
To coś kiepsko szukałeś ;) bo tego jest pełno po wpisaniu w google - wysłałem Ci PW z linkiem.
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001