Autor Wątek: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?  (Przeczytany 3028 razy)

Offline kingmidas

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« dnia: Styczeń 17, 2020, 16:52:07 pm »
Drodzy,

czy możecie polecić dobre opony na lato do XF 3.0V6? Mam teraz Dunlop Sport Maxxx ale wg mnie są twarde - zdecydowanie chciałbym bardziej miękkie / lepiej absorbujące nierówności.

Artur

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2020, 01:24:41 am »
Continental, tylko jest jeden minus miękkich opon, szybko się wycierają, osobiście polecam Michelin, dobry kompromis między komfortem, a wytrzymałością opon, mi komplet wystarcza na 60k, ale ja mam ciężką nogę, i opony mają co robić, Continentale zjadło przy 40k

Offline Luckyy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
  • ...
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2020, 17:42:05 pm »
Continental zazwyczaj jest głośniejszy od konkurencji.
Ja mam Dunlop SP SportMaxx RT (teraz są RT2) i jestem zadowolony.

Od jakiegoś czasu Dębica ma Presto UHP2 ale jeszcze na niej nie jeździłem.
https://www.debica.com.pl/opony/_46?tt=406

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2020, 18:47:32 pm »
Jak chcesz mieć miękko to jeździj na zimówkach  ::)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2020, 20:55:51 pm wysłana przez cyberda »
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2020, 20:37:19 pm »
A najlepiej na 16" zimówkach... Będzie wyglądać jak Mondeo, ale czego się nie robi dla komfortu ;-)

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2020, 22:53:04 pm »
Też przymierzam się do zakupu letnich, bo kiedy najkorzystniej kupić letnie opony jak nie w zimie. Rozważałem wzmacniane, asymetryczne Dunlopy, Pirelli lub Goodyear'y.
Gdzie kupujecie opony? Macie jakieś doświadczenia z innymi sklepami, poza oponeo.pl i sklepopon.pl?

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2020, 11:09:39 am »
Drodzy,

czy możecie polecić dobre opony na lato do XF 3.0V6? Mam teraz Dunlop Sport Maxxx ale wg mnie są twarde - zdecydowanie chciałbym bardziej miękkie / lepiej absorbujące nierówności.

Artur

Arturze, przede wszystkim powinieneś napisać na jakim rozmiarze opon jeździsz, to ważne. Im mniejszy profil tym jest bardziej twardo.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2020, 11:36:51 am »
Też przymierzam się do zakupu letnich, bo kiedy najkorzystniej kupić letnie opony jak nie w zimie. Rozważałem wzmacniane, asymetryczne Dunlopy, Pirelli lub Goodyear'y.
Gdzie kupujecie opony? Macie jakieś doświadczenia z innymi sklepami, poza oponeo.pl i sklepopon.pl?

Jak kupuję w warsztacie, gdzie opony wymieniam i sezonuję - ceny porównywalne z internetowymi, a mniej zachodu. Ale przyznaję, że jestem skrajnie leniwy ;-)
Obecnie na lato Goodyear Assymetric, bez porównanie lepsze od Dunlopów.

Offline kingmidas

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2020, 23:19:27 pm »
 W ślad za sugestią podaję - opony 18 cali 245/45/18, w tej chwili Dunlop Sport Maxxx - są wg mnie za twarde.

Offline Fargo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
  • Kocham to forum
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:14:55 am »
Witam,
Polecam opony Michelin Pilot Sport 4. Wg mnie warte swojej ceny, gdyż są bardzo trwałe i mają bardzo dobrą przyczepność - zwłaszcza na zakrętach. U mnie rozmiar 245/40/19. Pozdrawiam

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:01:08 am »
W ślad za sugestią podaję - opony 18 cali 245/45/18, w tej chwili Dunlop Sport Maxxx - są wg mnie za twarde.

Myślałem, że napiszesz jakieś 19, albo 20 :)
U Ciebie przy 18-tkach gumy jest optymalnie, aby opona tłumiła nierówności, a XF wciąż wyglądał. Możesz pójść w mniejszy rozmiar, aby balona było więcej, ale XF straci na wyglądzie. Te Dunlopy to opony wzmacniane, więc siłą rzeczy będą trochę twardsze. Jednak dzięki temu, auto lepiej się prowadzi.
Mógłbyś przejść na model niewzmacniany, będzie bardziej miękko, ale pytanie czy auto nie pogorszy swoich właściwości trakcyjnych?
Jaką masz moc? Z resztą jaka by nie była, auto jest ciężkie, więc osobiście nie rezygnowałbym ze wzmacnianych.
Nawet patrząc na inne klasowe wzmacniane, myślę że wszystkie będą mieć podobną charakterystykę twardości.

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2020, 11:07:22 am »
Jak kupuję w warsztacie, gdzie opony wymieniam i sezonuję - ceny porównywalne z internetowymi, a mniej zachodu. Ale przyznaję, że jestem skrajnie leniwy ;-)
Obecnie na lato Goodyear Assymetric, bez porównanie lepsze od Dunlopów.

Też patrzę na Goodyear Eagle F1 Asymetric. Ma dobre parametry. Tylko jak to jest z tym oznaczeniami? Wiadomo, że jeżeli opona ma małe opory toczenia jej zaletą jest oszczędność paliwa. Ale czy jednocześnie nie pojawia się wada w postaci tego, że opona jest mniej przyczepna?
Gdyby tak było, to wolę większe opory toczenia, aby się lepiej trzymała asfaltu :) Mam 385 KM.

Bardzo dobrze radzi sobie też na wodzie. I co ważne dla mnie, jest cicha. Z tego co usłyszałem od faceta z oponeo, testy do etykietowania opon robione są przy jednej temp. 18 st. C, ale czegoś się trzymać trzeba i myślę, że przy innych temperaturach będzie też lepsza, niż wiele innych. Ktoś coś wie, jak to jest z tymi niskimi oporami toczenia? Oprócz zalety oszczędności, jest też wada w postaci gorszej przyczepności?

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2020, 16:02:45 pm »
Ja mam tylko 275 KM a i tak start spod świateł z gazem do dechy jest możliwy tylko latem... Przy jakichś 30 °C w powietrzu ;-)

Moim zdaniem Goodyeary mają lepszą trakcję od Dunlopów ale ja nie jeżdżę jakoś bardzo sportowo...
Na pewno są bardziej wytrzymałe - Dunlopy wytrzymały 40 kkm, a Goodyeary już prawie tyle i wciąż im sporo bieżnika zostało.

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2020, 21:26:51 pm »
Z mojego doświadczenia wynika, że kluczowa jest wysokość opony. Miałem kiedyś w SUVie zimówki 245 60 R18 - jeździło się na tym super komfortowo, dziury nie istniały. Trudno mi określić czy w XF będzie aż taka różnica, ale w moim aucie różnica pomiędzy R18 i R20 była bardzo istotna.

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Jakie opony letnie dla komfortu jazdy?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2020, 09:31:57 am »
Mniejsze niz 18 cali sie nie zmieszcza na zacisk z przodu wiec to Twoj jedyny wybor...
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2