Autor Wątek: s-type problem z tylnymi światłami  (Przeczytany 848 razy)

Offline aro1982

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
s-type problem z tylnymi światłami
« dnia: Styczeń 09, 2020, 20:12:12 pm »
Witam potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu z tylnymi światłami w moim kochanym kotku s-type 3.0 z 2002r. mianowicie problem polega na zapalającej się choince przy wciśnięciu pedału stopu.Może od początku problem pojawił się w momencie gdy podmieniałem mniejszą z żarówek od świateł pozycyjnych we wspomnianej wcześniej tylnej prawej lampie tylko że zrobiłem to bez wcześniejszego wyłączenia świateł i przy wyciąganiu a raczej przy wkładaniu wkładu z żarówkami do klosza zwarłem go z karoserią co skutkowało małym zaiskrzeniem ale nic z tego sobie z początku nie zrobiłem bo pozycyjne nie zgasły.Dopiero gdy wsiadłem do samochodu i wcisnąłem hamulec na zegarach pojawił się komunikat o usterce tylnej prawej lampy i braku tylnego prawego światła stop.Oczywiście chyba jak każdy wysiadłem zorientować się o co chodzi i tu zaczęły się schody bez wciśniętego hamulca pozycja świeci bez problemu ale gdy się wciśnie stop w lewej lampie stop świeci prawidłowo a w prawej przygasa dodatkowo zaczyna żarzyć się światło przciwmgielne czy jak tam ono się zwie mało tego trzecie światło stopu mryga a jak wyjmę żarówkę od stopu to rzecz jasna że już w tej lampie nie ma stopu ale też nie żarzy się przeciwmgielne i trzeci stop świeci normalnie. Dodam że przejrzałem wszystkie bezpieczniki zarówno te pod maską w kabinie jak i w bagażniku dodatkowo przeczyściłem masę na tylnym pasie i przy prawym tylnym błotniku ale też nic to nie dało. Więc jak ktoś miał taki problem albo wie jak go wyeliminować to proszę o podpowiedz.

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: s-type problem z tylnymi światłami
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2020, 20:16:27 pm »
Znany mi jest to problem, zazwyczaj dzieje się tak gdy dasz złą żarówkę, w ogóle dziwnie tam te żarówki pasują, ja chyba kupiłem z 3 rozne rodzaje zarowek zanim zaczeło wszystko pasować. Zwróć uwagę na to czy powinna być tam żarówka jedno lub dwu ogniwowa. Raz sprzedali mi żarówki 24V i też był problem.
GO HARD OR GO HOME...

Offline aro1982

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: s-type problem z tylnymi światłami
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2020, 20:34:12 pm »
raczej nie wydaje mi się że problemem może byc żarówka bo wspomiana żarówka od pozycji którą chciałem wymienić to była ta mała jedno włóknowa ale ona świeciła i świeci tylko że troszkę ciemniej (a to dla tego że jest okopcona )  niż inne i dlatego zajrzałem do lampy i właśnie wtedy zwarłem wkład z karoserią a jeśli chodzi o tą dwu włóknowa to ta właśnie zle świeci ale już ja podmieniałem i to na taką samom bo mam drugiego takiego samego kota tylko anglik i jest jako dawca a dodam tak na marginesie że w tym angliku świeciła normalnie

Offline aro1982

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: s-type problem z tylnymi światłami
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2020, 20:46:47 pm »
 Aha jeszcze po włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych prawa lampa całkiem gaśnie