Autor Wątek: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive  (Przeczytany 8276 razy)

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« dnia: Grudzień 30, 2019, 21:46:34 pm »
Nagrałem na pendrive 238 utworów mp3. Po włożeniu w USB w schowku muza zaczyna lecieć. Jednak zdarza się, że po jakiejś ingerencji, np. przeklinanie kilka utworów wstecz zatrzymuje się i już nie chce iść dalej. Wczoraj zacięło się na 99 piosence, bez ingerencji. Znalazłem gdzieś na forum bodajże Renault, że ich sprzęty nie lubią mieć więcej niż 99 piosenek w jednym folderze i jeżeli ma być więcej to lepiej podzielić to na foldery. Pomyślałem, że może to przypadłość i w Jagach, więc dzisiaj podzieliłem te piosenki na 3 foldery po 80-kilka piosenek w każdym. Znowu sprzęt zagrał jak trzeba, ale przy cofnięciu o kilka utworów zatrzymał się i kolejna piosenka nie ruszyła. Po wyjęciu pendrive i wsadzeniu go z powrotem bez zmian. Przełączałem na płytę lub radio i gra jak trzeba, po wybraniu USB piosenka nie rusza. Jedno zauważyłem, że po wyłączeniu auta i zamknięciu go pilotem, po dłuższym czasie wszystko wraca do normy. Tak jakby się system (USB) resetował czy co?
Jak myślicie co może być przyczyną? System się zawiesza, czy może pendrive do bani? Czy może coś jeszcze innego?

Oprócz tego mam problem, że nie wszystkie piosenki mi odtwarza. Pojawia się na ekranie "folder lub plik niedostępny". Wtedy system przechodzi na następna piosenkę i gra kolejną. Sprawdziłem pliki, zarówno te które grają ja i te niedostępne to mp3, mają tę samą częstotliwość próbkowania 44,1 kHz. Nie wiem przy jakim bitrate były nagrywane. Może tu tkwi problem? Co innego mogłoby być przyczyną? Ktoś miał taki problem? Mam XF, polifta z 2012r.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2019, 21:51:04 pm wysłana przez Amper »

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2019, 23:28:45 pm »
Standardowa odpowiedź - sformatuje pendrive'a, nagraj jeszcze raz, upewnij się, że są tylko MP3. Sprawdź testerem MP3 (np. EncSpot) czy pliki są poprawne. Zanotuj, których plików nie czyta i spróbuj znaleźć jakąś ich cechę wspólną (np. VBR?). Spróbuj z innym pendrivem ewentualnie.

Cytuj
po jakiejś ingerencji, np. __przeklinanie__ kilka utworów

No i nie przeklinaj w samochodzie ;-)

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2020, 18:11:39 pm »
Przerabialem temat nie odtwarzania niektórych plików i doszedłem do teg że przerabiam pliki mp3 na.. mp3 i idą wszystkie. Prawdopodobnie to problem zabezpieczeń plików i pojawia się choćby w niektórych Audi.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2020, 19:14:29 pm »
Standardowa odpowiedź - sformatuje pendrive'a, nagraj jeszcze raz, upewnij się, że są tylko MP3. Sprawdź testerem MP3 (np. EncSpot) czy pliki są poprawne. Zanotuj, których plików nie czyta i spróbuj znaleźć jakąś ich cechę wspólną (np. VBR?). Spróbuj z innym pendrivem ewentualnie.

Cytuj
po jakiejś ingerencji, np. __przeklinanie__ kilka utworów

No i nie przeklinaj w samochodzie ;-)

Milet z tym przekliNaniem dobre  ;D . Choć powiem, że kiedy mi się zatrzymywała muzyka to nie jedno słowo cisnęło mi się na usta :D  Pendrive'a formatowałem już wcześniej. Jest sformatowany do FAT32, próbowałem też z innym pendrive'em, efekt nie czytania ten sam. Ale dziękuję Ci za podsunięcie tego testera EncSpot. Dzięki programowi wiem, że mam pliki mp3 przerabiane różnymi koderami, tj. LAME, GOGO(after 3.0) i FhG. Udało mi się przeklikać w aucie 20-30 piosenek i każda z 10 niedostępnych przerobiona była albo GOGO(after 3.0) albo FhG. Wszystkie, które działały były przerobione koderem LAME. Nie wiem w czym jest rzecz, bo właściwości odczytywanych i nieodczytywanych pokazują różne rzeczy, nic wspólnego.
Tak czy inaczej pozostaje mi chyba przekodować te z GOGO i FhG, bo teraz wiem które to i że chyba to je boli :) Mam nadzieję, że to pomoże. Dziękuję Ci za pomoc :)
Co do zatrzymywania się pendrive'a. Myślę, że problemem może być jego wielkość, 14,4 GB. Nie sprawdziłem tego wcześniej. System może nie ogarniać takiej wielkości. Wsadzę mniejszy, pytanie jaki największy nie będzie stwarzał problemu? Załączyłem zrzut dla innych osób jak wygląda wynik działania programu.

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2020, 19:18:13 pm »
Przerabialem temat nie odtwarzania niektórych plików i doszedłem do teg że przerabiam pliki mp3 na.. mp3 i idą wszystkie. Prawdopodobnie to problem zabezpieczeń plików i pojawia się choćby w niektórych Audi.

Cyberda to dobra myśl i zrobię tak jak Ty. Czym przerabiasz? Jak duży pendrive masz wsadzony?

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2020, 21:28:28 pm »
 Napisze Ci jak dojadę do domu. Kupiłem prosty program przez Ebay i sprawdza się.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2020, 23:38:59 pm »
Gratuluję naukowego podejścia, Amper! I teraz już wiemy, że bezproblemowo odtwarzają się MP3 kodowane LAME-m.

Można dodać do FAQ (kiedy takowe powstanie!)

Offline JS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • xf 2.2 200bhp 2015
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2020, 23:08:43 pm »
Witam, zmierzyłem się z takim samym problemem....Jakiego programu lub jak można szybko i sprawnie zmienić format gogo na lame? Bo jakoś mi to w żaden sposób nie wychodzi....
Z góry dzieki za pomoc
JSP

Offline kamis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • XF SV8
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2020, 00:12:16 am »
Lame sam w sobie niczego Ci nie zakoduje ani nie odtworzy, ponieważ jest biblioteką do obsługi MP3. Aby zakodować coś za pomocą lame potrzebujesz program, który tą bibliotekę użyje do kodowania. Trudno powiedzieć jakie konkretnie masz wymagania. Ja polecam program SOX (http://sox.sourceforge.net/). Jeśli on Ci nie pasuje, proponuję zacząć tu: https://lame.sourceforge.io/index.php, albo tu https://lame.sourceforge.io/links.php#Windows. Możesz sobie ściągnąć nawet wtyczkę do WinAMPa, która wyjście zapisuje do Mp3 kompresowanego z użyciem lame.

Przypuszczalnie najprostszą wersją tego co potrzebujesz jest to: https://winlame.sourceforge.io/.

Offline milet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 206
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2020, 17:26:27 pm »
> Jakiego programu lub jak można szybko i sprawnie zmienić format gogo na lame

Może ten:
http://www.amok.am/en/freeware/amok_mp3_reencoder/

Problem wszakże jest taki, że ponowne utworzenie pliku MP3 z istniejącego MP3 spowoduje dosyć poważną utratę jakości. Sugerowałbym poszukać oryginałów piosenek i dopiero je przerabiać na MP3.

Offline JS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • xf 2.2 200bhp 2015
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2020, 10:04:55 am »
Wiec tak....użyłem http://lamexp.sourceforge.net/ I śmiga bez problemu....

Program sam w sobie banalny w użyciu - u mnie działa.

Pozdr
JSP

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2020, 10:58:56 am »
Już testowałeś odtwarzanie w aucie? Grają te piosenki, które przedtem nie grały?

Offline cyberda

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 123
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2020, 11:11:19 am »
 U mnie grają wszystkie włącznie z tymi które wcześnie nie od twarzy się.
Jest: Jaguar XF /2013/ 2.2 d 200KM 
Były: Vauxhall Insignia 2.0 2009
Toyota Avensis 1.8 2007
Jaguar X-type 2.1 2003
Renault Laguna II 1.8 2001, Laguna I 3.0 1998
DODGE GrandCaravan 3.3 2001
Hyundai Elantra 2.0 2001
Citroen Picasso 1.8 2001
Hyundai Accent 2000

Offline Amper

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Lubię samochody
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2020, 11:45:57 am »
Cyberda, a Ty na czym przerabiałeś mp3? Bo zadeklarowałeś napisać jaki program kupiłeś i nic, cisza   :P

Offline JS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • xf 2.2 200bhp 2015
Odp: Problem z odtwarzaniem muzyki z pendrive
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2020, 11:47:40 am »
Wczoraj użyłem tego programu (link powyżej) i śmiga bez problemu. Pojemność pendrive`a chyba bez znaczenia bo ja używam 32GB...
JSP