Autor Wątek: Problem z nawiewami ? Lub klimą?  (Przeczytany 2739 razy)

Offline cslukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« dnia: Grudzień 26, 2019, 21:10:03 pm »
Witam. Posiadam S-Type'a 2.7D 2005r.
Mam otóż taki problem... Gdy włączałem nawiewy to niezależnie od ustawienia temperatury z nawiewów leciało tylko gorące powietrze. A więc pojechałem wczoraj nabić klimatyzacje (myślałem że to przez to) i teraz jest drugi dziwny problem... Z prawej strony leci nadal gorące powietrze a z lewej strony leci schłodzone, ale wydaje mi się że powinno jeszcze bardziej zimne leciecieć. Dodam że jak wyłącze A/C to też nie chce leciec zimne powietrze z zewnątrz i kompresor i wiatraki włączają się jak powinny. Czyżby to były klapy nawiewów ? Chyba że ten elektrozawód wody, wolałem spytać bo powietrze z lewej strony auta jednak leci schłodzone i nie chce kupić tego zaworu bez sensu? Jeśli jednak to klapy to będzie czekać mnie monotonne rozkręcanie całej deski ?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2019, 12:55:25 pm »
Sprawdź czy zamyka się elektrozawór . Łatwo to sprawdzić ustawisz temp na minimum nawet AC nie potrzeba włączać i sprawdzasz dłonią temp rurek aluminiowych które idą do grodzi. Jeśli zostają gorące zawiesza się zawór ,lub modół klimy ,lub wiązka uszkodzona.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline cslukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2019, 17:41:39 pm »
Stojąc przodem do auta po lewej stronie idą dwie rurki aluminiowe prosto do kabiny (auto z kierownicą po prawej stronie, może to jakaś różnica). Zrobiłem jak pisałeś i są non stop gorącę (rozgrzany silnik). Dodam że po dłuższym czasie z lewej strony też zaczyna co raz cieplejsze powietrze lecieć w środku... tak jakby właśnie z klimy powietrze leciało przez nagrzaną nagrzewnice... Rozumiem że powietrze czy to do chłodzenia, czy do grzania cały czas przelatuje przez nagrzewnice tak ? Pytam bo nigdy nie rozbierałem auta w środku i nie wiem jak system klimatyzacji//grzania działa :)

-=Edit=-
I czy ktos naprawiał ten zawór, bo znalazłem coś takiego na allegro ? Tylko że nie wiem czy przy 2.7D jest taki sam...

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-wody-zestaw-naprawcz-do-jaguar-s-type-8167359556
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2019, 18:36:28 pm wysłana przez cslukasz »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2019, 18:36:29 pm »
Jeśli rurki są cały czas gorące tzn że zawór się nie zamyka. Trzeba sprawdzić bezpiecznik w skrzynce w komorze silnika nie pamiatam który chyba 13. Zdjąć wtyczkę z zawory podpiąć miernik lub mała żarówkę i spr czy sterownik podaje minus . Plus jest stały na środkowym pinie. Jak na wtyczce nic nie ma zostaje wtyczka za prawym halogenem i dalej skrzynka z bezpiecznikami i modół w desce. Ewentulane sam zawór pad więc można omomierza użyć.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline cslukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2019, 19:00:41 pm »
Bezpiecznik sprawdzałem jest dobry. Dzięki za wskazówki, jutro spróbuje się dostać do tego zaworu... pytanie tylko czy lepiej od dołu go szukać czy od góry jeśli musiałbym go wymienić  ?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2019, 23:03:04 pm »
Od góry jest przykręcany jednak do wtyczki chyba lepiej od dołu dojść ,mniej rzeczy do usunięcia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline cslukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2020, 08:47:07 am »
A czy ktos naprawiał ten zawór, bo znalazłem coś takiego na allegro ? Tylko że nie wiem czy przy 2.7D jest taki sam...

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-wody-zestaw-naprawcz-do-jaguar-s-type-8167359556

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2020, 09:12:08 am wysłana przez cslukasz »

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2020, 09:22:46 am »
Byl juz temat tych zestawów naprawczych jedni chwalą inni i tak zakladali cały bo coś było nie tak.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline cslukasz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2020, 11:12:09 am »
Wnioskuje więc że lepiej będzie kupić cały. Dzięki wielkie.

Offline JerryRS4

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
  • S-Type 2002r I Lift 3.0 V6 LPG
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2020, 18:27:42 pm »
Ja jestem świeżo po zastosowaniu zestawu naprawczego i działa. Rok temu kupiłem zamiennik na niemieckim eBayu, lecz krótko wytrzymał. Zregenerowałem zamiennik wymieniając wszystkie elementy. Co prawda uszczelki były jeszcze ok, ale iglice w zamienniku były kiepskiej jakości, bo w połowie były plastikowe. Jak narazie polecam, zobaczmy jak długo  :-tylko

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2020, 11:48:30 am »
U mnie winny był spalony panel klimatyzacji i objaw był identyczny jak u Ciebie. Ja mam wersję bez navi fabrycznej. Wypala się ścieżka na płytce, zdarzyło mi się to 2 razy. Pisałem o tym kiedyś na forum. Obejście miedzianym przewodem załatwiło sprawę.
GO HARD OR GO HOME...

Offline white-in-china

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • S-Type (X200), 3.0 V6 1999
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2020, 04:37:20 am »
kolego klimaxer - gdzie jest ten moduł klimatyzacji, w którym przepalają się ścieżki?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2020, 12:34:19 pm »
Jeśli masz wersję z navi to za schowkiem pasażera. Jeśli masz panel bez navi to modułem jest tenże panel sterujący
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline raddim

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2020, 14:32:10 pm »
Panowie podepnę się pod temat, Jaguar s type 3.0 1999r.

Nie działa regulacja temperatury, mianowicie leci ciągle gorące powietrze po włączeniu nawiewu i nie reaguje na zmianę temperatury.

To co sprawdziłem/wymieniłem :
Moduł klimatyzacji sprawny, zero przepaleń itp.
Nowy elekro zawór
działają klapy przy nawiewie, można zmienić kierunek nawiewu ( szyby, nogi, przód ), działa również regulacja siły nawiewu, po całkowitym wyłączeniu nawiewu klapy zamykają się, układ odpowietrzony.

I Teraz pytanie co jeszcze sprawdzić ? jest jakiś czujnik co odpowiada za zamknięcie zaworu ? czy może raczej będzie coś z wiązką ? jakiś bezpiecznik może? już nie wiem gdzie szukać.

Offline pospolity

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Kocham to forum
Odp: Problem z nawiewami ? Lub klimą?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2020, 17:15:12 pm »
sprawdź to: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,40092.msg307087.html#msg307087 , masz opis wszystkich połączeń + do tego czujnik ciśnienia czynnika.