Autor Wątek: Muzyka w XJ przez bluetooth  (Przeczytany 5553 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2019, 23:41:37 pm »
Wygląda ciekawie, montaż banalny, funkcjonalnie super, szkoda że nie wysyłają do Polski - chyba że coś źle przeczytałem.

Offline Kiełbek

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2019, 12:15:56 pm »
Polecam transmifer Xiaomi Roidmi 3. Mam taki, gra czysto, szybko się łączy z telefonem.

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 778
  • JCPF Club Member
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2019, 21:53:03 pm »
@Kiełbek
Przeczytaj, proszę wątek od początku.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2019, 14:07:31 pm »
Czołem,
Nie chcę się tu napinać na jakiegoś audiofeel'a :) ale jakość dźwięku puszczonego z youtube przez transmiter nie powala.
Ze mnie też żaden audiofil, ale jakość muzyki z YouTube nie powala.
Jak masz możliwość, to puść coś ze Spotify albo Tidala. Powinno być lepiej. Albo coś z własnej kolekcji z bitrate powyżej 250kb/s.
A może, winny tu jest wzmacniacz radia. Stare kondensatory mogą nie trzymać już pojemności i wprowadzać zakłócenia, jakieś szumy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2019, 14:12:27 pm wysłana przez truten23 »
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2019, 23:55:08 pm »
Wygląda ciekawie, montaż banalny, funkcjonalnie super, szkoda że nie wysyłają do Polski - chyba że coś źle przeczytałem.

Na liście wysyłkowej mają Polskę chyba. Wygląda spoko, sam chyba kupię.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2020, 12:36:25 pm »
Czołem,
a co z tym gniazdem DIN ?
To jest wejście telefonu ? Znalazłem jakiś rozpis pinów ale nie jestem pewien czy jest to prawidłowe.
Opis podłączenia modułu telefonicznego jest tu:
http://jimroal.com/cars/X308Bluetooth.pdf
widać tam rozpis złącza prostokątnego:

The factory stereo system in the 1998 through 2002 XJ can be easily adapter for an aftermarket Bluetoo
th car kit now. Other years and models are similar. Several have been successfully installed making full use of the mute when a call comes in, the line input to the factory stereo for the phone audio output, and the factory mic. All the required wiring exists under the center console.
Look on the schematic for connector RT2 (a white 10-pin 2-row connector). 
The pinout is as follows:
RT2-1 = Purple/Red Audio input from phone to stereo line level negative
RT2-2 = Purple/Pink Audio input from phone to stereo line level positive
RT2-3 = Purple/Orange Ground this wire and the radio will switch from music to the phone audio through the cars speakers.
Most carkits have a wire for this that does ground to mute so you can connect directly to this wire.
RT2-4 = Yellow Factory mic positive lead
RT2-5 = Braid Factory mic negative lead
RT2-6 = Black Ground
RT2-7 = Blue/Yellow ACP network positive.
RT2-8 = Brown/Purple Battery positive at all times fed from fuse #5 (5A) in the RH heelboard fusebox.
RT2-9 = Light Green/Yellow ACP network negative. Note: the ACP network is used for the radio button features for the phone.
RT2-10 = White/Green Key switched power fed from fuse #10 (5A) in the RH heelboard fuse box.

If you look into the face of the 10-pin connector, pin #1 is at the top left and pin #10 is at the bottom right. The pins are numbered
from left to right, top to bottom.

Czyli wynikało by z tego, że oryginalny moduł telefonu idzie przez złącze prostokątne no i nie jest stereo więc zastanawiam się do czego jest ten DIN ?

Piotr

P.S. - jak kolega doczytał że DiscountCarStereo wysyłają do Polski ?

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2020, 13:59:04 pm »
Hej,

Czy ktoś coś działał w temacie ?
Znalazłem na Elektrodzie opis jak się wpiąć w tor AM w radiu Alpine.
Wygląda dość banalnie. Muszę znaleźć czas na wymontowanie radia z samochodu i jego otwarcie w celu analizy czy to te same rozwiązania.
Czy ktoś wie czy AJ9800 na naklejce radia przekłada się jakoś na nazewnictwo Alpine ? Nigdzie nie znalazłem schematu AJ9800.

Piotr

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 275
  • Kocham to forum
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2020, 22:13:27 pm »

Czy ktoś wie czy AJ9800 na naklejce radia przekłada się jakoś na nazewnictwo Alpine ? Nigdzie nie znalazłem schematu AJ9800.

AJ9800 to oznaczenie Alpine, schematów do AJ9800 jak i wcześniejszych modeli czyli np. AJ9600 czy AJ9500 nie ma niestety nigdzie.
Pod względem budowy same moduły radio sa podobne do ogólnie stosowanych rozwiązań przez Alpine w tamtych latach, natomiast dużo rozwiązań jest innych - np. cała logika i elektronika panela przedniego jest wyjątkowo zaprojektowana pod Jaguara, ze specjalnymi dekoderami itd...

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2020, 21:04:40 pm »
Ogrzeję nieco kotleta ...
Znalazłem takie coś:
https://www.youtube.com/watch?v=-JtaaZJVgho&t=439s
Jak tylko córka odda mi kocura to biorę się za modyfikację. Kaset słucham tylko ja - tych nagranych jeszcze w akademiku :). Bogaty kolega miał odtwarzacz CD i wypożyczał kompakty na Słupeckiej w Warszawie. Kopiował je na kasety pobierając lekką prowizję. Początkowo wypożyczał na swoje potrzeby i gusta a z czasem zaczął prowadzić zapisy. Prowizja była stała więc jeśli było więcej zainteresowanych danym tytułem to wychodziło bez porównania taniej niż samodzielne wypożyczenie. Ech czasy ...
Tak wiec kaset nikt już nie słucha w Jaguarze i wpięcie w tor kaseciaka wygląda wielce zachęcająco a przeróbka też chyba głowy nie urywa. Mam jednak zamiar wyprowadzić kabelek na zewnątrz i traktować to jako normalne wejście aux. Przyznam, że miałem już ten mechanizm kasety wyjęty z mojego radia w nadziei, że zobaczę jakieś opisy pinów, które by ułatwiły znalezienie toru audio, niestety niczego nie znalazłem. Ciekawe jak ten gość to odkrył bo schematu radia jak dotąd nie znalazłem.
Dam znać co z tego wyjdzie
 Piotr

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 17, 2020, 11:06:27 am »
Mam tak zrobione od lat, kiedyś nawet to opisałem na forum.
Kabel jest wpięty za głowicą magnetofonową, bezpośrednie w procesor dźwięku. Wyciągnięty mały chincz z tyłu radio, przeciągnięty w okolice popielniczki. Tam podłączam mp3, teraz telefon. Dźwięk idealny. Działa jak przełączam na kasety, jak na fm to wiadomo radio. Zmieniarki nie mam.
Dałem kiedyś radio do swojego znajomego elektronika radiowego i mówię, że chcę coś do słuchania, jakiś transmiter lub podobne. A on popatrzył, i zrobił to w jedno popołudnie. Mówił, że prosta rzecz. Myślę, że każdy elektronik da radę.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2020, 14:18:46 pm »
No patrz, wątek na dwie strony a Ty dopiero teraz mówisz :)
A ja tu się doktoryzuję na Elektrodzie, kombinuję ze wzmacniaczami pośrednimi między radio a wzmak w bagażniku itp. ( bo poziom sygnału z odbiornika BT jest chyba niedopasowany ) , już prawie kupowałem ten przetwornik zza oceanu wpinany w zmieniarkę, kupiłbym tylko nie mogłem doczytać czy on zastępuje zmieniarkę czy może działać równolegle. Ciekaw jestem czy u Ciebie to to samo miejsce wpięcia co u tego Chrisa, piszesz wszak że podłączyłeś się za głowicą a on się wpina w złącze kaseciaka z płytą. Dummy_kasetę masz wsadzoną czy jakoś inaczej oszukane ?
Jakbyś znalazł gdzieś ten opis to załącz proszę jakiś link.
Piotr

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 18, 2020, 13:49:02 pm »
Dokładnie, kaseta bez taśmy. Oszukuje zamknięty mechanizm. Ja elektronikowi sugerowałem wpięcie w tor głowicy, a on powiedział, że zobaczy. Potem mi mówi, że bezpośrednio podał sygnał do procesora, pomijając głowicę.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 18, 2020, 15:22:40 pm »
Sam kupilem adapter ten z US z linku z pierwszej strony, okolo $100 i dziala juz rok, minusem jest brak mikrofonu i wejscia do niego, bede musial przy okazji zerknac do srodka czy aby sie nie daloby dodac.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 480
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 19, 2020, 10:46:26 am »
Cześć
Ten amerykański moduł zastępuje zmieniarkę czy dostępne są oba źródła ?
A jak oceniasz dźwięk CD kontra BT z ameryki ?

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 998
Odp: Muzyka w XJ przez bluetooth
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 19, 2020, 16:34:10 pm »
Wpinasz w port zmieniarki i zmieniarke w modul, obie opcje dzialaja, tyle tylko ze musisz wylaczyc BT zeby zmieniarka zaczela ponownie grac. Jesli chodzi o dzwiek nie ma absolutnie zadnej roznicy miedzy CD a BT z telefonu.