Autor Wątek: Jaguar XF Wymiana drzwi  (Przeczytany 1374 razy)

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Jaguar XF Wymiana drzwi
« dnia: Grudzień 12, 2019, 19:12:03 pm »
W moim "nowym" kocie mam przytarte drzwi i przedni błotnik. Nie chcę tego szpachlować, myślę żeby wymienić całe drzwi i błotnik.
Mam pytanie, czy do wersji poliftowej będą pasowały drzwi z przed liftu?
Poza tym przydałaby się jakaś instrukcja jak zdjąć boczki, nie chcę ich zmasakrować. W kilku autach zdejmowałem i sprawa jest z reguły prosta, jak się już wie jak to zrobić...
I jeszcze jedna prośba, czy odłączenie akumulatora może spowodować jakieś problemy z komputerem, kluczykiem itp. Czytałem kilka postów i zdania są różne...
Jak na razie nic nie wiem o Jaguarze, więc będę wdzięczny za pomoc.
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF Wymiana drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2019, 11:04:43 am »
Drzwi pasują, są takie same, a więc możesz bez problemu zamawiać drzwi z przed lifta, błotniki są inne.

Co do boczków, jak to dziewica nigdy nie rozbierana, to będzie trzeba dużo siły użyć, aby je ściągnąć.ąg

Tu masz fajny tutorial jak ściągnąć :
https://www.youtube.com/watch?v=TmNNVHMcbKw

Ale ogólnie powiem Ci, że jak chcesz sam przekładać drzwi to jest hardcore :p lepiej zrób to z kimś kto ma jakiekolwiek doświadczenie z przekładaniem :)

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Odp: Jaguar XF Wymiana drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2019, 18:01:12 pm »
Wielkie dzięki.
Co prawda nie przekładałem drzwi w Jaguarze, ale radziłem sobie z BMW, myślę, że sobie poradzę.
Bardziej obawiam się problemów po odłączeniu akumulatora i ewentualnego zablokowania kluczyka. Na tym forum czytałem o takich problemach, a rozwiązania problemu już nie znalazłem...
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p

Offline jakubbanan

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XF Wymiana drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:38:35 pm »
Wielkie dzięki.
Co prawda nie przekładałem drzwi w Jaguarze, ale radziłem sobie z BMW, myślę, że sobie poradzę.
Bardziej obawiam się problemów po odłączeniu akumulatora i ewentualnego zablokowania kluczyka. Na tym forum czytałem o takich problemach, a rozwiązania problemu już nie znalazłem...

BMW to inna bajka, sam wcześniej przed XF-em miałem E90, gdzie też coś grzebałem z drzwiami, jest duża różnica, ale bez problemu ogarniesz.

Wcześniej ściągnij błotnik przed drzwiami, bo będziesz miał problem ze śrubami. Jak zamontujesz nowe drzwi, to także, przed założeniem błotnika je ustaw. Na końcu błotnik.

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Odp: Jaguar XF Wymiana drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2019, 21:34:03 pm »
Dzięki, błotnik też nadaje się do wymiany więc będzie w komplecie, ale o kolejności montażu rzeczywiście nie myślałem.
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p

Offline Endrju

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Nie trzeba było pić!
Odp: Jaguar XF Wymiana drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2020, 13:17:36 pm »
Drzwi i błotnik wymienione, zostawiłem tą zabawę lakiernikowi, ale byłem obejrzeć w czasie wymiany, bez wątpienia potrzebna druga osoba z jako takim doświadczeniem.
Sam zająłem się wymianą całego mechanizmu zamka i szyb. Jeśli chodzi o boczki to problem jest rzeczywiście z dziewiczymi zaczepami, ale odpowiednimi narzędziami da się ogarnąć. W sumie nie ma większej filozofii niż w innych autach, powiedziałbym nawet, że nieco łatwiej. Brak poduszki powietrznej w drzwiach ułatwia sprawę. Odpięcie wszystkich kabli bez odłączania akumulatora nie wywala setki błędów jak zdarzało się to w BMW.
No i konstrukcja wtyczki i gniazdka w klamce - genialna.
Jedna rzecz na którą trzeba uważać to plastikowe zaczepy szyb, stary plastik lubi pękać... Na szczęście miałem drugi komplet na zapas.
Gdyby  nie problem z pękniętym uchwytem szyby, wymiana mechanizmu zamka i szyby to godzina roboty.
Dzięki za pomoc.
Po imprezie obudziłem się jako właściciel taniego (!!!) Jaguara XF. Nie pytajcie więc po co go kupiłem...

jest Jaguar XF 5.0
BMW 530 E60
BMW 540 E39
BMW 525 E39
BMW 523 E39
BMW 320 E46
Polonez (Borewicz)
Fiat 125p
Fiat 126p