Autor Wątek: Radio 2 din  (Przeczytany 1393 razy)

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Radio 2 din
« dnia: Listopad 30, 2019, 23:43:28 pm »
Witam, mam pytanie do osób które przerabiały temat. Kupiłem sobie radio 2din z androidem. I teraz moje pytanie czego potrzebuje do montażu tego radia. Pacjent to przedlift radio oryginalne to kaseciak premium (nie wiem czy jest różnica przy kablach między zwykłym a premium). Do radia które kupiłem jest przejściówka na iso. Z tego co patrzyłem są jakieś przejściówki z naszych wtyczek na iso, ale w opisie jest że nie działa po ich użyciu sterowanie z kiery i wzmacniacz oryginalny. Da się to jakoś podłączyć żeby wszystko działało?
Radio które kupiłem to dokładnie ten model z linku:
https://allegro.pl/oferta/radio-samochodowe-android-2din-wifi-kamera-4gb-ram-8659311350?snapshot=MjAxOS0xMS0yNVQyMzoxMzowNC43NDRaO2J1eWVyOzY1NGM5MzBiNzJlMzdlOTZkMDQ5ZDU0YmY3Njc5N2RmODE5OGY3NjU5NjVhODFlYzg2ODc2OTgxNDQ2YmQyYjQ%3D

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 633
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
GO HARD OR GO HOME...

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2019, 22:44:03 pm »
Znalazłem coś takiego https://car-tronic.pl/adapter-do-sterowania-z-kierownicy-jaguar-s-type-ctsjg0032-p9272 .Jutro powinno mi dojść i chyba powinno obejść się bez lutowania wtyczek.

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2019, 21:45:34 pm »
Ok temat sterowania z kiery ogarnięty, natomiast cały czas pozostaje temat ori wzmacniacza. Podłączał ktoś kiedyś to do innego radia niż ori? Da się to ogarnąć czy pozostaje tylko wymiana wzmacniacza na jakiś uniwersalny??

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2019, 16:56:24 pm »
Wzmacniacz ma sygnał podawany światłowodem. Są konwertery ACDC ale trudno powiedzieć czy to się sprawdzi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2019, 17:00:43 pm »
Po co ci oryginalny wzmacniacz? Kup nowy i zrób nową instalację. Ja tak robię. Wszystko będzie nowe. Stare fabryczne komponenty lądują w pudle w piwnicy.
Oczywiście wszystkie przeróbki robię tak by pozostały fabryczne wtyczki i kable. Moje będzie grać na nowym. Po co? Dla świętego spokoju. Mam już wszystko poza wzmacniaczem. Zastanawia mnie tylko to sterowanie z kierownicy czy ci będzie działać.

Offline Haenes90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Kocham to forum
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2020, 13:04:46 pm »
Chciałem zostawić seryjny żeby nie bawić się z nowymi kablami i dwa, że oryginalny wzmacniacz jest ładnie wpasowany z tyłu pod półką. Ale jak tam szukam to chyba jednak wpadnie wzmacniacz drugi i nie będę się z tym bawić. Co do sterowania dokupiłem jeszcze jedną przejściówkę i teroretycznie ma działać. Radio ma opcję przypisywania przycisków więc można to sobie ładnie poustawiać.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
  • Kocham to forum
Odp: Radio 2 din
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2020, 13:19:30 pm »
Ja postanowiłem zrobić tak by fabrycznego sprzętu nie ruszać. Za dużo mnie kosztuje to wszystko a nie wiem czy podczas ewentualnej sprzedaży auta ktoś będzie chciał  mi dopłacić za car audio, dlatego będzie szybki demontaż i wstawienie fabrycznego zestawu. Wzmacniacz planuję dać tam gdzie teraz była zmieniarka i navi w bagażniku.  Z całym zestawem audio postaram się zmieścić w 10-11 000 zł.