Autor Wątek: Kilka problemów, pytań, modyfikacji  (Przeczytany 1526 razy)

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« dnia: Listopad 25, 2019, 21:38:52 pm »
Mam nadzieje że wspólnymi siłami damy radę rozwiązać moje problemy, wpierw sprawy techniczne silnik 2.0D
-Czy da się kupić gdzieś uszczelki weżyka powrotnego od wtrysków? czy trzeba cały wężyk?
-Mam problem z okrągłą klapka od rozrządu, bylo wszystko ok ale sobie ją odkręciłem, od tego czasu cały czas mi cieknie olej z tej klapki, już nawet kupiłem drugą w zamienniku ale to była porażka, potem kupiłem oryginał i dalej cieknie? spotkał się ktoś z takim problemem?
- termostaty, przyszło zimno to wskaźnik temp dochodzi max do 1/4, co z tym zrobić? ruszać nie ruszać? auto grzeje git nic mu się tam nie dzieje więc nie wiem ale jeżeli nawet to jak sprawdzić który termostat dał ciała?
-Skrzynia biegów, po postoju dłuższym  nie ważne czy lato czy zima, po odpaleniu nie mogę wbić niskich biegów i wstecznego, muszę wbić 5 i potem już wszystko chodzi cacy, sprzęgło chodzi super, nie czuć jego zmęczenia, pompowanie pedałem kilka razy tez nic nie zmienia, tak sobie pomyślałem o linkach, co myślicie?
-Jak mogę po VINie sprawdzić czy oryginalnie mam tempomat?

-

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2019, 11:16:48 am »
Na przedostatnie o biegach mogeę ci zasugerować, że wina może leżeć w mechanizmie wybieraka, ale żeby go sprawdzić musiał byś go wyjąć, bo może łożysko w którym chodzi właśnie kończy swój żywot

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2019, 21:04:23 pm »
No i już jakis konkretny trop ale olać to ja się przyzwyczaiłem i mi to totalnie nie przeszkadza. Jeszcze pytanie odnośnie parkometrow, odkąd kupiłem nie działają, przemienialem i podmieniłem czujniki i nadal nie działa, jest tylko piiiiiip długi sugerujący awarię, kable są ok, czy przód będzie działał w uszkodzonym tyłem i odwrotnie? Można jakoś sprawdzić sprawność modułu?

Offline ziutek567

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 495
  • x-type 3.0 automat
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2019, 22:43:52 pm »
hak jest? czujniki cofania można sprawdzić dosłownie palcem. Musisz wrzucić wsteczny i dotykać środka palcem, powinien lekko pulsować jeśli nie to wiadomo wtedy który jest uszkodzony, czujniki z przodu chodzą cały czas. Jeśli wszystkie pipkają albo żaden nie pipka to wina pewnie leży po stronie centralki albo kabli, albo po prostu wykrywają ci hak jeśli go masz.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2019, 08:58:44 am »
haka nie mam, nie działa mi ani przód ani tył, w tyłu zimieniałem wiązkę bo była niepewna ale nic to nie pomogło, sprawdze jeszcze sprawność tych czujników

Offline Jack Fender

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2019, 18:01:43 pm »
Ja mam z przodu i z tyłu czujniki. Nie działają mi dwa z przodu. Jeśli któryś czujnik nie działa, to nie działa ani przód ani tył. U mnie czujniki włączają się pod zapięciu wstecznego (kiedy działały) i działa przód i tył. Jeśli chcę odpalić czujniki ręcznie, to naciskam przycisk przy oświetleniu na podsufitce z przodu. Na komputerze pokaże, który czujnik nie działa. Byłem i widziałem i będę wymieniał. Jeśli tylko czujniki, to zostanie mi cała wiązka tylna (miała być ewentualnie na części) i mogę poratować, jeśli ktoś będzie potrzebował. Pozdrawiam.
◄-- taki kolor X Type Estate 2,2d - 2006 ♂

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2019, 21:06:44 pm »
coś nie mogę ogarnąć tych czujników, z przodu bzyczą mi tylko 2 po prawej stronie a z tyłu 1, zmieniam miejscami i kicha, mam tych czujników chyba z 15, nie wierzę ze wszystkie lipa, muszę moduł podmienić zobaczyć

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2020, 20:08:37 pm »
Wywala mi błąd 3 tylnych czujników i błąd  b2477 niezgodna konfiguracja modułu sterującego dodatkowo c3575 kod usterki nieznany. Auto kupiłem już z nie działającymi czujnikami no i teraz się zastanawiam czy moduł jest uszkodzony czy zamontowany o jakimś innym numerze.

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2020, 19:21:47 pm »
Montuję konwerter RCA, ma ktoś schemat kostki radiowej? głównie chodzi o głośniki

Offline Kao

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • X-type 2.0
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2020, 20:28:41 pm »
to forum to jakieś opuszczone?

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2020, 20:39:03 pm »
to forum to jakieś opuszczone?

Może nie tyle opuszczone co w większości przypadków, potencjalni posiadacze Jaguarów nie należą do grupy "Home Made" czy DIY  ;D Ja też czasem czekam jakiś czas aż ktoś zerknie...

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Kilka problemów, pytań, modyfikacji
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2020, 22:25:59 pm »
Kao, http://www.jagrepair.com/JaguarXTypeElectricalOBDIIcodes.htm tam masz schematy - jak dobrze podumasz to znajdziesz to czego potrzebujesz.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG