Autor Wątek: Pompa wody  (Przeczytany 3280 razy)

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Pompa wody
« dnia: Listopad 13, 2019, 19:11:58 pm »
Dobry wieczór Państwu,

I oto w moim e-pace z przebiegiem 8000 padła pompa wody. Oczywiście nie było ich dostępnych od ręki, więc musiałem poczekać na wymianę 8 dni. Natomiast assitance Jaguara spisał się na medal. Podjechała laweta, która przywiozła XE zastępczy, zabrała E-Pace i potem nastąpiła procedura odwrotna.

Tak sobie napisałem, żeby ożywić forum :)

Offline mojomr

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2019, 21:56:38 pm »
Dobrze wiedzieć (o assistance). Choć wolałbym nie sprawdzać  :P

Offline kajoj

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Kocham to forum
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2019, 09:44:27 am »
Ja miałem przyjemność korzystania z assistance Jaguara już dwa razy (raz wypięta kostka od wspomagania a raz wymiana czujnika DPF) i za każdym razem podjazd lawety we wskazane miejsce, kilkadziesiąt minut później samochód zastępczy pod drzwi.

Pan z lawety mówił, że Jaguar ma jedną z najlepszych polityk jeżeli chodzi o assistance. Wspominał, że np w Mercedesie musisz się samemu martwić, a Jaguar zawsze staje na wysokości zadania.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2019, 19:18:53 pm »
Czy wiadomo co się dokładnie stało z pompą? Jakie były objawy? Wyciek czy może łopatki urwane? W którym serwisie naprawiałeś?
Pozdrawiam.

Offline Freeminder

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2019, 12:21:26 pm »
Dokładnie to nie wiem. Podałem objawy - silnik po delikatnym nagrzaniu i zaczyna się włączać wentylator na maksa, huczy jak jakaś maszyna budowlana, choć temperatura nie podnosi się ani trochę. Pan mówi - pompa wody siada i musimy ją wymienić (nie było na stanie, bo wszystkie się skończyły i musiałem czekać tydzień). Serwis na Waszyngtona - akurat państwo byli mili i rzeczowi oraz interesowali się tym, co mówimy, czego nie da się powiedzieć o sprzedawcach w tym salonie. Tam można pół dnia przestać przy jakimś samochodzie i może nikt do Ciebie nie podejść.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2019, 17:54:58 pm wysłana przez MicGin »

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.070
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2019, 07:50:01 am »
Problem z pompa wody to nie tylko epace - wystepowaly w wielu innych modelach z rodziny JLR.
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2