Autor Wątek: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej  (Przeczytany 3875 razy)

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2019, 20:33:42 pm »
No  niestety moi drodzy.... zgadzam się. Są debile którzy we MGLE jeżdżą na DRL !!! I jeżdżąc do pracy 25 km spotykam się z tym powiedzmy 2-3 przypadki na trasę rano. Wkurza mnie to na tyle, że chyba zacznę wysyłać filmiki z kamerki na Policję.
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline Marioicek

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2019, 01:26:34 am »
Cześć, to ja mam pytanko. Chcę poprawić jasność/widoczność w moim X-Type 2.0 jakie żarówki H1 polecacie, by stała się światłość?
Dzięki, pozdrawiam

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2019, 13:00:10 pm »
Regenerację lamp polecamy :-)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2019, 16:02:30 pm »
Ja polecam tylko zmianę na xenon.. Oczywiście ori nie jakieś zenony hid h1. Ori soczewka z odbłyśnikiem d2s  pasuje w miejsca montazowe w lampie. A jeśli masz więcej zdolności manualnych to kup rozbitą lampę z innego aut, w którym była np h7 i taki zestaw przełóż. Może trafisz bih7.. Nie będziesz potrzebował przynajmniej spryskow czy poziomowania.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline najkon

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Kocham to forum
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2019, 19:37:09 pm »
OK, panowie - pogadaliśmy, wiem jakiej barwy szukać, ale... jakie żarniki (żarówki) kupić?  :- pojecia
Wiem, że z literą D - są dla Xenon-ów. Teraz pytanie jaka cyfra oraz litera PO bo tego nie mam pojęcia. :)

Edit:
OK, znalazłem takie cUś - https://zarowkadoauta.pl/pojazd/jaguar-x-type-2001-2009/
oraz potwierdzający to wpis na forum: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,30439.msg242826.html#msg242826

więc do jazdy drogowej wrzucę te: https://allegro.pl/oferta/osram-d2s-cool-blue-intense-6000k-duobox-2szt-8292198947
Teraz dopasować żarówki drogowe - piszą, że tutaj powinny być H1 - ale też Xenonowe? z przetwornicą czy już zwykłe?
np. https://allegro.pl/oferta/osram-zarowki-h1-cool-blue-intense-xenonlook-4200k-8240924315

Edit 2
Jest w jakimś modelu X-ów regulacja wysokości świateł dla Xenon-ów z jakiegoś guziczka,suwaka?
W moim aby podnieść światła, trzeba zrobić to ręcznie pokrętłem na samym reflektorze podnosząc maskę do góry. A chciałbym to zautomatyzować, i wstawić jakiś moduł co bym mógł z poziomu fotela tym sterować :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2019, 20:26:40 pm wysłana przez najkon »
X-Type 3.0 v6 AWD High manual + LPG KME

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2019, 20:55:26 pm »
Kupić masz d2s. Na światła drogowe zwykle h1. Jeśli masz ori xenon to nie masz regulacji z pozycji fotela bo robi to automat. Ty masz mieć ustawiony prawidłowy poziom dla podstawowego obciążenia. Palniki najlepiej kup osram night breaker lub gm fioletowe bo mają o dziwo bardzo zbliżone parametry a cena gm to ponad połowa osramow NB. Dla mnie graniczna temperatura barwowa to 5000K.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline nadziak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2020, 16:26:38 pm »
Zniechęcony ciągłym wymienianiem żarówek i słabym efektem świecenia świateł krótkich, postanowiłem radykalnie się z tym rozprawić.  Zastosowałem "żarówki" LED z oprawkami H1. Reflektory przy okazji wymyłem. Efekt jest taki że wreszcie światła krótkie w X-type nadają się do użytku. Świecą podobnie jak fabryczne xenony w np Peugeocie 607. Rozkład światła bardzo dobry, odcięcie idealne. Teraz będę musiał do kompletu zmienić w długich, bo i kolor i jasnośc są słabe z porównaniu z krótkimi :-)
Mini GTI 1380
MG F
2008 X-Type Sovereign 3.0
Suzuki LJ 80
Suzuki Boulevard C50/C800

Offline szpadel68

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • DIAGNOSTYKA LandRover Jaguar Fiat Nissan VW TOYOTA
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2020, 09:56:52 am »
Ja przepraszam że przerywam ale z niezależnych testów i testów własnych wychodzi mi na to że Xenon w dalszym ciągu jest lepszy niż LED. LED'y mają bardziej skupioną wiązkę i nie mają takiego zasięgu mimo że są jaśniejsze ale to subiektywne wrażenie. Tyle z mojej strony.

Pzdr.
Jaguar X-Type 2.0 D (115kW) Estate (SPRZEDAM)
Peugeot 407 1.6 HDi (jest)
TOYOTA RAV4 2.0 4x4 SXA10L (jest)
Citroen C8 2.0 HDi Exclusive (jest)
Fiat Barchetta 1.8 16v (SPRZEDAM)
Jeep Grand Cherokee 5.2 (BYŁ)
VW Golf IV GTi 1.8T (162kW) (BYŁ)
...

Offline nadziak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2020, 12:39:20 pm »
Nie da się powiedzieć co "lepsze" LED czy xenon. Można natomiast na obu źródłach światła zrobić reflektory dobre i takie sobie. Palnik d2s ma 3200-3800 lumenów, LED przy tej samej mocy elektrycznej może mieć ponad 5000 lumenów. Barwę światła w xenonie można minimalnie regulować domieszkowaniem gazu, w LED można dowolnie kształtować składem luminoforu. Przyszłość należy do LED.
Mini GTI 1380
MG F
2008 X-Type Sovereign 3.0
Suzuki LJ 80
Suzuki Boulevard C50/C800

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 12, 2020, 20:24:57 pm »
Przyszłość należy do LED.
Homologacja należy do D2S/H1 :-)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline aksel

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 12, 2020, 22:39:33 pm »
Xenon nawet się nie umywa do fabrycznych ledów. Ledy mam w mondeo, xenony mam w x-ie i w espace, różnica w światłach jest kosmiczna, oczywiście na plus ledów.
są:
x type 3,0
Ford Mondeo Hybryd
Citroen C5
Citroen C-elysee
Renault Espace
Renault Trafic

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2020, 09:41:24 am »
A w jakim stanie masz ksenony? Bo ja swoje miałem w sumie w nienajgorszym, ale gdy zrobiłem regenerację przy okazji wymiany klosza, to okazało się, że róznica przed i po była kolosalna. No i dochodzi kwestia homologacji... Mogą być nawet świetnie ustawione, ale w przypadku kolizji i dużego pecha jak zauważy to ubezpieczyciel lub cwany uczestnik kolizji to cóż ... Będziesz miał przechlapane.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2020, 12:39:37 pm »
Zniechęcony ciągłym wymienianiem żarówek i słabym efektem świecenia świateł krótkich,

Wymieniałem prawą od krótkiego 2 razy i tez mi wystarczy więc rozumiem doskonale  ;D
Możesz napisać konkretnie jakie te ledy kupiłeś? Producent, oznaczenie itp.?
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005

Offline nadziak

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 13, 2020, 17:15:19 pm »
Kupiłem te: https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-slim-h1-b5-csp-seoul-12-24v-dzien-noc-7671741120?fromVariant=8194805894
Z aliexpres kupisz taniej ale ja akurat miałem auto w naprawie i mało czasu na zakup. Te działają dobrze nawet w reflektorach lusterkowych, w soczewkowych można zastosować tańsze z większą powierzchnią diód.
Po kilku dniach jeżdżenia wnioski: konieczna wymiana żarówek w długich na mocniejsze i bardziej białe, oraz w przeciwmgielnych na żółte.
Mini GTI 1380
MG F
2008 X-Type Sovereign 3.0
Suzuki LJ 80
Suzuki Boulevard C50/C800

Offline scyzor

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Jest 5 psów i kot, to to teraz jeszcze duży kot :D
Odp: Jakie żarówki - Xenon + LEDy do jazdy dziennej
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2020, 08:04:14 am »
Dzięki za odpowiedź kolego. Mam soczewki... i zero pojęcia jakie tam zastosować LEDy... podpowiesz coś?
A te z aukcji to cena za sztukę? Z opisu nic nie wynika a obrazek sugeruje komplet...
Rozumiem, że wchodzą i dają się uszczelnić?
X-Type 2,5 benzyna, manual, 2005