Autor Wątek: Amortyzatory wymiana  (Przeczytany 5266 razy)

Offline Zioma54

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Amortyzatory wymiana
« dnia: Październik 21, 2019, 21:05:10 pm »
Witam.Jestem tu nowy i słaby w temacie mechaniki całe życie auto służbowe więc postanowiłem sobie kupić kota 2008 rok 4.2 ,ale moje pytanie jest następujące. Byłem na stacji diagnostycznej i wyszło mi że amorki prawy przód oraz prawy tył są padniete 20% z tym że kotek nie opada i pytanie brzmi czy trzeba wymieniać parami i czy aby konieczna jest wymiana. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Konrad

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 777
  • JCPF Club Member
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2019, 23:48:04 pm »
Amorki zawsze wymienia się parami, tak samo hamulce, tulejki itp.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2019, 07:55:56 am »
No i pakujesz nowego Kolegę na kosztowną minę, Szanowny Globalny Moderatorze. Te teorie wymian parami to wymysł producentów samochodów, firm handlujących częściami i warsztatów głoszony po to, żeby zarobić podwójnie na wymianie jednego uszkodzonego elementu.
Nie trzeba wymieniać parami Kolego Zioma54, nawet nie trzeba wymieniać tylko można naprawić te amorki np. w firmie Nagengast z Trójmiasta, albo w firmie Balux z Barczewa koło Olsztyna. Taka naprawa kosztuje tylko ułamek części nowego amortyzatora i jest skuteczna oraz trwała.
A koszt czterech nowych amorków/ bo masz słabsze jeden przedni i jeden tylny/ do Twojego 4,2 otarłby się pewnie o wielkość ceny zakupu, którą wydałeś na autko
Pozdrawiam :)

Offline Zioma54

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Kocham to forum
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2019, 08:53:41 am »
Dzięki za podpowiedź zadzwonię sobie do nich i dowiem się jak wygląda taką akcja regeneracji.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2019, 14:36:10 pm »
Nie wierze że regeneracja bedzoe kosztowac ok 400 pln.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2019, 21:30:55 pm »
I nie będzie kosztować 400zł/szt. Nagengast ceni sobie osobno regenerację części pneumatycznej i osobno hydraulicznej każda sekcja po 1300zł także za komplet 2600zł ( takie ceny podają na Allegro, chciałem wkleić link ale chwilowo brak aukcji).
Drugi wybór używka 700zł, kolejny nowy Arnott 3000 lub Chińczyk nówka na gwarancji 2 lata za 850zł.
Mój stoi właśnie we Wrocławiu na wymianie tyłu L + P na Chińczyki, wymiana plus adaptacja także nie można tego wymieniać samemu w garażu ( tzn można ale auto i tak musi trafić do serwisu na adaptację).
Amory mam już założone, adaptacja zrobiona, auto czeka do jutra w serwisie bo czekamy na efekt po nocy. Jak będzie ok, dam znać.
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2019, 10:03:04 am »
Sprawdź na innej stacji diagnostycznej najpierw. U mnie kiedyś wyszło że mam do wymiany - nie wymieniłem bo się nic nie działo i zgadnijcie. Następnym razem wyszło że są dobre.
Jak już będziesz musiał wymienić to nie wymieniaj parami, tylko wystarczy 1 szt. bo to pneumatyka.
Moim zdaniem jak wymieniać to na nowe i nie bawić się w regenerację i ryzykować że za chwilę znów padnie.. Ale to tylko moje prywatne zdanie.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 991
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2019, 11:34:51 am »
Dokładnie , ja swojego sprawdzałem przed zakupem i miałem na prawym przednim 3 % ( też myślałem , ze do wymiany ) . A w następnym roku robiłem przegląd i wyszło , że ma 55 % ( czyli tak jak cała reszta mniej więcej ) . Z diagnostą sprawdzaliśmy różnice na odpalonym i zgaszonym silniku , i zawsze na odpalonym miał rozbieżność z 15 % na którymś kole względem reszty , na zgaszonym udało się uzyskać normalny wynik dla każdego koła . Tak jakby komputer po wyłapaniu ( dużego skoku koła ) korygował to zmniejszając ciśnienie w układzie dla zwiększenia komfortu ( co ciekawe na odpalonym podczas badania załączał się kompresor tak jakby do uzupełniania ciśnienia ) .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 763
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2019, 18:34:14 pm »
Stacje diagnostyczne powinny co roku kalibrować sprzęt a w rzeczywistości mało kto to robi bo "to kosztuje" więc takie później wychodzą wyniki że co stacja to inne wskazania.

Offline Alef Zero

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 67
  • xj8 2004
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2019, 08:46:51 am »
Regenerowałem 2 lata temu w Nagengast i kosztowało to ok. 900 zł. Jestem zadowolony , amor do dzisiaj działa świetnie, wymieniałem sam i nie była potrzebna adaptacja. Jeśli faktycznie dzisiaj to kosztuje 2600 to raczej nieopłacalne ( nie bardzo chce mi się wierzyć w taki wzrost ceny ). Pneumatyki nie trzeba wymieniać parami. I sprawdzać amorki trzeba na wyłączonym bo faktycznie komp stara się reagować na drgania diagnostyczne i wyniki mogą być zafałszowane.

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2019, 16:24:20 pm »
Taką cenę podają na Allegro, każda sekcja po 1300zł. Tutaj ogłoszenie innej firmy ale cena ta sama 1299zł tylko za część hydrauliczną.
https://allegro.pl/oferta/amortyzator-jaguar-xj-x350-x358-xj6-xj8-7438349805

Generalnie ja jest po wymianie na zamienniki po 850zł sztuka NOWE także regeneracja albo zakup używanych wg mnie nie opłacalny. Firma z Niemiec 30 dni na zwrot i 2 lata gwarancji. Wymiana i adaptacja wykonana we Wrocławiu w ECS myślę że znany serwis w grupie i to nie tylko użytkownikom w Wrocławia i okolic.

Testowaliśmy u nich go 2 dni, ja zrobiłem ok100km i zachowują się poprawnie. Przodu na przeglądzie w kwietniu miałem 68% lub 72% nie pamiętam już w tej chwili ale wg mojego odczucia nowe tyły zachowują się lepiej. Na pewno przyjemniej przejeżdżają przez progi zwalniające. Testowałem też wjazd przodem i tyłem na krawężnik i tył mniej się buja ale może też bo jest lżejszy. Narazie mogę tyle powiedzieć.

« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2019, 16:30:00 pm wysłana przez pirullo »
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2019, 16:39:08 pm »
Znalazłem ogłoszenie Nagengast: 1320zł jedna sekcja!
https://allegro.pl/oferta/amortyzator-jaguar-xj-xj6-xj8-po-2003-regenerowany-7116488057

Oferta dotyczy naprawy części hydraulicznej lub części pneumatycznej. W przypadku tego modelu, prosimy o przesłanie Państwa amortyzatora wraz ze zleceniem naprawy, z dokładnym opisem usterki. Na tej podstawie i po badaniu wstępnym, telefonicznie potwierdzimy konieczne naprawy oraz związane z tym koszty.
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline pirullo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2019, 15:22:15 pm »
Po przejechaniu ok1000km mogę powiedzieć że amortyzatory zachowują się co najmniej prawidłowo. Przejechały już ponad 1000km z czego ponad 500km z pełnym obciążeniem (4 osoby + bagaż), testowałem je na kostce brukowej, autostrada prędkość do 180km/h (auto wiadomo że pojedzie szybciej ale nie czuje takiej potrzeby).
Nie czuję niczego nie pozytywnego, same plusy auto prowadzi się pewnie przy niskich jak i wysokich prędkościach. Tył zrobił się w moim odczuciu pewniejszy jakby sztywniejszy w porównaniu z przodem (przód oryginał 180000km na stacji diagnostycznej 68%).
Auto od wymiany najdłużej stało nie używane narazie ok2dni nie widać po tym czasie było żadnej zmiany w wysokości.
Podczas testowania go w ECS wyszło że prawy przód też prawdopodobnie lekko upuszcza powietrze (należy odłączyć akumulator, wtedy auto samo się nie poziomuje cały czas i wizualnie można ocenić gdzie opada). Zamówiłem też nowe tej samej firmy na przód, także za tydzień będę miał nowy komplet na całym aucie. Będę zdawał relację na bieżąco.
XJS 4.0 1992
XK8 1997 (sprzedany 2021)
XJ 4.2 2003
XK 4.2 2007

Offline kwintek1992

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2019, 20:36:04 pm »
Ktoś może przerabiał zawieszenie na gwint bądź zwykłe zawieszenie ? Są jakieś konwersje czy coś , jak tak to jakie koszta ?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Amortyzatory wymiana
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2019, 09:47:10 am »
Do zestawy na sprężynach dedykowane ok 8000 za kpl. Jeśli mowa o air to już temat dla firmy zajmującej się na codzien. Jeśli do eski wkładają miechy to tu tym bardziej będzie szło. Kwestia zgrania elektroniki.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.