Autor Wątek: Wymiana wahaczy przednich górnych  (Przeczytany 1950 razy)

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Wymiana wahaczy przednich górnych
« dnia: Październik 17, 2019, 15:50:06 pm »
Witam, mam do wymiany przednie górna wahacze bo chyba sworzeń nie występuje oddzielnie.
Znalazłem nowe zamienniki NTY za 230zł sztuka. Czy ktoś się orientuje co to jest warte ? Oryginały kosztują ~750zł
Aby wymienić te wahacze z tego co widzę trzeba wyciągnąć amortyzator bo śruby kolidują z nim. Czy potam jak go założymy i podłączymy nie będzie problemu z nimi, czy wszystko powinno automatycznie się ustawić ?
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Wymiana wahaczy przednich górnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2019, 22:06:37 pm »
Odepnij sobie akumulator najpierw bo ten skurczysyn raz się ustawi w pozycję podnośnika a raz będzie próbował się poziomowac.

Druga sprawa jak już wymienisz to wiadoma sprawa nie będziesz miał powietrza w amorze (bo musisz go wyjąć). Tu by się przydał komputer żeby podpompowac ale można to obejść. Nie opuszczasz do końca auta, tak żeby rant błotnika zrównał się z opona i odpalasz furę. Wypoziomuje się powoli
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Wymiana wahaczy przednich górnych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2019, 22:11:57 pm »
Warto sprawdzić poziom zerowy tył i przód ma inne wartości. Na YT jest fajnie wyjaśniony film jak wymienić amory belistein. Warto go obejrzeć przed ingerwncja w układ.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Wymiana wahaczy przednich górnych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2019, 08:45:29 am »
Znalazłem film, wygląda wszystko prosto, tylko odłączyć akumulator. Zamówiłem oryginalne wahacze bo nie będę ryzykował że za rok znów trzeba będzie wymieniać.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: Wymiana wahaczy przednich górnych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2020, 16:00:39 pm »
Siemanko
Wymieniłeś już może te wahacze? Pytam, bo gdzieś w necie widziałem schematy coś jakby z EPC do tych wahaczy z opisem śruby "adjustment bolt" czy jakoś. Oglądałem to u mnie na ile się da i nie mogę tam zobaczyć nic co by było regulacją. Jestem po prostu ciekawy czy górny wahacz ma regulowane wychylenie a jeśli nie to dlaczego :)
Pozdr.