Autor Wątek: Jag x300 problem z odpaleniem/alarmem  (Przeczytany 1053 razy)

Offline picasso459

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Jag x300 problem z odpaleniem/alarmem
« dnia: Październik 11, 2019, 10:07:52 am »
Witam wszystkich forumowiczów :-bry

W temacie jaguarów jestem raczej zielony, mój nowy nabytek kupiłem kilka dni temu. Silnik 4,0. Samochód ma tylko 2 kluczyki bez pilotów. Po wyjęciu aku i ponownym włożeniu coś blokuje zapłon. Gdy przekręce kluczyk w 2 pozycje na radiu pojawia sie napis err i cos pika. Gdy przekrece kluczyk bardziej na desce zapala sie srs airbag i rozrusznik nie daje zadnego znaku. Czy ktoś miał podobny problem?


Offline Sabbath

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 161
Odp: Jag x300 problem z odpaleniem/alarmem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2019, 14:47:13 pm »
Sprawdz włacznik uderzeniowy, jest po prawej stronie pedału gazu "inertia switch" wciśnij go i powinno być ok.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Jag x300 problem z odpaleniem/alarmem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2019, 12:35:31 pm »
Jeśli pika i po przekręceniu na zapłon przestaje, to Immo się rozblokowuje, czyli to jest OK..
Sprawdź czy na wybieraku biegów Podświetla się na czerwono "P". Albo "N". Jeśli nie, to pomachaj tak lewarkiem, żeby się podświetliło.
Jeśli masz kluczyk na zapłonie to Check Engine się świeci? Jeśli silnik nie pracuje, to powinien się świecić.
Jeśli nie, to najpewniej zdechł Body Control Module. Jest za schowkiem pasażera.

Na szybko to tyle chyba. Jak chcesz mieć piloty, to możesz szukać z Jaga, albo z Saaba 9000. Normalnie można sobie samemu zakodować.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<