Autor Wątek: Xj8 4.0 v8 - częste ubytki płynu, dziwny przypadek...  (Przeczytany 5360 razy)

Offline Majestic

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Xj8 4.0 v8 - częste ubytki płynu, dziwny przypadek...
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 20, 2020, 21:55:37 pm »
Każdy Jaguar jest cudem samym w sobie ale także cuda generuje ! (modele do 2003 roku, potem to już "panie, bez cudów !")
W "workshop manual" jest trochę opisów testów systemu chłodzenia, ale może wystarczy na początek sprawdzić, czy to hydraulika (chyba już nie ?) czy elektryka. Tam są dwa elementy czysto elektryczne: sensor na zbiorniku zapasowym płynu (expansion tank) - trzeba zdjąć ten zbiornik, wyjąć sensor (coolant level sensor), wyczyścić i sprawdzić jak chodzi. Na początek odłączyć (kiedy się akurat kontrolka nie świeci) i zobaczyć, co się pojawi.
Drugi element to jest wyłącznik sygnału ostrzegawczego (coolant level switch) - nie wiem, gdzie on jest, pewnie gdzieś pod zegarami. Też może być walnięty (kiedy włączony to pojawia się sygnał, ale nie wiem co go włącza).
Tak czy siak, jak się upewnisz, że nic nie przecieka (także do cylindrów) to kolej na elektryka. Albo w odwrotnej kolejności.
Ja już właśnie odpuściłem sobie specjalistów od wszystkiego (w jagu) bo tak naprawdę są od niczego. Skrzynię zrobili mi specjaliści od skrzyń automatycznych (Mak Trans w Warszawie) - dwa tysiące zamiast siedmiu, jak krzyczał specjalista od Jaguara. Tylne zawieszenie oddaję do mechanika od zawieszeń - zobaczymy co będzie
Norbert Senior

Offline Wentyl

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Kocham to forum
Odp: Xj8 4.0 v8 - częste ubytki płynu, dziwny przypadek...
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 17, 2020, 20:18:01 pm »
witam wszystkich

po niemal 3 miesiącach jest winowajca - cholerny czujnik w zbiorniczku wyrównawczym!
płyn nie schodzi, kontrolka nie świeci (oczywiście ta od płynu, bo check ma się nadal dobrze)
z czystym spokojem jadę na rajd górski

do zobaczenia
wentyl