Autor Wątek: Problem - błąd p1108  (Przeczytany 1257 razy)

Offline s0pelek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Problem - błąd p1108
« dnia: Październik 09, 2019, 19:42:11 pm »
Witam przeszukałem internet, forum i w Google. Niestety nic nie znalazłem, a mianowicie mam problem z moim x-em 2.1 v6. Do pewnego czasu chodził normalnie, pewnego dnia postawiłem go pod domem i gdy trochę postał (kilka godzin) zaczoł dziwnie się zachowywać, falował na niskich obrotach wogule nie reagował na dodawanie gazu przejechałem nim w bulach jakieś 15 km i z gasilem. Przy następnych próbach odpalenia było już coraz gorzej krztusil się falował i gas. Dodam że jak auto postoi trochę to odpali a po chwili gaśnie. Żeby wykluczyć układ zapłonu potraktowałem go plakiem i chodzi normalnie. Przeswietlilem go skanerem obd wyskoczył mi błąd p1108 czy to może mieć wpływ, check engine brak. Od czego zaczać? Ktoś miał podobne problemy?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2019, 11:33:43 am wysłana przez MicGin »

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: PROBLEM
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2019, 20:12:39 pm »
P1108 to map sensor czyli czujnik ciśnienia w kolektorze i może on mieć wpływ na takie zachowanie auta.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline s0pelek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: PROBLEM
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2019, 20:51:05 pm »
Ten błąd to może być spowodowane uszkodzeniem sensora czy błędnego odczytu np. Wynikające zbyt wysokiego ciśnienia w dolocie bądź nieszczelności układu dolotowego? Ale czy przy tym by nie wywaliło check?

Offline s0pelek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Kocham to forum
Odp: Problem - błąd p1108
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2019, 19:08:52 pm »
Witam ponownie. Dzis sprawdziłem w czasie zeczywistym ten map sensor podpinajac skaner OBD na zgaszonym silniku ciśnienie wskazywało jakieś 97 kph
Po kręceniu rozrusznikiem i pompowaniem pedałem gazu odpalil lecz chodził jakby chciał a nie mogl po czym zgasł. Podczas jego kulejacej pracy skaner pokazał że na czujnik map jest 70 parę kph czyli raczej to nie wina czujnika skoro odczyty jakieś ma dodam że już błędu nie ma.