Autor Wątek: Nie działa prędkościomierz, pytanie o panel nawiewu i inne. 2.9 88 rok.  (Przeczytany 1310 razy)

Offline GrzegorzS

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
  • Kocham to forum
Witam Wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum. Mam takowe problemy w moim XJ40 2.9 88 rok.
1. Od kiedy posiadam auto nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów. Nie wiem od czego zacząć. Gdzie najpierw szukać przyczyny?
Wtyczki są wpięte w zegary, jedynie pod lewą osłoną znalazłem wtyczkę - nie wiem od czego? I brak jakiejś masy jak na foto, choć wątpię aby to miało jakiś wpływ. Bardziej stawiał bym na jakiś napęd, impulsator licznika, gdzie go szukać? Domyślam się że z tyłu?
2. Wytłumaczy mi ktoś jak obsłużyć ten panel - nawiewu? Bo wstyd się przyznać, ale jest dla mnie dość skomplikowany... Nie wiem gdzie się ustawia na twarz, gdzie na nogi itd. Domyślam się że mam coś nie tak z ogrzewaniem. Ciepłe tylko na nogi reszta zimne. Da się ustawić tylko na szybę, nogi wieją cały czas. Ogólnie w sumie poza regulacja siły nawiewu w sumie nic się nie zmienia.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Nie działa prędkościomierz, pytanie o panel nawiewu i inne. 2.9 88 rok.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2019, 08:34:32 am »
Panel ogrzewania nie udostępnia opcji ustawiania kierunku nawiewu, tzn. jest ona ograniczona dla użytkownika. Tym rządzi automat. Jedyne co to możesz wymusić szybę przednią. Ogólnie: kierunki nawiewu są sterowane pneumatycznie (podciśnieniowo) i przez serwo motory. Przeważnie jak coś nie działa to problem jest z podciśnieniem, lub z klapami sterowanymi przez serwomotory. Tu masz jak obsługiwać panel.

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Nie działa prędkościomierz, pytanie o panel nawiewu i inne. 2.9 88 rok.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2019, 10:30:37 am »
Czujnik prędkościomierza znajduje się przy lewej flanszy dyferencjału, jest to cewka z rdzeniem, łatwa do weryfikacji.
XJ40, XJSC , XJR