Autor Wątek: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.  (Przeczytany 4328 razy)

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« dnia: Sierpień 23, 2019, 13:12:42 pm »
Proszę, oto dane firmy której zleciłem regenerację: Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski TELEFON 790-203-953 (Łódź) tutaj link do ogłoszenia na olx: https://www.olx.pl/oferta/regeneracja-naprawa-eaton-m45-m112-m62-m65-m90-mercedes-jaguar-CID619-IDk0qoN.html

Mając zaufanie do forum wysłałem swój kompresor do tej firmy i bardzo tego żałuję.
Wysłałem pod adres podany po kontakcie telefonicznym i różniła się nazwa firmy i adres ale numer telefonu się zgadzał, a człowiek wydawał się sensowny, wydawał.
Zapłaciłem ponad 3 tyś. za parodię a nie regeneracje, , usłyszałem że wina pracownika że nie dopatrzył itp. wymalowany farbą po nieoczyszczonych powierzchniach , farba odchodzi od rotorów, cały wymalowany na czarno , jak mnie zapewniano to znak firmowy zakładu, a technologia chroniona tajemnicą. Odesłałem kompresor do reklamacji i kamień w wodę. Ani kasy ani kompresora. Zrzucanie telefonu jak dzwonię , ręce opadają.
Poniżej załączam moją korespondencję.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2019, 13:25:21 pm wysłana przez Gniewosz »

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2019, 13:29:45 pm »
W takiej sytuacji nie miałem innego wyjścia.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2019, 19:11:08 pm »
Gniewosz,

użyłeś niefortunnego zwrotu "Mając zaufanie do forum ...", a przecież Forum, to zbiór osób na nim skupionych, więc nie możesz mieć zastrzeżeń do Forum, które jest jedynie nośnikiem wiedzy. Wiedzy dobrej i złej, ale rok 1989 przyniósł nam uwolnienie od cenzury i Administrator Forum nie wnika w teksty na nim umieszczone, jeśli nie naruszają netykiety i ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania.
Nie wiń papieru, że ktoś na nim popełnił błąd. Wiń autora.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2019, 19:17:34 pm »
JCPF,
jako Administrator tego Forum, nigdy nie bierze udziału w sporach, ale bardzo chętnie prowadzi do ugody między stronami.
Do ugody potrzebna jest wola dwóch stron sporu.

Otrzymaliśmy na mail JCPF Raport wzywający nas do usunięcia tego wątku, ale nie widzimy w tym wątku żadnych naruszeń netykiety, żadnych wulgarności, czy też epitetów, którymi strony by się obrzucały, więc nie widzimy powodu, aby ingerować w czyjeś teksy, choćby nawet poprzez ich usunięcie.

Otrzymany Raport:
"W dniu 2019-08-26 15:18, Adprojectspzoo@gmail.com napisał(a):

Następująca wiadomość, "Odp:  UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski." napisana przez Gniewosz została zaraportowana przez Adproject na forum, które moderujesz:

Temat: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=40173.msg307532#msg307532
Centrum moderacji: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?action=moderate;area=reports;report=89

Raportujący zostawił następujący komentarz:
Oszczerstwo i pruba wyludzenia zwrotu pieniedzy. Prosze o usuniecie tych wpisow gdyz jest to naduzycie dzialajace na szkode mojej firmy i jej interesow. Jesli nie zostanie to usuniete w terminie natychmiastowym sprawa zajmie sie sad. Pozdrawiam"

Odpowiedź JCPF (Administratora):

"Do: Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski

Słusznie, jeśli czujecie się pokrzywdzeni i uważacie, że tekst na Forum jest pomówieniem, powinniście oddać sprawę do sądu, z: Art. 212 Zniesławienie
(Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny)
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
............................................................................
Administrator Forum nie jest sądem, nie jest stroną upoważnioną do rozstrzygania sporów.
Forum, to jedynie nośnikiem wiadomości, a nie można winić papieru za tekst na nim umieszczony.

JCPF, jako Administrator Forum, nie jest Wydawcą, korektorem, cenzorem, więc jedynym odpowiedzialnym na umieszczenie tekstu na nośniku, jest autor tekstu.

Administrator wpływa na tekst tylko wtedy, kiedy naruszane są zasady netykiety, pojawiają się wulgarności, epitety.
W takich wypadkach Administrator nie ingeruje w tekst, a usuwa całość. 

Zadaniem Administratora jest obserwacja, a nie stawanie po którejkolwiek ze stron sporu.

Obserwując ten wątek, nie zauważyliśmy, aby ktoś naruszył zasady netykiety, a większość wątku, to są załączone scany z komunikatora przedstawiające korespondencję między stronami sporu, więc czytelnik sam może sobie wyrobić zdanie na temat tej sytuacji.

Jeśli Wy czujecie się poszkodowani, możecie załączyć swoje kontrargumenty.

Generalnie, zadaniem każdego Forum, już od czasów rzymskich, jest wymiana argumentów, opinii, racji.

Załączymy Wasz sprzeciw na Forum, aby czytelnicy poznali i Wasze zdanie, ale musicie poprowadzić dialog dalej, co zapewne pomoże stronom dojść do porozumienia, czego Wam serdecznie życzymy.

Czekamy na wniosek dwóch stron sporu o usunięcie tego wątku, co będzie najlepszym dowodem na porozumienie, ugodę, do jakiego strony doszły.

Pozdrawiam w imieniu JCPF,
---
Sławomir Kempa
Rada Fundacji
Jaguar Club Poland Foundation "

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2019, 20:59:21 pm »
Raportujący zostawił następujący komentarz:
Oszczerstwo i pruba wyludzenia zwrotu pieniedzy. Prosze o usuniecie tych wpisow gdyz jest to naduzycie dzialajace na szkode mojej firmy i jej interesow. Jesli nie zostanie to usuniete w terminie natychmiastowym sprawa zajmie sie sad. Pozdrawiam.

Oczekuję zwrotu powierzonej Panu mojej części (kompresor) i oczywiście po regeneracji , nie oczekiwałem zwrotu pieniędzy tylko wykonania usługi  na poziomie jaki Pan gwarantował. Jeśli Pan się wstydzi zadzwonić , bo od dłuższego casu nie odbiera Pan ode mnie telefonu, możemy tą sprawę rozwiązać na forum. A przed sądem jeśli pan chce to sobie możemy porozmawiać , bo złożyłem już wszystkie dokumenty z art. 284. KK. w pana rejonie w Łodzi. Mogę je wycofać jeśli wykaże Pan odrobinę chęci ze swojej strony. Pozdrawiam.

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2019, 21:02:18 pm »
Czekam na propozycje. Oczywiście usunę post po rozwiązaniu sprawy. Jest to chyba jedyna forma nacisku wobec nieuczciwych praktyk. Pozdrawiam i życzę rozsądku.

Offline bananix

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • XF 3.0 S/C
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2019, 21:28:40 pm »
Gniewosz, przykro się to czyta, zwłaszacza że sam dałem kontakt do tej firmy. W moim przypadku demontaż, wysyłkę, odbiór i montaż wykonywał serwis, nie widziałem kompresora po regeneracji - mam nadzieje że nie był w takim stanie jak twój...


Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2019, 22:14:11 pm »
Facet już ewidentne znudził się prowadzeniem firmy, bardzo dobrze że opisałeś sytuację, będziemy wiedzieć gdzie nie wysyłać

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2019, 11:38:31 am »
Pan z firmy ADE ew. AP Project Sp. z o.o. zadzwonił 30 min temu, i poinformował mnie o dostarczeniu kompresora do rzeczoznawcy aby udowodnił że jest zregenerowany prawidłowo. Bardzo cieszy mnie ta informacja. Mam nadzieję że sytuacja znajdzie właściwy finał. Tak jak obiecałem jeśli będę miał już go u siebie, wykasuję ten wpis. Myślę że ta sytuacja będzie niezłą przestrogą dla osób które, pisząc ładnie "nie profesjonalny" sposób traktują klientów. Czekam dalej.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2019, 12:54:18 pm »
Podobna sytuacja z pewna polecaa firma od regeneracji reflektorów. Dwu krótna wysyłka i nadal lampy nie zrobione zgodnie z ustaleniami.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2019, 13:49:32 pm »
Gniewosz,
napisałeś "Mam nadzieję że sytuacja znajdzie właściwy finał.", więc wycisz na jakiś czas sprawę, nie umieszczaj kolejnych zdjęć, nie nakręcaj siebie i czytelników.
Już wszyscy znają Twój problem, więc nie trzeba "dolewać oliwy do ognia" i skupiać na sobie uwagi.
Spokojnie poczekaj na zakończenie tematu poza Forum, a potem zamknij temat na zawsze.


* Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.
Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci.
Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami.

Offline Gniewosz

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • X308 XJR
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2019, 14:06:49 pm »
OK. Nie ma sprawy.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 252
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: UWAGA OSZUST !!!! Regeneracja Kompresorów ADE Dominik Pisarski.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2019, 18:08:41 pm »
Wątek ten został zamknięty do czasu, aż jedna ze stron powiadomi Admina, że sprawa się zakończyła.
Zamknięciem wątku unikniemy "bicia piany" przez którąkolwiek ze stron sporu.
Spór został tu zgłoszony i niech się dzieje poza publicznymi forami, czyli sugerujemy drogę polubownej ugody lub salę sądową.
Życzymy pozytywnego dla obu stron zakończenia tematu.