Dział Techniczny > XJ Seria I do III (1968-92)

Buczenie przy hamowaniu silnikiem

(1/4) > >>

jagdds:
Witam, czy podczas hamowania silnikiem na niskich prędkościach, np. zwolnienie przed zakrętem może być słyszalne rytmiczne buczenie z przodu samochodu?, Czy tak jest również w waszych samochodach? Jeżeli to anomalia to co mam sprawdzić?
Pozdrawiam jagdds

dziadzol:
Sprawdzałeś środkowy tłumik, albo jakieś nieszczelności przy kolektorze? Dziurawy wydech lubi taki efekt dawać. Pytanie, czy to buczenie tylko przy odpuszczaniu gazu, bo przyczyn może być wiele

jagdds:
Witam,
jest to dźwięk występujący tylko przy hamowaniu silnikiem na bardzo niskich prędkościach. Po dodaniu gazu natychmiast ustępuje. Jeżeli wcisnę mocnej pedał hamulca i zatrzymam samochód to nie wystąpi. Zastanawiałem się czy tak ma być. Mam samochód 8 lat i zawsze tak było, nie narasta ani nie zmniejsza się. Mam nowszego jaguara X350 i tam oczywiście tego zjawiska nie ma. Stąd moja dociekliwość (trochę mnie irytuje ten dźwięk).
Nie ma to związku z układem wydechowym, łożyska w kołach sprawdzone (jedno wymienione), ale dźwięk pozostał.
Czy to może mieć związek z wałem, a może skrzynia biegów? A może tak ma być i się czepiam?

dziadzol:
Na pewno nie ma tak być. Jak tak nie mam w każdym razie. Rzeczywiście szukałbym przyczyn na wale lub w skrzyni, ale tu się powinien wypowiedzieć kompetentny mechanik po oględzinach, bo obawiam się, że korespondencyjnie pomóc się nie da.

jagdds:
Dzięki za odpowiedź. Moi mechanicy obstawiają na skrzynię, ale ponieważ nie jest to uciążliwe i nie odbija się w sposób negatywny na jeździe i osiągach, a koszt samej diagnozy takiej skrzyni jest duży, a naprawa to już naprawdę dużo - to mówią "jeździć, nie przejmować się, tym bardziej że przejeżdżasz 500-700 km rocznie".
Ale jak każdy posiadacz takiego samochodu chciałbym gonić ideał. Czasami trudno odpuścić.
Może ktoś miał podobnie i wie jak to ugryźć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej